Президент Росії Володимир Путін віддав наказ про неспровоковане повномасштабне вторгнення в Україну три роки тому, 24 лютого 2022 року. Україна не була переможена чи знищена, але залишається стійкою та інноваційною перед обличчям цієї невиправданої російської агресії.
Путін розпочав своє повномасштабне вторгнення в Україну в невдалу спробу захопити місто Київ, повалити демократично обраний уряд України та примусово встановити проросійський проксі-уряд за три дні. Українські війська за підтримки коаліції союзників, включаючи Сполучені Штати та європейських партнерів, відтоді успішно витіснили російські війська з північної України та звільнили значні території на півдні та північному сході України.
Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський 24 лютого повідомив, що українські війська повернули собі понад 50% території, яку російські війська окупували з 24 лютого 2022 року. ISW має підтвердження того, що українські сили повернули собі 50,03 відсотка території, яку російські війська захопили з 24 лютого 2022 року.
Російські війська витратили останній рік на повільне та поступове, але стабільне просування на сході України в результаті значної переваги Росії в живій силі та техніці та здатності Росії використовувати затримки в наданні західної допомоги Україні.
Українські війська використовують свої технологічні переваги та інтегрують технологічні інновації в наземні операції, щоб уповільнити досягнення Росії. Україна продовжує покращувати та інновувати свій бойовий потенціал і працює над тим, щоб стати самодостатньою в довгостроковій перспективі, але західна та міжнародна військова підтримка України в коротко- та середньостроковій перспективі залишається вирішальною для здатності України захищатися від російської агресії.
Захист України та збереження України як незалежної, суверенної та демократичної країни, здатної захистити себе від Росії, є критично важливою частиною стримування ширшої російської агресії проти Заходу.
Сполучені Штати, Європа та інші західні союзники повинні продемонструвати прихильність Україні через своєчасну та надійну військову допомогу, продовжувати надавати українським силам змогу чинити значний тиск на Росію та змусити Путіна відмовитися від завоювання України та своїх ширших амбіцій у Європі, щоб досягти стійкого миру, вважають аналітики ISW.
Institute for the Study of War (ISW)
Тим часом, американський президент Дональд Трамп заявив про підготовку угоди щодо “рідкоземельних матеріалів”, що це “економічне партнерство” дозволить повернути американцям десятки мільярдів доларів і військове обладнання, відправлене Україні, а також допоможе українській економіці зростати на тлі завершення війни. Тобто після мирного врегулювання США готові забрати в України всю надану раніше США американську зброю, істотно послабивши її перед Росією, що може підштовхнути до рішення керівництва цієї країни напасти на Україну в недалекому майбутньому.