Українські удари по цілях російського військово-промислового комплексу (ВПК) впливають на боєздатність російських сил.
Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський 20 січня заявив, що українські удари по військових об’єктах Росії, включно з нафтопереробними заводами та заводами з виробництва боєприпасів, ракетних компонентів і продукції подвійного призначення, суттєво порушили боєздатність і здатність російських військ підтримувати високу інтенсивність бойових дій.
Сирський зазначив, що російські сили використовують вдвічі менше артилерійських снарядів на добу, ніж раніше. Він підкреслив, що українські сили атакують російські підприємства з виробництва боєприпасів, ракетних компонентів і подвійного призначення, а також нафтопереробні підприємства, які підтримують військові дії Росії.
ISW спостерігав за звітами українського персоналу на місцях, які відзначають зменшення використання російської артилерії та загальної артилерійської перевазі Росії на деяких ділянках фронту.
Російський мілблогер і колишній військовий Шторм-Z 20 січня повторив скарги, які російські мілблогери вперше опублікували в травні 2024 року, про недостатній контроль якості російських артилерійських снарядів. Мілблогер стверджував, що непостійна кількість пороху в артилерійських снарядах спричиняє непослідовність і неточності роботи російської артилерії, і що російське військове командування не вирішило цю проблему, а замість цього продовжує забороняти солдатам розбирати боєприпаси та зважувати порох усередині. Російські мілблогери розкритикували Міністерство оборони Росії у травні 2024 року за подібні невідповідності щодо пороху та за те, що воно не вирішило цю проблему.
Проблема різновиду та низької якості пороху у пострілах відноситься не тільки до північнокорейських снарядів, а й до виготовлених у Росії. Одна з причин випуску шлюбу – вплив на заводи українських далекобійних ударів.