військовий з китаю

Нещодавно в кількох районах Донецької області українські силовики взяли в полон громадян Китаю, які воюють у лавах російських військ.

Президент України Володимир Зеленський 8 квітня повідомив, що українські сили захопили в полон кількох китайських бойовиків, які воювали на стороні Росії поблизу Білогорівки (на схід від Сіверська) і Тарасівки (на північний схід від Покровська), і що українська розвідка вказала, що в російських військових «значно більше громадян Китаю».

Зеленський зазначив, що українські сили під час декількох останніх атак зіткнулися з групою з шести китайських бійців і захопили двох. Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що у зв’язку з інцидентом МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Китаю. Речник Державного департаменту США Теммі Брюс 8 квітня охарактеризувала участь громадян Китаю як «тривожну» та заявила, що «Китай є головним джерелом підтримки Росії», який «забезпечує майже 80 відсотків товарів подвійного використання, необхідних Росії для підтримки війни».

Американський Інститут вивчення війни (ISW) спостерігав за повідомленнями про різні невизначені російські організації, які вербували вразливих трудових мігрантів до російських військових для воювання в Україні як у Росії, так і за кордоном.

У 2024 році влада Індії виявила, що невідомі російські організації керували мережею торгівлі людьми, яка заманювала громадян Індії до Росії під фальшивими приводами, а потім примушувала їх підписувати військові контракти з Міністерством оборони Росії для воювання в Україні. Індійська та російська влада співпрацювали, щоб повернути на батьківщину громадян Індії, які вимушено приєдналися до російських військових у жовтні 2024 року, і Китайська Народна Республіка (КНР) могла продемонструвати, що її уряд не був причетний до участі її громадян у цій війні, здійснивши подібні зусилля в майбутньому.

Пекін поки не дав жодної офіційної відповіді на ці повідомлення, пише ISW.