північнокорейські солдати

Президент України Володимир Зеленський попередив, що Росія неминуче розгорне північнокорейські сили у невизначених зонах бойових дій 27 і 28 жовтня, оскільки офіційні особи Росії та Північної Кореї продовжують робити розпливчасті, але навідні заяви щодо можливої ​​присутності північнокорейських військ у Росії .

Зеленський підкреслив, що залучення Росією північнокорейських сил до бойових дій є ескалаційним кроком і закликав міжнародне співтовариство тиснути на Москву та Пхеньян. Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс підтвердив 25 жовтня, що нідерландська розвідка вважає, що Росія розгортає щонайменше 1500 північнокорейських сил, ймовірно, у Курській області.

25 жовтня Головне управління розвідки (ГУР) України опублікувало перехоплений аудіозапис, на якому підрозділи російської 810-ї окремої бригади морської піхоти (Чорноморський флот, Південний військовий округ [ПВО]), що діє в Курській області, як повідомляється, висловлюють занепокоєння щодо здатності північнокорейських військ пристосуватися до культури та мови російського командування після їх розгортання в регіоні. Речник української десантно-штурмової бригади, яка діє на Курському напрямку, заявив, що українські війська поки не бачили північнокорейських військ у Курській області, і підкреслив, що північнокорейські війська не мають досвіду ведення широкомасштабних, технічних війн.

Керівник українського Центру військово-правових досліджень Олександр Мисієнко 25 жовтня заявив, що спроби Росії напряму залучити північнокорейські війська до війни в кінцевому підсумку свідчать про нездатність Росії залучити достатню кількість особового складу на тлі систематичних, але ймовірно безуспішних спроб вербувати добровольців усередині країни.

Віце-міністр закордонних справ Північної Кореї Кім Чен Гю не спростував повідомлення про розгортання північнокорейських військ у Росії, але заявив, що таке розгортання відповідатиме принципам міжнародного права. Очевидно він мав на увазі договір про всеосяжну співпрацю, підписаний нещодавно Путіним та Ыном. Цей договір передбачає серед іншого військову допомогу, однак, на території Росії. Такий договір широко поширений у світовій практиці. Однак, з північно-корейсько-російського договору ясно не випливає, де може використовуватися армія КНДР. По поправці путіна в конституції РФ, Крим, Донецька, Луганська, Запорізька та Херсонська області входять до складу Росії. Звідси випливає, що північнокорейці можуть бути використані крім Курської області у будь-якому з цих регіонів. Однак, якщо Кім Чен Гю, мав на увазі Міжнародне право в нормальному розумінні, то північнокорейці будуть використовуватися тільки в Курській області та інших регіонах Росії в межах її конституційного поділу до внесення загарбницьких поправок путіним і держдумою.

Президент Росії Володимир Путін під час інтерв’ю російському державному телеканалу “Россия 1” 25 жовтня за підсумками саміту БРІКС у Казані (Республіка Татарстан) знову не спростував присутність північнокорейських військ у Росії та заявив, що суверенне рішення Росії активувати Договор про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Північною Кореєю, підписаного 18 червня 2024 року. Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков так само заявив, що надання військової допомоги згідно з договором є сигналом стримування і що військова допомога буде активована лише у випадку «агресії» проти будь-якої зі сторін договору. Участь північнокорейських військ у бойових діях у Курській області чи прифронтових районах в Україні зробила б Північну Корею активним комбатантом і воюючою стороною у війні Росії в Україні.

Кремль, можливо, проводить інформаційні операції, щоб звинуватити Україну в тому, що вона є агресором у вторгненні Росії в Україну, щоб виправдати використання військ Північної Кореї як комбатантів у своїй війні, вважають аналітики ISW.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 + 13 =