Ці переговори є важливими для зняття угорських застережень щодо початку переговорів про вступ України до ЄС.
Угорщина перенесла консультації з українською делегацією щодо нацменшин, які були заплановані на 12 травня. Ця зустріч мала відбутися для зняття застережень Будапешта для початку переговорів щодо вступу України до Європейського Союзу, повідомляє Міністерство юстиції України.
Зазначається, що раніше у Будапешті сторони погодили роботу експертних груп для розгляду 11 рекомендацій Угорщини. Українська делегація розраховувала на перші проміжні результати 12 травня.
Перенесені консультації планувалися в Ужгороді, до якого прибула українська делегація.
Раніше, 9 травня, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що найближчими днями відбудеться наступний раунд консультацій України з угорською стороною щодо вступу до Європейського Союзу.
У квітні цього року Радослав Сікорський заявив, що Угорщина перешкоджає виділенню коштів Україні з Європейського фонду миру та блокує переговори про вступ до ЄС, зокрема 17 пакет санкцій.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто звинувачує Україну в утиску прав угорської меншості на Закарпатті, заявивши, що його країна не дозволить Україні приєднатися до Європейського Союзу, доки питання не буде вирішено.
Радник Орбана заявив, що вступ України до ЄС поглине ресурси та послабить позицію Угорщини. Підтримка коштуватиме 100 млрд доларів на рік, а для Угорщини це може стати тягарем у 20 тисяч мільярдів форинтів.
Днями СБУ повідомило про викриття шпигунської мережі, організованої Угорщиною проти України. Після цього між Угорщиною та Україною відбувся обмін демаршами – були видворені з країн по два дипломати.
З середини 90-х років Угорщина зосередила зусилля на “розгойдуванні” України, роздаючи паспорти громадянам нашої країни, які мешкають на Закарпатті та виставляючи претензії українській стороні у пригніченні корінного угорського населення.
Залишається незрозумілим той факт, що Угорщина була прийнята до НАТО та Євросоюзу, маючи територіальні претензії, наявність яких не схвалюється при вступі до цих союзів.