Іван Гаврилюк

Приблизно 70% того, що використовували на полі бою Сили оборони, становить міжнародна військова допомога.

Про це розповів перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк в інтерв’ю для Укрінформ.

«Якщо говорити про виготовлення FPV-дронів, то Україна на сьогодні переважає російську федерацію. Сфера безпілотників в Україні розвивається проривними темпами. Як розроблення, так і виробництво», — заявив він.

Із 24 лютого 2022 року для потреб Сил оборони кодифіковано понад 1300 нових зразків озброєння та військової техніки виробництва українських підприємств. З них найбільша група — безпілотні апарати та боєприпаси до них.

Лише торік до використання у підрозділах Сил оборони було допущено понад 250 нових зразків БПЛА різних типів та призначення.

«Але треба розуміти, що визначальним фактором є не лише кількість розроблених та виготовлених безпілотників. Надважливо — це ефективність їхнього застосування та швидкість, із якою розробники можуть реагувати на зміни», — зазначив Іван Гаврилюк та підкреслив, що можна мати сотні тисяч дронів, але вони будуть безсилими перед засобами протидії ворога.

«У кластері дронів — місяць-три, і ефективність того чи іншого зразка знижується. Потрібно шукати нові способи утримання ефективності. Технологічна „дуель“ між виробниками дронів та засобів РЕБ це яскраво ілюструє. І тут перевага на боці того, чиї інженери швидше запропонують технологічне рішення, на яке у противника не буде готової відповіді», — пояснив він.

Перший заступник міністра оборони додав, що наразі Україна потребує допомоги від партнерів, особливо у постачанні тих номенклатур озброєння, які не виробляє сама або виробляє у недостатній кількості. Наприклад, систем ППО, важкої бронетехніки, артилерійських боєприпасів калібрів НАТО тощо.

«Але водночас нарощують обсяги виробництва й наші вітчизняні виробники ОВТ, освоюють випуск нових зразків зброї та техніки. Державне замовлення все більше орієнтується на внутрішнього виробника», — зауважив він.

Наприклад, торік на закупівлю ОВТ для ЗСУ майже 2/3 контрактів уклали з українськими зброярами.

«Нам вдалося зменшити залежність від імпорту, зокрема спеціальних бронеавтомобілів, а у виробництві безпілотників Україна наближається до самозабезпечення. Дуже хочу відзначити виробництво далекобійних дронів. Ударні дрони дальнього радіусу дії на сьогодні є певною заміною для далекобійних ракет», — резюмував він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

дев'ятнадцять − сім =