Путин

Кремль надає перевагу вимогам щодо формування збройних сил Росії та внутрішньополітичній стабільності над зусиллями з пом’якшення економічного тиску та нестачі робочої сили.

Так вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Президент Росії Володимир Путін 30 грудня підписав указ, згідно з яким мігранти, які нелегально в’їхали в Росію, повинні подати заяву на легальний статус або залишити Росію до 30 квітня 2025 року. Мігранти можуть отримати легальний статус, пройшовши серію медичних обстежень; іспит з російської мови, історії та права; і шляхом погашення всіх боргів або шляхом підписання військового контракту з Міністерством оборони Росії.

Повідомляється, що в Росії не вистачає 1,5 мільйона робочої сили, і указ Путіна, швидше за все, ще більше посилить поточну нестачу робочої сили в Росії, якщо значна кількість мігрантів, які працюють у громадському харчуванні, на транспорті та в інших галузях з низькою кваліфікацією, або покинуть Росію, або примусово приєднаються до її армії. Залишається незрозумілим, чи примусить російська влада виконувати цей указ, хоча їхнє рішення щодо виконання цього указу, швидше за все, вкаже на те, як російська влада визначає пріоритети реагування на політичні, силові та економічні виклики ринку праці.

Рішення про виконання цього указу та початок депортації мігрантів означатиме, що російська влада надає перевагу заспокоєнню скарг серед російських провоєнних ультранаціоналістів і вирішенню можливих проблем безпеки режиму, пов’язаних із постійними повідомленнями про вчинення мігрантами злочинів і терористичних актів у Росії, аніж вирішення економічних проблем. Рішення не виконувати указ означало б, що російська влада більше стурбована використанням робочої сили мігрантів для подолання економічних проблем Росії та нестачі робочої сили, ніж повідомленням ультранаціоналістичним електоратам Кремля, вважають у ISW.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

сімнадцять + одинадцять =