Российские захватчики системно пройдут территорию временно оккупированной Новой Каховки под Херсоном. Также в предвкушении скорого пришествия на свою землю украинских войск они суетливо собирают и вывозят манатки, впрочем, уже традиционно не свои, а украденные. Видео дня Play Video Об этом рассказал глава Новокаховского горсовета Владимир Коваленко в эфире проекта "Радио Свобода". Он также отметил, что перед возможными боями за освобождение города местные жители пытаются эвакуироваться за его пределы. "Левый берег Днепра и территория города заминированы. Знаю, что в населенных пунктах, от берега в глубине в сторону Крыма и принадлежащих к Новокаховской общине, там, на перекрестках улиц, стоят соответствующие установки", – пояснил он. Мэр добавил, что сейчас оккупанты крайне снизили коммуникации с местным населением. А те со своей стороны делают все, чтобы дистанцироваться от российских захватчиков. "Большинство людей из города уехали, а остающиеся пытаются избегать контактов с оккупационными силами. Но для противника это не проблема, у них сейчас на повестке дня важнее задача: это вывоз оборудования из медицинских учреждений, учебных заведений. Из частных торговых точек , включая морозильные камеры, холодильники", – пояснил Коваленко.

Росія розширює свою військову інфраструктуру вздовж кордону з Фінляндією та накопичує нові танки, ймовірно, готуючись до майбутньої агресії проти НАТО та протестувати дію п’ятої статті Північноатлантичного договору у світі подій, пов’язаних с заявами американського президента Дональда Трампа про взаємодопомогу.

27 квітня газета The Wall Street Journal (WSJ) повідомила, посилаючись на західних військових та розвідувальних чиновників, що Росія розширює військові бази поблизу Петрозаводська (Республіка Карелія), та модернізує залізничні колії та іншу інфраструктуру вздовж західного кордону Росії з НАТО. WSJ повідомила, що Кремль планує створити новий штаб армії поблизу Петрозаводська протягом наступних кількох років, і що Росія інтегрує автомобільні та залізничні колії в Московському військовому окрузі (МВО) з інфраструктурою в Білорусі.

Джерела заявили, що Росія має намір сформувати нові дивізії на базі існуючих бригад у Ленінградському військовому окрузі (ЛВО) найближчими роками, і що Росія будує нові казарми та полігони, а також модернізує склади та залізничні колії поблизу Петрозаводська, щоб забезпечити майбутній приплив особового складу.

Високопоставлений фінський військовий чиновник заявив, що Росія «майже жодного» зі своїх нових танків не відправляє на передову в Україні, але накопичує танки для «пізнішого використання». Раніше ISW оцінювала, що відновлення Росією МВО та ЛВО є частиною довгострокових зусиль з реструктуризації, спрямованих на підготовку до потенційної майбутньої широкомасштабної звичайної війни проти НАТО.

Російська влада також готується оновити Стратегію національної безпеки Росії, що, ймовірно, відобразить розширення територіальних амбіцій президента Росії Володимира Путіна в Європі та його постійні зусилля щодо виправдання майбутньої агресії проти НАТО. Секретар Ради безпеки Росії Сергій Шойгу заявив в інтерв’ю кремлівському новинному агентству ТАСС, опублікованому 24 квітня, що Росія готується оновити свою Стратегію національної безпеки, щоб врахувати нові проблеми та загрози, з якими стикається Росія. Шойгу стверджував, що оновлена ​​Стратегія національної безпеки Росії повинна враховувати «кризу» європейської безпеки, формування нового світового порядку та виклики, які світ, що змінюється, ставить перед Росією. Шойгу заявив, що Стратегія національної безпеки Росії визначає «довгострокові стратегічні цілі» Росії та «основні інструменти» для досягнення цих цілей.

Росія оновлює свою Стратегію національної безпеки кожні п’ять років, а востаннє оновлювала її у 2021 році.