Спеціальний представник США в Україні генерал Кіт Келлог 11 квітня висловив підтримку розгортанню союзницьких «сил заспокоєння» в тилових районах західної України після можливого майбутнього припинення вогню між Україною та Росією.
Як повідомляє ISW, 11 квітня The Times повідомила, що Келлог висловив підтримку «поділу» України між європейськими, українськими та російськими силами; розміщення європейських «сил заспокоєння» на заході України; і встановлення «демілітаризованої зони» шириною 18 миль (29 кілометрів) уздовж поточної лінії фронту. Пізніше, 11 квітня, Келлог уточнив, що він підтримує присутність «сил заспокоєння», до складу яких не входять війська США для підтримки суверенітету України, але жодна з його заяв під час інтерв’ю не припускала «поділу України». Келлогг зазначив, що Times неправильно виклала деякі його заяви, посилаючись на можливі зони відповідальності (AOR) майбутніх європейських «сил заспокоєння».
Уточнення Келлога щодо розгортання «сил заспокоєння» в тилових районах України узгоджується з кількома заявами українських та європейських лідерів про можливе майбутнє розгортання миротворчого контингенту в Україні.
Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський 9 квітня заявив, що передбачуваний миротворчий контингент не відправлятиметься на передову. 10 квітня віце-президент Європейської комісії Кая Каллас заявила, що майбутній миротворчий контингент, швидше за все, розгортатиметься не на лінії фронту, а скоріше глибше в Україні або навіть за її межами. 10 квітня Bloomberg повідомив, що міністр оборони Великої Британії Джон Хілі та міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню заявили, що Коаліція бажаючих має на меті протягом наступних двох тижнів розробити більш детальні плани щодо того, як коаліція допоможе забезпечити безпеку українського повітряного простору, узбережжя та землі. Люди, обізнані з цим питанням, повідомили Bloomberg, що коаліція сподівається, що Сполучені Штати погодяться «забезпечити» будь-яке майбутнє розгортання європейських сил в Україні за допомогою авіації, спостереження за кордоном і розвідки.
Російські державні та прокремлівські ЗМІ 12 квітня підсилили загальне неприйняття російським чиновником будь-яких миротворчих сил в Україні. Посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ Росії (МЗС) Родіон Мірошник відреагував на заяви Келлога 12 квітня та повторив заперечення Кремля щодо присутності будь-якого миротворчого контингенту в Україні після можливого майбутнього припинення вогню або мирної угоди, оскільки миротворча діяльність збереже «рівень токсичності», який нібито спонукав Росію почати повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Російські державні та продержавні ЗМІ широко розширили заяву Мірошника. Кремлівські чиновники неодноразово відкидали ідею можливого майбутнього миротворчого контингенту в Україні чи будь-яку участь Європи в післявоєнній Україні. Звинувачення Мірошника в «токсичності» в Україні є непрямим посиланням на постійні вимоги Кремля, щоб будь-яке завершення війни в Україні було спрямоване на так звані «корінні причини» війни Росії. Раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров визначив передбачувані Росією «першопричини» війни як нібито порушення НАТО зобов’язань не розширюватися на схід і ймовірну дискримінацію українським урядом етнічних росіян і російської мови, медіа та культури в Україні. Російські офіційні особи часто прямо посилаються на ці «першопричини», щоб виправдати триваючі військові зусилля Росії по захопленню територій України та вбивству нею російськомовних громадян на цих територіях, та передвоєнні вимоги, що дорівнюють повній капітуляції України, і заява Мірошника від 12 квітня є непрямим повторенням цієї концепції.