Салливан

Майже три роки знадобилося адміністрації Байдена, щоби прийти до думки, що Україні потрібно надати більше зброї, щоб вона могла ефективно протистояти російському агресору. Білий дім в останню хвилину розробив стратегію зміцнення військової позиції України, яка передбачає лавину військової допомоги та широкі нові санкції проти Росії, згідно з довідковим брифінгом речника Ради національної безпеки. Однак, це лише наміри.

Радник з питань національної безпеки Джейк Салліван у четвер більше години зустрічався з головою Офісу президента України Андрієм Єрмаком, пообіцявши надати Україні сотні тисяч додаткових артилерійських снарядів, тисячі ракет і сотні одиниць бронетехніки до середини січня.

Про це йдеться в брифінгу, пише Guardian.

США також зобов’язуються підтримати Україну в кадровому виклику, пропонуючи навчати нові війська на місцях та за межами території України. Це відбувається разом із майже завершеними кредитами на суму 20 мільярдів доларів, які будуть забезпечені прибутками від знерухомлених російських суверенних активів.

Сполучені Штати пов’язують це з низкою нових санкцій, які будуть запроваджені найближчими тижнями, усі з наміром ускладнити здатність Росії підтримувати її військові зусилля та підвищити переговорну силу України за столом переговорів, що може закласти основу для майбутнього врегулювання.

Адміністрація Байдена оголосила про додаткову військову допомогу Україні на суму 725 мільйонів доларів

Останній крок Білого дому стався трохи більше ніж за місяць до інавгурації Дональда Трампа, коли США можуть вивести нанівець абсолютно нову стратегію припинення вогню.

Згідно зі звітом Reuters, команда новообраного президента тихо розробляє мирну пропозицію для України, відібравши в неї суверенітет, яка б фактично відійшла від членства в НАТО та потенційно передала б значну територію Росії, сигналізуючи про різку зміну поточної політики США. Трамп, зі свого боку, часто заявляв, що припинить війну між Україною та Росією протягом 24 годин.

Тим не менш, цього тижня українські посадовці, в тому числі Єрмак і посол Оксана Маркарова, зустрічалися з ключовими фігурами в перехідній команді Трампа, включно з Дж. Д. Венсом, представником Флориди та потенційним радником з національної безпеки Майком Вальцом і обраним Трампом постпредом Росії та України Кітом Келлогом. Це була спроба забезпечити постійну підтримку.

Ці зустрічі мають підвищену терміновість, особливо після того, як спікер Палати представників Майк Джонсон заблокував голосування щодо додаткової допомоги Україні на 24 мільярди доларів. Незважаючи на це, Пентагон зобов’язався надіслати цього тижня 725 мільйонів доларів військової допомоги, що є найбільшою поставкою з квітня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − вісімнадцять =