Українські безпілотники

Операції українських безпілотників продовжують відігравати вирішальну роль у стримуванні російських механізованих маневрів і перешкоджанні російським військам повною мірою використовувати поточні обмеження живої сили України.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю українським ЗМІ, опублікованому 16 листопада, заявив, що російські війська наразі просуваються вздовж лінії фронту частково через зниження морального духу українців, що посилюється затримками укомплектування та оснащення нових українських бригад і надання українським захисникам на передовій необхідного відпочинку та ротації.

Зеленський наголосив на важливості створення нових бригад для заміни та підсилення українських сил, які зараз служать на передовій, але зазначив, що російські сили також продовжують нести значні втрати живої сили в обмін на мінімальні здобутки. Зеленський підрахував, що російські війська наразі втрачають від 1500 до 2000 військових на території України та оцінив, що російські війська не можуть підтримувати темпи просування, несучи таких масштабних втрат.

Динаміка втрат ворога станом на ранок 17 листопада - це новий рекорд втрат цієї війни, ZpTown
Динаміка втрат ворога станом на ранок 17 листопада – це новий рекорд втрат цієї війни (згідно з даними Генштабу ЗСУ)

Визнання Зеленським проблем з моральним духом і обмежень у живій силі серед передової української піхоти свідчить про те, що операції українських безпілотників, ймовірно, відіграють надзвичайно важливу роль у захисті від наступаючих російських сил і завданні їм втрат. Під час інтерв’ю Зеленський зазначив, що російське просування вже сповільнилося в деяких напрямках, і українські офіційні особи раніше помічали, що операції українських безпілотників зіграли певну роль в уповільненні російського просування до пішохідного темпу.

Оператор українського безпілотника в серпні 2024 року заявив, що російські війська змогли більш успішно просуватися на Покровському напрямку, проводячи наземні атаки групами по два-чотири солдати під прикриттям дерев, що ускладнювало їх виявлення українським операторам безпілотників. Пізніші українські звіти показали, що російські війська почали ширше застосовувати цю тактику на Покровському напрямку у вересні та жовтні 2024 року. Російський мілблогер і колишній бойовик Шторм-Z 16 листопада зазначив, що ці невеликі піхотні штурми не є найефективнішою тактикою для доцільного просування в сільських населених пунктах і на полях поблизу Селидового, де російські сили мають дуже слабке прикриття від українських безпілотників. Він припустив, що російські війська наразі можуть перекидати підкріплення та постачання лише тоді, коли українські оператори безпілотників задіяні на іншій ділянці лінії фронту. Мілблогер зазначив, що невизначені «проблеми», які, ймовірно, мають на увазі операції українських безпілотників або наполягання російського військового командування на проведенні невиправдано дорогих піхотних штурмів, продовжують перешкоджати здатності російських військ швидше просуватися та повністю використовувати обмеження живої сили України.

Операції українських безпілотників також відіграли вирішальну роль у стримуванні російських механізованих маневрів по всій лінії фронту, особливо на початку літа 2024 року, коли українські сили зіткнулися з серйозною нестачею артилерії через затримки допомоги Заходу з питань безпеки. Успішні удари українських безпілотників по російській бронетехніці на Покровському напрямку в червні 2024 року могли зіграти свою роль у рішенні російського військового командування обмежити механізовані штурми на цьому напрямку. Українські безпілотники також зіграли важливу роль у відбитті російської механізованої атаки в Курській і Донецькій областях та під Куп’янськом. Останніми місяцями російські війська намагалися впровадити інновації та розгорнути більш ефективні системи захисту бронетехніки та танків від безпілотників, але навіть найбільш «успішні» російські механізовані атаки, які призвели до досягнення кількох кілометрів, спричинили значні втрати броні через удари українських безпілотників. Продемонстрована здатність України наносити ефективні удари по російських механізованих колонах не дозволила російським військам здійснити механізований прорив і масштабні операції.

Раніше ISW оцінював, що російське військове командування може бути не в змозі прийняти поточний масштаб і швидкість втрат російської техніки в найближчі місяці та роки, враховуючи обмеження російського оборонно-промислового виробництва, скорочення запасів техніки радянських часів і невдачі російських військових досягти оперативно значних територіальних просувань шляхом механізованого маневру.

Подальше вдосконалення можливостей українських безпілотників і постійне вдосконалення інтеграції українських безпілотників у наземні операції залишаються критично важливими для здатності України захищатися від наступаючих російських військ і звільняти окуповану територію в майбутніх контрнаступальних операціях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen − twelve =