Гололед

З середини жовтня в Україні існують ризики утворення ожеледиці на дорогах і, як наслідок, зростання дорожньо-транспортних пригод, пов’язаних із збільшенням гальмівної колії, до якої деякі водії виявилися не готовими. Тому слід встигнути “перевзути” свою машину, щоб не дати заробити рихтувальникам.

Заміна літньої гуми на зимову — важлива частина підготовки автомобіля до зимових умов. Ось основні моменти, коли і чому це слід робити.

Коли міняти літню гуму на зимову

Температура повітря: коли середньодобова температура опускається нижче +7°C. За нижчих температур зчеплення літньої гуми з дорогою значно погіршується. Літня гума розробляється для експлуатації за температури від -10°C (при сухому дорожному покритті) до +50°C. Зимова гума розрахована на температурний діапазон від -45 до +10°C. Тому зимова гума краще протистоїть низьким температурам.

Переваги зимової гуми з середини жовтня до середини квітня: поліпшене зчеплення на снігу та льоду, краща керованість, коротший гальмівний шлях.

Деякі водії, намагаючись економити, віддають перевагу всесезонній гумі. Переваги та недоліки всесезонної гуми взимку: універсальність (економія коштів і часу на шиномонтажі). Недоліки: менше зчеплення в умовах сильного морозу та ожеледіці, швидше зношування, не підходить для екстремальних умов.

Отже, зимова гума є оптимальним вибором для холодних місяців, оскільки вона забезпечує максимальну безпеку на дорогах. Всесезонна гума може бути прийнята компромісом у м’яких кліматичних умовах, але вона не дає такого рівня безпеки, як зимова в суворих погодних умовах. Водій, який експлуатує всесезонну гуму, повинен бути готовий відмовитися від поїздок, коли такі умови настали.

Тому тим, хто ще цього не зробив, слід терміново подбати про заміну автошин на зимові – на Запоріжжі погодні умови, коли вона стане необхідною, настануть 31 жовтня. Цього дня синоптики обіцяють зниження денної температури нижче +7 градусів, а вночі можливі заморозки. Саме в такі дні вранці, коли люди масово їдуть на роботу, існує великий ризик ДТП – особливо на мостах, які промерзають за ніч. У Запоріжжі найнебезпечнішим є металевий міст на греблю, де потрібно міняти траєкторію руху через його кривизну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen + sixteen =