Міністерство оборони Великої Британії

21 березня Центральний банк Росії (ЦБ РФ) ухвалив рішення зберегти ключову відсоткову ставку лише на рівні 21 відсотка. Процентні ставки знаходяться на найвищому рівні за більш ніж 20 років порівняно з довоєнною процентною ставкою у 8,5% у січні 2022 року.

Хоча відсоткові ставки залишаються високими, кількість корпоративних банкрутств у Росії, швидше за все, збільшиться, вважають у британській розвідці.

У листопаді 2024 року рубль знецінився до найнижчого курсу з початку вторгнення Росії до України у 2022 році (114 за долар США). З того часу рубль зміцнився до максимуму 81 за долар США в березні 2025 року. Підвищення курсу рубля, ймовірно, призведе до скорочення федеральних доходів від нафти і газу в рублевому вираженні, збільшуючи тиск на федеральний дефіцит.

Незважаючи на зміцнення рубля, інфляція продовжує зростати. У лютому 2025 року інфляція зросла до 10,1% з 8,5% у жовтні 2024 року, коли було введено відсоткову ставку 21%. Нестача робочої сили, поряд із високим рівнем державних витрат, майже напевно означає, що інфляція залишатиметься вищою за цільовий показник ЦБ РФ у 4 відсотки до 2025 року. Довгостроковий інфляційний тиск, ймовірно, посилить тиск на здатність Росії підтримувати високі витрати на оборону.