Кремль продовжує проводити інформаційну кампанію, ймовірно, спрямовану як на внутрішню, так і на міжнародну аудиторію, яка має на меті приховати ступінь негативного впливу тривалої війни Росії проти України на економіку Росії.
Прем’єр-міністр Росії Михайло Мішустін 7 лютого зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним, щоб обговорити стан російської економіки. Мішустін стверджував, що валовий внутрішній продукт (ВВП) Росії зріс у 2024 році на 4,1 відсотка в основному через «інтенсивне» зростання російської обробної промисловості – ймовірно, маючи на увазі нарощування Росією свойого військово-промислового комплексу (ВПК) з початку її повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Мішустін стверджував, що основний внесок у зростання російського виробництва внесено було машинобудуванням, транспортним машинобудуванням, автомобілебудуванням, комп’ютерним та електронним обладнанням.
Мішустін стверджував, що інфляція в Росії досягла 9,52 відсотка в 2024 році, а Путін стверджував, що станом на 3 лютого 2025 року інфляція вже становила 9,9 відсотка. Проте справжня інфляція в Росії значно вища за офіційну статистику, яку Кремль готовий оприлюднити. (Кілька досліджень показують, що рівень інфляції в Росії наближається до 20 відсотків). Мішустін підкреслив низький рівень безробіття в Росії в 2024 році в 2,5 відсотка, але лише коротко визнав значну нестачу робочої сили в Росії, яка є причиною низького безробіття.
Мішустін зазначив, що економічне зростання Росії може бути менш значним у 2025 році, оскільки дуже важливо зупинити інфляцію та забезпечити довгострокове економічне зростання – ймовірно, це сигнал для підготовки населення Росії до очікування економічних труднощів у 2025 році. Мішустін і Путін також намагалися представити російську економіку як стабільну перед лицем міжнародного економічного тиску. Мішустін заявив, що паливно-енергетичний комплекс Росії адаптується і знаходить нові ринки збуту.
Мішустін заявив, що російська економіка «успішно справляється» з «безпрецедентним санкційним тиском» в останні роки і що антиросійські санкції завдають шкоди державам, які ввели санкції, більше, ніж санкції завдають шкоди Росії. Путін так само намагався представити російську економіку як сильнішу та зростаючу швидше, ніж економіка Заходу.
Зокрема, Мішустін і Путін не згадали, як російський Центральний банк підвищив процентну ставку до 21 відсотка в жовтні 2024 року або як Росія черпала кошти зі свого Фонду національного добробуту для фінансування своїх військових дій протягом останніх трьох років; чстина ліквідності російського фонду національного добробуту може закінчитися до осені 2025 року – звертає увагу американський Інститут вивчення війни (ISW).