танк

Протягом 2024 року Росія втратила трохи більше 5000 танків і бронетехніки порівняно з 3000 у 2023 році.

10 лютого Британський міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS) підрахував, що Росія втратила 1400 основних бойових танків (приблизно чотири танкові дивізії) і понад 3700 бойових машин піхоти (БМП) і бронетехніки (БТР) — всього 5100 втрачених танків і бронетехніки в 2024 році.

Дані українського Генштабу свідчать про те, що українські сили пошкодили або знищили 3689 російських танків і майже 8956 бронетехніки в 2024 році, а оцінки IISS, ймовірно, враховують лише знищені танки і бронетехніку. У лютому 2024 року IISS оцінив, що Росія зможе підтримувати свій тодішній рівень втрат транспортної техніки (понад 3000 танків, БТРів і БМП щорічно станом на 2023 рік) до лютого 2026 або 2027 року шляхом модернізації машин радянських часів зі сховищ. Залишається незрозумілим, чи російське військове командування захоче чи зможе витримати такий підвищений рівень втрат бронетехніки у 2025 році, оскільки російські війська, схоже, адаптують свою тактику, щоб обмежити такі втрати.

IISS зазначив, що Росія адаптувала деякі свої тактики для усунення поточної нестачі обладнання та все більше покладається на піхотні штурми для просування вздовж лінії фронту. У листопаді та грудні 2024 року ISW почала спостерігати ознаки того, що російські сили використовують менше бронетехніки в Донецькій області, особливо в районах, де російські сили раніше значною мірою покладалися на механізовані штурми для досягнення значних тактичних успіхів. Російські війська продовжують використовувати менше бронетехніки в Донецькій області та на всій лінії фронту, ймовірно, через операції українських безпілотників, обмеження обладнання або несприятливі умови землі через дощову погоду. 13 лютого речник української Групи військ «Хортиця» майор Віктор Трегубов заявив, що головним фактором, який спонукав російські сили використовувати менше бронетехніки на лінії фронту, були успішні удари українських безпілотників, а не погані погодні умови та грунт. Трегубов зазначив, що російські сили також мають проблеми з поставкою снарядів на деякі невизначені позиції на передовій, можливо, через успішні українські удари по російських складах боєприпасів, і таким чином зменшили інтенсивність обстрілів у таких районах.

Залишається незрозумілим, чи зможе Росія відремонтувати та заново виготовити достатню кількість танків і бронетехніки, щоб компенсувати втрати в Україні та оснастити нові російські підрозділи. За оцінками IISS, у 2024 році Росія відремонтувала та побудувала понад 1500 танків і 2800 БМП і БТР, що свідчить про те, що Росія виготовила достатньо машин, щоб компенсувати всі втрати танків і три чверті втрат бронетехніки минулого року. IISS оцінив, що триваючі зусилля Росії розширити російську армію та створити нові підрозділи посилюють дефіцит обладнання, і зазначив, що Росія також може страждати від дефіциту запасних частин для оновлення танків і бронетехніки. IISS оцінив, що дуже ймовірно, що танки та бронетехніка радянських часів, які залишилися на російських складах, перебувають у погіршеному стані, що може ускладнити здатність Росії компенсувати високі втрати техніки у 2025 році та надалі.

Президент України Володимир Зеленський з посиланням на українську розвідку 8 лютого повідомив, що Росія продовжує формувати нові підрозділи, а колишній міністр оборони РФ, секретар Ради безпеки Сергій Шойгу в січні 2023 року оголосив, що Росія має на меті створити 14 нових військових підрозділів у найближчі роки.

Російське військове командування, схоже, балансує, розподіляючи відремонтовану та нову техніку між новими формуваннями та формуваннями, які воюють на передовій протягом кількох років. Росія може мати проблеми з належним оснащенням своїх підрозділів технікою в довгостроковій перспективі, якщо російські військові продовжуватимуть витрачати запаси автомобілів радянських часів, не збільшуючи суттєво здатність Росії виробляти нові танки та бронетехніку, зробили висновок у ISW.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

п'ятнадцять − чотирнадцять =