Шахед локаційно втрачено

Росія все більше пристосовує свої безпілотники для полегшення ударів із застосуванням хімічної зброї по прифронтовій частині та тилу України, порушуючи Конвенцію про заборону хімічної зброї (CWC), підписантом якої є Росія.

Про це йдеться в аналізі американського Інституту вивчення війни (ISW).

16 і 17 квітня Південне оперативне командування та Центр протидії дезінформації України повідомили, що українська влада ідентифікувала капсулу з концентрованим газом хлорбензиліденмалононітрил (CS), забороненим CWC, на російських безпілотниках Shahed і що Росія, можливо, використовує ці безпілотники для розсіювання отруйних речовин серед цивільного населення. У Центрі протидії дезінформації відзначили, що повідомлення про те, що російські війська покривають дрони Shahed отруйними речовинами, не підтверджені.

Голова Донецької обласної військової адміністрації України Вадим Філашкін 16 квітня також повідомив, що російські війська оснастили безпілотники «Шахед», які впали в Донецькій області, капсулями, наповненими «концентрованим газом подразнюючої дії». Філашкін закликав громадян України не наближатися до збитих уламків «Шахедів» та зазначив, що російські війська раніше оснастили «Шахеди» гранатами з механізмом уповільненої детонації. Повідомляється, що російські війська широко використовували газ CS у гранатах, скинутих з безпілотників на українські позиції по всій лінії фронту, і, як повідомляється, озброїли шахедів касетними боєприпасами.

Українські війська довели свою ефективність у знищенні безпілотників Shahed, і Росія, ймовірно, прагне оснастити безпілотники Shahed зброєю, щоб все одно завдавати шкоди, навіть якщо українські війська збивають безпілотники до того, як вразять намічені цілі. Однак ці російські адаптації можуть завдати непропорційної шкоди цивільному населенню.