Трамп

Спрощений договір між США та Україною, покликаний прискорити процес завершення російсько-української війни та досягти миру, дві країни ще можуть укласти незважаючи на непорозуміння при першої спробі Штатів.

У Білому домі готуються знову спробувати укласти угоду з Україною щодо рідкоземельних ресурсів. Йдеться про спрощений варіант угоди про надання Україною рідкоземельних металів Америці. У планах – швидко укласти рамковий договір, а потім обговорити детальні умови, наприклад, якою частиною ресурсів України володітимуть США. Про це пише Reuters з посиланням на два джерела, обізнані про це питання.

Адміністрація Трампа хоче в такий спосіб укласти пакт із президентом України Володимиром Зеленським перед наданням допомоги державі в подальшому продовженням ролі Трампа як “посередника” в переговорах.

У Білому домі міркують, що на досягнення повної угоди потрібно дещо більше часу, а спрощений варіант може прискорити процес перемовин і завершення війни.

Спроби укласти угоду тривають, незважаючи на поглиблення розколу між Трампом і Зеленським, пише Reuters.

Водночас такі ідеї щодо укладення спрощеної угоди про рідкоземельні ресурси підтверджують попередні заяви Дональда Трампа, який заявляв про те, що Україні доведеться повертати кошти, які надали США як підтримку під час повномасштабного вторгнення.

Раніше президент Дональд Трамп заявив, що США повинні мати доступ до природних ресурсів України незалежно від того, чи вдасться успішно укласти мирну угоду між Києвом і Москвою. За його словами, Україна вже погодилася передати Штатам рідкоземельні метали на суму 500 мільярдів доларів як оплату за військову допомогу, яку Вашингтон надав раніше (як заявляє Трамп). Але, згідно з останнім звітом Пентагону від 08.01.2025 року, з початку повномасштабного вторгнення, США надали Україні допомогу на суму $66,5 млрд (Звіт Пентагону про надану Україні безпекову допомогу при Байдені). Загалом, за твердженням тодішнього Міністра оборони США Ллойда Остіна, загальна допомога, яку Контактна група (57 країн, зокрема США) надали Україні станом на 09.01.2025р., становила $126 млрд.

Рідкоземельні ресурси завжди були у центрі уваги Пентагону, про що свідчить безліч статей на цю тему на сайті Міноборони США.

З 2020 року Міністерство оборони США виділило понад $439 мільйонів на створення внутрішніх ланцюжків постачання рідкоземельних елементів, сказав технічний директор зі стратегічних і критичних матеріалів в Офісі помічника міністра оборони з питань промислової бази Адам Бурстайн.

За його словами, у таблиці Менделєєва є 17 елементів, які називаються рідкоземельними – Пентагону потрібні майже всі з них у певній якості.

“Щоб задовольнити цю важливу потребу, департамент з 2020 року (при Трампі, – ZpTown) розпочав п’ятирічну стратегію інвестицій у рідкоземельні метали для нарощування внутрішнього потенціалу”, додав Бурстайн. За його словами, у Сполучених Штатах на даний момент працює лише один рідкісноземельний рудник.

PS
Якщо Зеленський, на думку Трампа, нелегітимний, то хто ж підпише договір про рідкісні копалини?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

чотири + 1 =