Інститут вивчення війни ISW (Вашингтон)

Американський інститут вивчення війни (ISW) заявив, що швидкість просування російських військ мала в порівнянні з тим, що була навесні 2022 року, відразу після торжества, на півночі України. Ось порівняння і висновки.

Швидкість російського просування в Україні зросла останніми тижнями, але залишається повільною і відповідає позиційній війні, а не швидким механізованим маневрам, що підкреслює, наскільки російське просування було застійним після понад двох з половиною років війни. Останні західні звіти, які пов’язують швидкість просування Росії у вересні 2024 року з просуванням Росії на початку війни, вводять в оману.

За оцінками ISW, у березні 2022 року російські війська просувалися із середньою швидкістю 1265 квадратних кілометрів на день — це приблизно в 90 разів більше, ніж приблизно 14 квадратних кілометрів, які, за підрахунками ISW, російські війська захоплювали на день у вересні 2024 року. Швидке просування Росії вглиб території України, зокрема тимчасове захоплення значної частини Київської, Чернігівської, Сумської та Харківської областей характеризувало перший місяць російського повномасштабного вторгнення, тоді як останні російські наступи характеризувались невеликими, локалізованими, тактичними наступами. Російські війська нещодавно досягли успіхів у східній Україні, але порівняння цих успіхів із початковим глибоким проникненням Росії в Україну на початку війни вводить в оману ці останні досягнення.

Наприклад, станом на 1 жовтня 2024 року російські війська захопили населений пункт Вугледар, продовжили просування на північ і північний захід від Вугледара, а також протягом останнього тижня досягли значних тактичних успіхів у Селидовому та поблизу нього (на південний схід від Покровська). Ці відповідні просування є тактично значущими, але не свідчать про загальне збільшення темпів російського просування по всій лінії фронту, значна частина якого залишається відносно нерухомою, а також вони не знаходяться в межах двох порядків величини швидкості російського просування на першому етапі війна.

Поточна швидкість просування росіян скоріше узгоджується з нещодавньою оцінкою ISW про те, що російське командування, ймовірно, віддало наказ російським військам значно збільшити темп механізованих атак по всьому театру перед повним початком багнюки на грунті в осінні місяці.

Порівняння ISW не зовсім коректно, адже на початку 2022 року на півночі України ще не було лінії фронту і російські війська наступали «рукавами», займаючись ділянками дороги, по яких вони рухалися, і населені пункти вздовж них, а Україна вела маневрену війну проти цього просування. , а не позиційну, як зараз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 − eight =