Magura V5

Українські сили продовжують завдавати ударів по російських системах протиповітряної оборони на півдні України і, як повідомляється, за один день знищили п’ять систем ППО.

Про це йдеться у звіті ISW.

Військово-морські сили України 6 січня опублікували кадри, на яких видно, як українські сили завдали удару з безпілотника, який знищив два російські ЗРК «Панцир-С1», і заявили, що українські війська також знищили або пошкодили ЗРК «Оса» в окупованій Херсонській області.

6 січня Південне оперативне командування Збройних сил України повідомило, що за минулу добу українські війська знищили дві російські системи ППО С-300. 6 січня російський мілблогер заявив, що українські сили знищили одну з систем «Панцир», запустивши FPV-безпілотник з морського дрона, носія безпілотників. Мілблогер поскаржився, що російські війська не розробляють засоби захисту від українських безпілотників.

Удари українських безпілотників продовжують впливати на операції Росії в Чорному морі. 6 січня речник ВМС України капітан третього рангу Дмитро Плетенчук повідомив, що російські війська наситили Керченський міст ешелонованою протиповітряною обороною та збільшили кількість бензовозів, які перетинають міст, вказуючи на те, що російські війська використовують міст для постачання палива після того, як українські удари пошкодили російські пороми.

5 січня Плетенчук повідомив, що російські сили розгорнули лише один підводний човен у Чорному морі для охорони російської бази (ймовірно, російської військово-морської бази в окупованому Севастополі), і що вони використовували авіацію для захисту акваторії Чорного моря через загрозу ударів українських ВМС і повітряних безпілотників по російських кораблях.

Плетенчук заявив, що удари українських безпілотників по суднах, які стояли на ремонті, змусили російські війська припинити спроби ремонтувати судна в окупованому Криму. Плетенчук заявив, що на російській базі в окупованому Росією Очамчирі в Абхазії немає гавані, яка б дозволила російським силам безпечно причалювати кораблі або розширювати свої військово-морські можливості.

Раніше ISW повідомляв, що існуючий порт в Очамчирі непридатний для того, щоб стати основною базою російського Чорноморського флоту, оскільки піщані пляжі та навколишня місцевість значною мірою не сприяють будівництву глибоководної військово-морської інфраструктури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

вісімнадцять − сімнадцять =