Ударний дрон

Росія створила два заводи з виробництва безпілотних літальних апаратів Shahed-136 з дельтоподібним крилом, які Москва називає Герань-2 (похідна від назви столиці Ірану, який поставив Кремлю технологію виготовлення цих дронів), у Татарстані, приблизно за 1300 километрыв від кордону з Україною. Виробництво становить «сотні на тиждень».

Пише The Guardian, посилаючись на джерело у Київі.

Безпілотники часто запускають в Україну, як тільки вони виготовлені, і хоча їх легше збити або нейтралізувати порівняно з високошвидкісними ракетами, вони зв’язують протиповітряну оборону країни і можуть завдати серйозної шкоди 50-кілограмовою боєголовкою, коли досягнуть своєї цілі.

У жовтні в Україну було запущено 2023 безпілотника Shahed, що є рекордом за даними Генштабу ЗСУ. Дані минулого тижня свідчать про те, що рівень нападів залишається таким же, причому атаки на Київ і великі міста відбуваються майже щоночі, втомлюючи цивільне населення, яке прокинулося від сповіщень про повітряний наліт.

Росія постійно модифікує безпілотники, намагаючись зробити їх більш смертоносними. Раніше цього місяця українські військові опублікували відео термобаричної боєголовки, яка під час детонації створює вогняну хмару з температурою близько 2000 градусів за Цельсієм і вважається особливо смертоносною, якщо вибухає всередині будівель.

Українські військові джерела повідомили, що також тривають спроби запровадити штучний інтелект, щоб спробувати створити «зграї безпілотників», за допомогою яких шахеди спілкуються та координують атаки таким чином, щоб подолати протиповітряну оборону. Однак незрозуміло, наскільки ефективною може бути ця ініціатива, коли обмежений санкціями доступ до комплектуючих та технологій.

Оскільки дрони Shahed-136 відносно недорогі, коштуючи кілька десятків тисяч доларів за раз, використовувати ракети Patriot для їх збиття непрактично, оскільки вони коштують приблизно 4 мільйони доларів (3,2 мільйона фунтів стерлінгів) кожна. Натомість спеціальні українські сили часто використовують кулемети, встановлені на вантажівках, щоб вибити їх вогнем зі стрілецької зброї.

Українські спеціалісти також намагаються розробити дешеві FPV-безпілотники вартістю менше 1000 доларів США, здатні збивати клятих “Шахедів”, хоча це ускладнюється тим, що турбулентний повітряний потік, який створює “Шахед” під час польоту, значно впливає на пілотування меншим FPV-дроном.

Найсерйозніша атака цього місяця сталася тиждень тому, коли по енергомережі України було випущено 120 ракет і 90 безпілотників. Загальнонаціональне нормування електроенергії було запроваджено наступного дня, оскільки українські чиновники намагалися відремонтувати мережу, яка, як попереджав Грінпіс, ​​загрожує катастрофічним збоєм у разі продовження атак.

Військові дії загострилися минулого тижня, коли спочатку США, а потім Велика Британія та Франція погодилися вперше дозволити використовувати ракети Atacms і Storm Shadow проти цілей у Росії. Це спонукало Росію відповісти, запустивши ракету «Орєшник» по Україні, ядерну зброю, здатну вразити будь-яку точку Європи.

Вважається, що “Орєшник” не завдав великої шкоди, але його намір був демонстративним. Президент Росії Володимир Путін заявив у п’ятницю, що його країна знову застосує ракету, але в “бойових умовах”, а напередодні він заявив, що Москва “має право” використовувати її проти країн, які постачали Україні зброю.

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив BBC у неділю, що Україна може запустити французькі ракети великої дальності по Росії «в рамках логіки самооборони», і зазначив, що Франція готова надіслати Україні запрошення приєднатися до НАТО. Однак цьому чинив опір президент, що йде у відставку, Джо Байден. Але підтримає його обраний президент США Дональд Трамп?

Раніше ZpTown писав, що потрібно Україні та союзникам, щоб випередити Росію у питанні дронобудування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 + 5 =