Мобілізація

Уряд Росії планує виділити 90 мільярдів рублів (948 мільйонів доларів) на одноразові виплати за укладення військового контракту з Міністерством оборони Росії в період з 2025 по 2027 рік, що свідчить про те, що Кремль планує продовжувати покладатися на поточну криптомобілізацію, щоб задовольнити потреби в живій силі своєї війни в Україні.

Російський федеральний уряд наразі пропонує 400 000 рублів (4200 доларів США) разових виплат за підписання військового контракту (на додаток до одноразових виплат, запропонованих регіональними урядами, деякі з яких нещодавно перевищують один мільйон рублів), що свідчить про те, що Кремль має намір вербувати 225 714 нових найманців за допомогою служби за контрактом між 2025 і 2027 роками, якщо припустити, що нинішні показники збережуться, що малоймовірно, враховуючи, що ці показники постійно зростали з 2022 року.

Російська влада в останні місяці значно збільшила фінансові стимули, зокрема одноразові виплати, за підписання військових контрактів, і Кремль, можливо, виділив 90 мільярдів рублів на одноразові виплати з наміром подальшого підвищення федеральних виплат між 2025 і 2027 роками. Повідомляється, що російська влада висловила занепокоєння тим, що поточні зусилля з вербування дають все менші результати, а значне збільшення фінансових стимулів за останні місяці свідчить про те, що існуючі зусилля з вербування були недостатніми для підтримки постійного формування нових сил, на які російські війська покладаються для підтримки його наступальний темп в Україні.

ISW оцінює, що існують середньострокові та довгострокові обмеження щодо кількості новобранців, які може залучити триваюча російська криптомобілізаційна кампанія, і збільшення фінансових стимулів навряд чи суттєво усуне ці обмеження. Президент Росії Володимир Путін залишається відданим поточній кампанії криптомобілізації, щоб уникнути оголошення ще одного вкрай непопулярного призову резервістів за частковою мобілізацією, хоча він зберігає можливість оголосити ще один раунд часткової мобілізації, як він зробив восени 2022 року. Путін і російське військове командування, схоже, не бажають погодитися на зниження інтенсивності російських бойових дій в Україні, оскільки вони вважають збереження ініціативи на ТВД стратегічним імперативом, і залишається незрозумілим, чи відповість Путін ще одним раундом мобілізації, якщо зіткнеться з кризою, схожею або гіршу за кризу, з якою зіткнувся Кремль восени 2022 року.

Враховуючи, що Путін збирається закінчити війну в 2025 році, то, можливо, за оцінкою ZpTown, заплановано майже всю виділену суму витратити того ж року, набравши 225 тисяч контрактників. За даними Генштабу ЗСУ, загальні втрати живої сили російської армії за 12 місяців, у період з жовтня 2023 року по вересень 2024 року склали 375 860 осіб. Зазвичай у цій кількості третина загиблих, більше 125 тисяч, і ще чверть таких, що отримали каліцтва, що не дозволяють воювати надалі (більше 94 тис. чол.). Тобто за рік на війні в Україні російська армія остаточно втрачає 219 тисяч осіб. У той же час, рівень мобілізації протягом року становив близько 30 тисяч на місяць або 360 тисяч за 12 місяців. Вочевидь, якщо заплановані цифри бюджету не коригуватимуть, якщо не будуть використовуватися непопулярні методи мобілізації (воювати за їжу) і не масово залучатимуть призовників за стандартну для строковиків зарплату, якщо союзники не припинять надавати Україні допомогу, то ці кошти планується витратити в 2025 році і в тому ж році планують закінчити війну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 − 9 =