Начальник Генштабу Росії генерал армії Валерій Герасимов 26 квітня заявив, що російські війська витіснили всі українські сили з Курської області. Але…
26 квітня Герасимов повідомив президенту Росії Володимиру Путіну, що російські війська повністю розбили українські війська в Курській області та захопили Горналь (на південний захід від Суджі), останній населений пункт Курської області, який утримувався українцями. Герасимов зарахував частини російського 22-го мотострілецького полку (72-а мотострілецька дивізія 44-го армійського корпусу [АК] Ленінградського військового округу [ЛВО]), 810-ї морської піхотної бригади (Чорноморський флот [ЧФ]), 40-ї морської піхотної бригади (Тихоокеанський флот), 177-й полк морської піхоти (Каспійська флотилія) та 1427-й мотострілецький полк (сформований під час часткового призову 2022 року) із захопленням Горналу.
Міністерство оборони Росії стверджувало, що міністр оборони Росії Андрій Бєлоусов відвідував російський командний пункт у Курській області, щоб заслухати звіти командувача Курським угрупованням військ генерал-полковника Валерія Солодчука, коли російські війська визволили Горналь. Геолокаційні кадри, опубліковані 26 квітня, показують, що російські війська нещодавно просунулися у центрі Горналю. Пізніше 26 квітня український Генштаб ЗСУ спростував заяву Росії та заявив, що українські сили зберігають невизначені позиції в Курській області. У Генштабі повідомили, що 26 квітня українські війська відбили п’ять російських атак у Курській області. 26 квітня російські мілблогери також заявили, що бої тривають біля Олешні (на північний захід від Горналь), Гуєво (на південь від Суджі біля міжнародного кордону) і монастиря Святого Миколая (на південний захід від Гуєвого).
Вторгнення України в Курську область у серпні 2024 року успішно стримало частину російської бойової сили, включно з елітними підрозділами повітряно-десантних військ (ПДВ) і морської піхоти, але його довгострокові наслідки наразі залишаються неясними. Російське військове командування загалом розглядає підрозділи ПДВ і морської піхоти як елітні сили (хоча багато російських елітних підрозділів були сильно знесилені та втратили елітний статус під час повномасштабного вторгнення в Україну) і розгортає їх на критичних ділянках лінії фронту. Раніше ISW спостерігав за повідомленнями про те, що Росія передислокувала елементи кожного з семи формувань ПДВ і чотирьох із шести формувань морської піхоти з передових позицій в Україні до Курської області протягом місяців після вторгнення, хоча деякі підрозділи залишалися розділеними між Курською областю та окупованою Україною.
26 квітня Путін заявив, що найефективніші російські сили, які діють у Курській області, включали елементи 104-го, 234-го та 237-го повітряно-десантних полків (всі – 76-та дивізія ПДВ); 51-й, 119-й і 138-й полки ПДВ (всі – 106-а дивізія ВДВ), 56-й полк ВДВ (7-а дивізія ВДВ); 11 та 83 бригади ВДВ; 204-й полк спецназу «Ахмат» і 1434-й мотострілецький полк «Ахмат» (обидва чеченські частини); 155-а морська піхотна бригада (Тихоокеанський флот); 810-та ОМБр (Чорноморський флот); і 22-й мотострілецький полк (72-а мотострілецька дивізія, 44-й АК, ЛВО).
Вторгнення України в Курську область, ймовірно, продовжувало приковувати ці підрозділи ПДВ або морської піхоти, оскільки ISW не спостерігав повідомлень про передислокацію таких підрозділів з Курської області на лінію фронту в Україні. 18 квітня ISW зафіксував перші повідомлення про те, що російські війська передислокували невизначені підрозділи безпілотників з курського напрямку в район на південний захід від Торецька поблизу Калинового і що зараз ці підрозділи діють у напрямку Костянтинівки. Російські війська активізували наступальні операції, щоб витіснити українські сили з Курської області на початку березня 2025 року після тимчасового припинення Трампом тактичного використання обміну розвідувальними даними США з Україною та використання підземного газопроводу та тактики обману для таємного нападу на українські позиції в Суджі. Російським військам, включаючи підрозділи ПДВ і морської піхоти, знадобилося майже два місяці з моменту захоплення Суджі, щоб просунутися приблизно на дев’ять кілометрів до міжнародного кордону Курської та Сумської областей — середня швидкість близько 200 метрів на день.
Герасимов зробив перше офіційне російське визнання участі північнокорейських військ в російських операціях в Курській області, подякувавши військовослужбовцям Північної Кореї за допомогу “другій армії світу” в спробах
витіснити українські сили з регіону. 26 квітня Герасимов заявив, що північнокорейські сили «надали значну допомогу» у витісненні українських сил з Курської області відповідно до російсько-північнокорейського договору про всеосяжне стратегічне партнерство. Герасимов відзначив північнокорейських офіцерів і солдатів за проявлені «професіоналізм» і «стійкість духу, мужність і героїзм» під час бойових дій в Курській області. 26 квітня прес-секретар МЗС Росії Марія Захарова заявила, що Росія ніколи не забуде своїх «друзів» із Північної Кореї. Ані Герасимов, ані Захарова не вказали, яку роль (якщо така буде) північнокорейські сили тепер відіграватимуть у підтримці російських військових операцій проти України.