Цього тижня президент Росії Володимир Путін чітко висловив свою двоїсту позицію, коли заявив, що «готовий до переговорів зі Сполученими Штатами щодо війни в Україні», але продовжував наполягати на повній капітуляції України.
Того ж дня під час засідання Ради безпеки Росії разом із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим він «підтвердив готовність Росії брати участь у мирних переговорах зі США». Проте, але додав, що будь-яке мирне врегулювання має «усунути першопричини» війни в Україні.
Що це за «першопричини»? Минулого місяця Лавров описав їх як «агресивне поглинання» НАТО Східної Європи — нібито в порушення своїх обіцянок — і нібито вороже ставлення українського уряду до етнічних росіян, їхньої культури, засобів масової інформації та їхньої мови.
Але давайте будемо реальними — НАТО не має до цього жодного стосунку. Михайло Горбачов, покійний колишній лідер Радянського Союзу, визнав, що наприкінці холодної війни не було обіцянок не розширювати НАТО. Більше того, коли війна Путіна дійшла до протистояння, Москва відтягнула війська та техніку від кордону Фінляндії та з Калінінграда, щоб воювати в Україні. Якщо він боїться вторгнення НАТО зараз або в найближчому майбутньому, це дуже кумедний спосіб показати це.
Але є ще щось. Як повідомила Atlantic Council, «починаючи з невдалих мирних переговорів навесні 2022 року… Росія наполягала на тому, що будь-яка мирна угода повинна включати територіальні поступки з боку Києва разом із нейтралітетом України та всеосяжною демілітаризацією країни». Ці територіальні поступки включають Крим — незаконно анексований Росією в 2014 році — і частково окуповані українські області (повністю) Луганську, Донецьку, Запорізьку та Херсонську, які були незаконно анексовані в 2022 році.
Інші вимоги, які не підлягають обговоренню, включають офіційну «відмову України від прагнення до членства в НАТО» та прийняття «широких обмежень щодо розміру своїх збройних сил і типів систем озброєнь, які їй дозволено володіти».
Жодної згадки про європейські миротворчі сили чи повернення Курської області; однак вони, ймовірно, відкинуть перше й вимагатимуть другого.
[Ці вимоги підтверджують колоніальну мету війни Путіна в Україні з наміром у подальшому продовжити захоплення її територій, не зустрічаючи якогось опору.]
Радник президента Путіна по кораблям Микола Патрушев не залишив жодних сумнівів щодо його планів щодо України, коли сказав: «Не можна виключити, що Україна взагалі перестане існувати в наступному році».
Як описав держсекретар Марко Рубіо під час слухань щодо затвердження в Сенаті: «Мета Путіна полягає в тому, щоб мати максимальні важелі впливу, щоб фактично нав’язати нейтралітет Україні, перелаштуватися, а потім повернутися і зробити це знову через чотири-п’ять років» [вочевидь, після президентського сроку Трампа, сподіваючись, що на його місце прийде слабкий президент і дозволить Путіну або його майбутньому наступнику розірвати Україну].
То яку частину капітуляційних вимог Путіна не розуміє Захід? Яка частина повного геноциду України Росією незрозуміла? З чого почати переговори з таким настроєм?
Ви даєте Путіну зрозуміти, що він або покине Україну за власним бажанням, або його приберуть [на це вже натякнув президент США Дональд Трамп].
Окрім окупації 18 відсотків території України та ядерного арсеналу, у Путіна мало важелів впливу. Його армія була знищена, втративши 826 820 осіб за три роки. Він був змушений звертатися до Ірану, деяких країн Афріки та Північної Кореї за боєприпасами, зброєю та солдатами. Його економіка знаходиться на межі краху, а російський вплив слабшає з падінням режиму Башара Асада в Сирії.
У вівторок президент Трамп заявив, що Путін програє в Україні, зазначивши, що «йому не все так добре» і що він «перетирає». Він додав: «Більшість людей думали, що війна закінчиться приблизно через один тиждень, а тепер у вас три роки».
Був відсутній байденський страх перед вічнозеленим ядерним блефом Путіна. На його місці президент, упевнений, що він уже тримає переможну руку в Україні. Він підкреслив це, висміюючи керівництво Путіна під час війни, зауваживши: «Так не можна керувати країною».
У вівторок Трамп пригрозив запровадити «високі рівні» мит і санкцій проти Росії, якщо не буде досягнуто угоди про припинення війни в Україні. Він сказав Путіну, що «настав час розв’язати його безглузду війну», додавши: «Ми можемо зробити це легким або важким способом — але легкий спосіб завжди кращий… Настав час укласти угоду. Більше не повинно бути втрачених життів!!!».
Минулого тижня радник з питань національної безпеки адміністрації Трампа Майкл Уолц заявив, що Трамп «готовий зняти обмеження на постачання Україні зброї далекого радіусу дії, щоб змусити Путіна сісти за стіл переговорів».
У середу Трамп дав своєму спеціальному представнику в Україні та Росії — генерал-лейтенанту армії у відставці Кіту Келлогу — 100-денний термін для припинення конфлікту.
«Першопричиною» війни в Україні є Путін. У нього немає виграшної комбінації, і йому не слід продовжувати тримати рятувальний круг або будь-які заходи для збереження обличчя. Посланням Трампа до Путіна має бути: покиньте Україну, інакше ризикуйте втратити свою армію та свою країну.
Автори статті, яку опублікував сьогодні The Hill:
Полковник (у відставці) Джонатан Світ прослужив 30 років офіцером військової розвідки армії США. Марк Тот – пише про національну безпеку та зовнішню політику.
Репліки ZpTown взяті у квадратні дужки.