Нещодавні українські удари по російських тилових складах боєприпасів демонструють, якою мірою російське військове матеріально-технічне забезпечення все ще отримує користь від наданого Заходом притулку, який захищає російський тил. Maxar зібрав супутникові знімки, які демонструють серйозні пошкодження трьох великих російських складів боєприпасів на заході та південному заході Росії після українських ударів у вересні 2024 року.
Зображення пошкоджень на складах в Октябрському та Торопецькому Тверській області та на Тихорецькому складі в Краснодарському краї демонструють знищення десятків будівель для зберігання боєприпасів, залізничних вагонів, які російські війська, ймовірно, використовували для транспортування боєприпасів на склади, і маси ймовірних ракет каністри та інші матеріали, які російські сили випадково залишили просто неба. Таке скупчене розміщення великої кількості матеріальних засобів підкреслює відсутність оперативної безпеки на російських тилових складах постачання, демонструючи ступінь, до якого західні обмеження, які забороняють Україні вести вогонь із західної зброї в Росію, надали російському командуванню гнучкості, щоб не захищати належним чином свої тилові райони. Ця гнучкість надала Росії можливість оптимізувати великі тилові об’єкти для масового перекидання техніки в Україну.
Октябрьский склад боєприпасів – перед ударом
Октябрьский склад боєприпасів – після удару
Джерело: супутникове зображення © Maxar Technologies, 2024
Тихорецький склад боєприпасів – перед ударом.
Тихорецький склад боєприпасів – після удару.
Джерело: супутникове зображення © Maxar Technologies, 2024
Торопецький склад боєприпасів – перед ударом.
Торопецький склад боєприпасів – після удару.
Джерело: супутникове зображення © Maxar Technologies, 2024
Постійне використання російськими військовими відомих великомасштабних матеріально-технічних засобів є значною вразливістю, якою Україна могла б скористатися, якби західні країни скасували обмеження проти неї. 24 вересня російський мілблогер написав короткий нарис, в якому поскаржився на недостатнє приховування російських військових об’єктів, зокрема складів і аеродромів. Він скаржився на те, що відкриті джерела, такі як Google Maps і Yandex, показують усі російські об’єкти і що приватні космічні компанії надають регулярно оновлювані зображення високої роздільної здатності російських військових об’єктів. Блогер також поскаржився, що Росія досі не створила систему розподілу своїх поставок боєприпасів, щоб гарантувати, що коли українські сили перешкоджають поставкам російських боєприпасів, вони знищують лише невеликі сховища, а не завдають ударів, які спричиняють катастрофічні та масштабні збитки. ISW продовжує оцінювати, що західні держави можуть погіршити здатність Росії використовувати масову зброю в масштабах, скасувавши обмеження на використання Україною високоточної зброї по Росії та змусивши російське командування розділити склади боєприпасів на менші та менш ефективні об’єкти, деякі з яких будуть далі від України.