Президент США Дональд Трамп 30 березня заявив, що існує невизначений «психологічний термін» для Росії, щоб погодитися на загальне припинення вогню на тлі продовження зусиль Росії утримати тимчасове припинення вогню на Чорному морі в заручниках, щоб зупинити зусилля щодо загального припинення вогню та добитися додаткових поступок від Заходу.
Трамп відповів 30 березня на запитання про те, чи є крайній термін для президента Росії Володимира Путіна, щоб погодитися на припинення вогню для наземної війни, і заявив, що «це психологічний термін». Трамп додав, що «якщо я думаю, що [Росія] підхоплює [Сполучені Штати], я не буду цьому радий».
Президент Фінляндії Олександр Стубб 30 березня заявив, що він запропонував 20 квітня як потенційний кінцевий термін для «повного завершення» припинення вогню без будь-яких умов» під час його зустрічі з Трампом 29 березня.
Росія навряд чи погодиться на «повне припинення вогню без будь-яких умов» протягом трьох тижнів, враховуючи те, що Росія вимагала від Заходу певного послаблення санкцій як попередньої умови для тимчасового припинення вогню в Чорному морі, йдеться в аналітиці ISW.
25 березня Кремль заявив, що не виконуватиме узгоджене припинення вогню в Чорному морі, доки Сполучені Штати не знімуть санкції з російського державного сільськогосподарського банку «Россільгоспбанк» та інших невизначених фінансових організацій, залучених до міжнародної торгівлі продуктами харчування та добривами, а Bloomberg 28 березня повідомило, що Росія вимагає від Європейського Союзу (ЄС) відновити підключення «Россільгоспбанку» до міжнародної банківської системи SWIFT як передумову для реалізації Чорноморського договору припинення вогню як тест, щоб визначити, чи будуть Сполучені Штати відповідати вимогам Росії та заохочувати європейських партнерів підтримати послаблення санкцій. [Якщо хоча б один банк країни буде підключений до системи SWIFT, інші банки зможуть відкрити в ньому кореспондентські рахунки та користуватися цією системою].
11 березня Сполучені Штати та Україна запропонували тимчасове припинення вогню у зв’язку з ударами по енергетичній інфраструктурі та в Чорному морі, і українські та американські офіційні особи продовжували обговорювати умови цих пропозиций протягом трьох тижнів з 11 березня, що свідчить про те, що умови припинення вогню ще не повністю кодифіковані.
Малоймовірно, що Сполучені Штати, Україна та Росія зможуть домовитися про умови загального припинення вогню протягом наступних трьох тижнів, вважають в ISW.