БПЛА Supercam РФ

Військові Німеччини не змогли збити ймовірні російські розвідувальні безпілотники, які літали поблизу німецького військового об’єкта в січні 2025 року, де проходили навчання українські сили.

На це звернули увагу аналітики ISW.

Німецьке видання Süddeutsche Zeitung повідомило 8 лютого з посиланням на секретну внутрішню доповідь Німеччини, що Міністерство оборони Німеччини (МО) розслідує можливе шпигунство, пов’язане з шістьма спостереженнями безпілотників поблизу авіабази Швезінг, де українські війська тренувалися працювати з системами ППО Patriot, з 9 по 29 січня 2025 року. Süddeutsche Zeitung повідомила, що німецькі війська намагалися збити або нейтралізувати засобами РЕБ безпілотники, в тому числі за допомогою пристроїв перешкод HP-47, систем виявлення безпілотників RADIS і систем боротьби з дронами Wingman, але німецьким силам не вдалося збити безпілотники або знайти операторів у всіх шести випадках.

Süddeutsche Zeitung повідомила, що влада Німеччини описала безпілотники як «спеціалізовані об’єкти» з модифікаціями, які, ймовірно, не є комерційно доступними. Süddeutsche Zeitung зазначила, що влада підозрює, що оператори запускали безпілотники з кораблів у Північному чи Балтійському морях і що оператори могли бути пов’язані з Росією (збір інформації про кількість українських військових у Німеччині та про програми їх навчання). Повідомляється, що речник Бундесверу повідомив Süddeutsche Zeitung, що німецькі військові спостерігали збільшення кількості безпілотників, які літають над німецькими військовими об’єктами протягом невизначеного періоду часу.

Схоже, що Росія використовує технологічні інновації, які вона розробляє, у своїй війні в Україні безпосередньо проти країн НАТО. Росія розвиває та вдосконалює свої можливості безпілотників, включаючи стійкість безпілотників до засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) і власні можливості Росії в галузі РЕБ, у своїй триваючій війні проти України.

НАТО та країни-члени Альянсу все частіше попереджають про російські диверсії та гібридні операції проти членів НАТО протягом 2024 року. Повідомлення про те, що держава-член НАТО намагається боротися з ймовірно російськими розвідувальними безпілотниками, демонструють необхідність подальшого розвитку державами НАТО своїх оборонних можливостей, оскільки Росія продовжує використовувати свій досвід на полі бою в Україні для впровадження нових технологій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

п'ять + дев'ятнадцять =