Мінфін США оголосив про передачу Україні позики у $20 млрд від заморожених російських активів. Ця позика є частиною спільної програми G7 загальним обсягом $50 млрд.
«50 мільярдів доларів, які «Велика сімка» спільно виділяє в рамках цієї ініціативи, допоможуть забезпечити Україну ресурсами, необхідними для підтримки служб екстреної допомоги, лікарень та інших засад її відважного опору. …Сполучені Штати виконали своє жовтневе зобов’язання надати Україні 20 мільярдів доларів в рамках цієї ініціативи, перерахувавши ці кошти до програми F.O.R.T.I.S. (Facilitation of Resources to Invest in Strengthening Ukraine Financial Intermediary Fund) Світового банку, через який вони будуть надані Україні» — заявила очільник відомства Джанет Єллен.
Як повідомляється, на суму позики нараховуються відсотки за ставкою, що дорівнює сумі фіксованої ставки у розмірі 1.3% річних та поточної ставки середньої дохідності за непогашеними векселями Казначейства США: ця позика дається під 1.3% річних + середній відсоток прибутковості за державними цінними паперами США, які мають строк погашення 52 тижні. Цей показник визначається Мінфіном США та може змінюватись. Таким чином, відсоткова ставка залежить від фінансового ринку США. До прикладу, станом на зараз цей показник дорівнює 4.21%. Отже, сумарна відсоткова ставка “на сьогодні” складає 5.51%.
Погашення та обслуговування позики здійснюються за рахунок джерел інших, ніж державний бюджет України, у тому числі за рахунок доходів від заморожених активів країни-агресоркі.
Український уряд напередодні рішення Мінфіну США про передачу позики у сумі $20 млрд. видав Постанову №1388, якою встановив, що США мають обмежене право вимагати повернення коштів цієї позики за рахунок державного бюджету України — тільки у випадку відшкодування у бюджет України шкоди, заподіяної агресією путінською росією (репарацій).