Путін і Трамп - абріси

Російські офіційні особи продовжують намагатися підірвати запропоновану американсько-українську угоду з корисних копалин, просуваючи потенційні американсько-російські проекти з видобутку рідкоземельних елементів. 31 березня прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що американські компанії зацікавлені у спільних з Росією проектах з видобутку рідкоземельних металів і що ці проекти є першим кроком до покращення двосторонніх відносин, хоча Сполучені Штати та Росія ще не підписали жодних документів щодо рідкоземельних металів.

31 березня генеральний директор Російського фонду прямих інвестицій (РФПИ) Кирило Дмитрієв повідомив афілійованому з Кремлем виданню «Известия», що офіційні особи Росії та США почали обговорення спільних проектів щодо рідкоземельних мінералів. Дмитрієв також сказав Російській службі Бі-бі-сі 30 березня, що американсько-російська економічна співпраця повинна бути в центрі уваги, якщо Сполучені Штати хочуть покласти край війні в Україні, але така співпраця розпочнеться лише після завершення мирних переговорів.

Кремль намагається підірвати цілі адміністрації Трампа щодо зв’язку американських і українських економічних інтересів через американсько-українську угоду щодо корисних копалин, представляючи Росію як торговця рідкоземельними товарами, який перевершує Україну. Адміністрація Трампа прагне використати американсько-українську угоду для встановлення конкретних економічних інтересів США в Україні в рамках зусиль США щодо перетворення України з виключно військової допомоги на економічного партнера. Економічне співробітництво, якого прагне Росія зі Сполученими Штатами, не стримає Росію від повторного вторгнення в Україну в майбутньому і не сприятиме досягненню цілей адміністрації Трампа щодо економічного зв’язку США та України. Така співпраця також пришвидшила б відновлення російської армії швидше, ніж в іншому випадку. Доступ Росії до корисних копалин в окупованій Україні, ймовірно, розширить можливості Китайської Народної Республіки (КНР) отримати доступ до корисних копалин України. Принаймні з 2005 року Росія співпрацює з КНР у видобутку російських рідкоземельних матеріалів. Російські компанії також беруть участь у поточних і потенційних проектах з розвідки родовищ у різних країнах Африки.

ISW продовжує оцінювати, що Росія використовує економічні стимули, не пов’язані з війною в Україні, щоб вимагати від Сполучених Штатів поступок щодо війни в Україні. Ці поступки позбавили б важелів впливу, які є вирішальними для заявленої мети президента США Дональда Трампа щодо досягнення міцного та взаємовигідного миру в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × п'ять =