Російські кораблі на рейді бази ВМФ РФ в сирійському Тартусі

Силова позиція Росії навколо Сирії продовжує відображати поточну обережну та нерішучу реакцію Кремля на падіння режиму Башара Асада.

Про це йдеться в аналітиці американського Інституту вивчення війни (ISW).

Супутникові знімки Sentinel-2 від 10 грудня показують, що російські кораблі все ще не повернулися до сирійського порту Тартус і що російська Середземноморська флотилія все ще стоїть на відстані приблизно 8-15 км від Тартуса. Аналітик з відкритих джерел М.Т.Андерсон ідентифікував чотири російські кораблі в цьому радіусі станом на 10 грудня — фрегат типу «Адмірал Головко», фрегат типу «Адмірал Григорович», підводний човен «Новоросійськ», вдосконалений підводний човен «Кіло» та нафтоналивне судно «Вязьма» типу «Калінінграднефть».

Супутникові знімки від 9 грудня показали, що «Адмірал Григорович», «Новоросійськ» і «Вязьма» стояли в тому ж режимі, що й станом на 10 грудня. Інші аналітики з відкритих джерел зазначили, що великий десантний корабель Балтійського флоту проекту 775 «Олександр Шабалін» вийшов із морської зони Балтійського моря 10 грудня, потенційно для сприяння виведенню деяких російських військових засобів із Тартуса в Середземне море (потенційно Тобрук, Лівія). Російський мілблогер заявив, що станом на кінець дня 9 грудня «статус Хмейміма (авіабази) і Тартуса висить у повітрі», а прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков підкреслив, що «важко передбачити», що буде в Сирії, але Росія продовжуватиме діалог з усіма країнами, які поділяють з Росією інтереси.

Головне управління розвідки України 10 грудня повідомило, що російські війська продовжують розбирати техніку та озброєння та виводити війська з Хмейміма на літаках Ан-124 та Іл-76, а також «демонтують» техніку в Тартусі під наглядом нещодавно розгорнутого російського спецназу. Супутникові знімки Maxar від 10 грудня показують, що російські літаки, вертольоти та відповідне військове обладнання залишаються на авіабазі Хмеймім.

Постійна відсутність узгодженої відповіді Росії, як з точки зору військової позиції, так і риторичних заяв, свідчить про те, що Кремль все ще чекає, щоб сформулювати свої крокі у Сирії, спостерігаючи за ситуацією на місці. Кремль, швидше за все, вагається щодо повної евакуації всіх військових активів із Сирії, якщо він не зможе налагодити відносини з силами сирійської опозиції та перехідним урядом і продовжувати забезпечувати безпеку своїх баз і персоналу в Сирії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + 14 =