Європейці намагаються мінімізувати ризики від можливого віддалення США від союзницьких відносин, пов’язаних із ізоляціоністською політикою президента цієї країни Дональда Трампа.
Німеччина і Британія спільно створять нову зброю “глибокого високоточного удару”. Дальність дії понад 2000 кілометрів.
Цей проект базується на зобов’язанні щодо розробки нового зброю, яке було взято рік тому, коли Лондон та Берлін підписали двосторонній оборонний пакт. Також у Британії та Німеччині наголосили на необхідності для Європи мати можливість захистити себе від будь-якої ескалації російсько-української війни.
У публікації Reuters зазначається, що міністри оборони Британії та Німеччини Джон Гілі та Борис Пісторіус оголошують про новий проект далекобійної пушки на майбутній зустрічі у Берліні. Водночас, жодних подробиць щодо термінів і бюджету наразі немає.
Наразі Німеччина та Великобританія не мають на озброєнні ракет із дальністю понад 1000 кілометрів. Зараз Німеччина має крилаті ракети Taurus з дальністю близько 500 кілометрів, а у Великобританії — Storm Shadow з дальністю до 250–300 кілометрів в експортній версії. Також Німеччина, разом із Францією, Італією та Польщею, планує розробку ракет із дальністю до 1500–2000 кілометрів у рамках проекту ELSA, але це поки що на стадії визначення підрядників.
Таким чином, на даний момент таких ракет вони не мають, але вони перебувають у процесі розробки.
У Європі знаходяться лише американські далекобійні ракети Томагавк (до 2500 кілометрів) — сімейство багатоцільових високоточних дозвукових крилатих ракет великої дальності стратегічного та тактичного призначення підводного, надводного, сухопутного та повітряного базування. У Європі ракети «Томагавк» перебувають на озброєнні лише Великобританії та на американських базах. Закономірний висновок, який можна з цього зробити – європейці мають поєднатися з українцями у виробництві “Довгих Нептунів”, можливо, вдосконалити їх. Ці ракети європейського виробництва виявляться дешевшими за американські Томагавки, ними можна буде озброїти країни Європи та Україну, паралельно розробляючи свої унікальні ракети.