Законодавці-республіканці кажуть, що існує велика ймовірність того, що торговельна війна президента Трампа обернеться політичним бумерангом для республіканців у 2026 році, оскільки зростання цін і скорочення зростання економіки можуть звести нанівець інші досягнення Республіканської партії.
Сенатори-республіканці вказують на вибори 1932 та 1982 років як на історичні приклади того, коли торгові війни та, як наслідок, інфляція цін завдали шкоди їхній партії під час голосування, і вони стурбовані тим, що історія може повторитися, пише The Hill.
Багато законодавців-республіканців розглядають мита як підвищення податків для американських споживачів, а деякі відзначають, що останні два рази, коли Конгрес підвищував податки в масштабі останніх мит Трампа, партія президента зазнала поразки на наступних виборах.
«На національних виборах можна повернутися до 1982 року, коли, я думаю, [республіканці] втратили близько 26 місць у Конгресі», — сказав сенатор-республіканець Том Тілліс, який стане головною ціллю демократів на проміжних виборах наступного року.
«Безсумнівно, якщо ми будемо мати такі дискусії щодо тарифів у лютому наступного року, усі показники будуть «невірними», — сказав Тілліс додавши, що адміністрація Трампа повинна укласти вигідні торговельні угоди, які вона обіцяла до лютого наступного року, інакше республіканці можуть заплатити високу політичну ціну.
«У них є близько 10 місяців, щоб похилитися навколо цього і сказати: «Бачите, я вам це казав», інакше ви почнете бачити політичні перешкоди», — сказав Тілліс.
У п’ятничній доповіді Tax Foundation підрахувала, що тарифи Трампа збільшать річний державний дохід як частку валового внутрішнього продукту на 0,56 відсотка, що є найбільшим зростанням з тих пір, як Клінтон підписала підвищення податків у 1993 році.
Сенатори-республіканці висловили полегшення, коли Трамп оголосив, що скасовує високі взаємні тарифи, які він оголосив для більшості країн, на 90 днів, але вони кажуть, що політична небезпека не минула, зазначивши, що Трамп ввів 145-відсоткове мито для Китаю, а Китай у відповідь запровадив 125-відсоткове мито на імпорт США.
У той час як фондові ринки стрімко підскочили після того, як Трамп оголосив про 90-денну паузу щодо більшості найрізкіших підвищення тарифів, вони знову різко впали в четвер на тлі тривалої тривоги щодо напрямку економіки США. У п’ятницю ринки відновили частину втрат.
Законодавці визнали розпродаж на ринках облігацій особливо тривожним через його наслідки для економіки в цілому. Прибутковість 10-річних і 30-річних казначейських облігацій різко зросла цього тижня, досягнувши 4,59 відсотка та 4,88 відсотка, створюючи тиск на зростання вартості запозичень як для компаній, так і для споживачів.
Опитування Gallup, опубліковане в жовтні, показало, що Трамп на 9 пунктів випереджає свого суперника, тодішнього віце-президента Камалу Харріс, щодо управління економікою.
Опитування Economist/YouGov, опубліковане минулого тижня, показало, що рейтинг схвалення роботи Трампа впав на 5 процентних пунктів порівняно з минулим тижнем на тлі потрясінь, спричинених оголошеннями про тарифи.
Тарифи викликали особливе занепокоєння у фермерських штатах.
«Це не добре для моїх фермерів», — сказав минулого тижня сенатор-республіканець Майк Раундс про хвилювання на фондовому, товарному та облігаційному ринках. «У нас є багато людей, які покладаються на можливість продавати наші товари по всьому світу».
Китай, який є найбільшою мішенню Трампа та відповів власними митами на американські товари, імпортував із Південної Дакоти товарів на суму 1,4 мільярда доларів у 2022 році, останньому році, за який були доступні дані. Це становило 28 відсотків товарів, вироблених у штаті Маунт-Рашмор.
Деякі республіканці попереджають, що підвищення тарифів є настільки ж політично небезпечним, як і підвищення податків.
«Тарифи — це податок на споживачів, і я не прихильник збирання податків з американських споживачів», — заявив сенатор Тед Круз (республіканець Техасу) в інтерв’ю Ларрі Кудлоу з Fox Business.
Сенатор Ренд Пол (R-Ky.) попереджає своїх колег-республіканців, що наступного року вони можуть зіткнутися з розгромною поразкою, якщо не змінять курс на торгівлю, що, за його словами, може спровокувати серйозну економічну рецесію.
Лідер демократів у Сенаті Чак Шумер (Нью-Йорк) сказав, що тарифи Трампа штовхають країну в рецесію, і він стверджує, що це вже впливає на настрої в штатах, які є полем битви в Сенаті.
“Ми бачимо, як це рухає політичну голку по всій країні, тому що люди все менше й менше вірять у те, як Дональд Трамп керує економічною політикою цієї країни. Ми бачимо це майже в кожному штаті, і цифри для нього продовжують погіршуватися”, – сказав Шумер на нещодавній прес-конференції.
Сенатор Сьюзен Коллінз (штат Мейн) від Демократичної партії також виступила проти мит Трампа щодо союзників, особливо проти 25-відсоткових мит щодо Канади. Вона сказала The Hill, що виступає проти високих мит на канадський імпорт через економічні наслідки для її рідного штату.
«Я ніколи не думала, що запровадження мит щодо дружніх країн, які є нашими союзниками, — це шлях», — сказала вона.