Видання The Economist оцінило, що Росії знадобиться близько 89 років, щоб захопити всю Україну за її нинішніх відносно прискорених темпів просування, які коливалися протягом війни і навряд чи залишатимуться постійними.
9 липня The Economist опублікував аналіз щодо поточної російської наступальної кампанії «Літній наступ 2025», яка, за оцінкою видання, розпочалася 1 травня. The Economist виявив, що Росія захоплювала в середньому близько 15 квадратних кілометрів на день під час цих наступальних зусиль – приблизно площу міжнародного аеропорту Лос-Анджелеса – що узгоджується з власною оцінкою ISW щодо темпів просування Росії з травня 2025 року. За оцінками ISW, російські війська захопили загалом 498,53 квадратних кілометра у травні 2025 року та 466,71 квадратних кілометра у червні 2025 року, в середньому близько 15,8 квадратних кілометрів на день у травні та червні 2025 року.
The Economist підрахував, що російським військам знадобиться 89 років, щоб захопити решту України з такими темпами просування, і до лютого 2028 року, щоб захопити решту Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей, які Росія незаконно анексувала. Темпи просування Росії в 15,8 квадратних кілометрів на день є надзвичайно високими порівняно зі темпами просування Росії взимку 2024-2025 років та навесні 2025 року, і навряд чи залишатимуться постійними. Темпи просування Росії в Україні значно змінювалися протягом війни залежно від багатьох факторів, включаючи кількість активних російських наступальних операцій на різних ділянках фронту, пору року та пов’язані з ними погодні та рельєфні умови, а також відповідний рівень укомплектованості особового складу та матеріально-технічних запасів російських та українських військ. Темпи просування росіян, ймовірно, продовжуватимуть коливатися в найближчі місяці з настанням осінніх дощів та розбитої місцевості, що впливає на маневреність, як це було протягом попередніх трьох років війни.
Росія продовжує витрачати вражаюче велику кількість людських ресурсів заради своїх непропорційно малих здобутків. Видання The Economist використало систему моделювання, яка враховує «тенденції інтенсивності війни, зміщення територій та достовірні оцінки втрат з відкритих джерел та розвідки», для оцінки втрат російського особового складу. The Economist використало цю модель, щоб оцінити, що з 24 лютого 2022 року Росія зазнала від 900 000 до 1,3 мільйона втрат серед особового складу (за даними Генштабу ЗСУ – 1 030 580), включаючи від 190 000 до 350 000 вбитих у бою (за підрахунками ZpTown (орієнтовно), станом на ранок 10 липня, – 412 232). Видання The Economist також підрахувало, що з 1 травня під час літнього наступу 2025 року Росія, можливо, втратила від близько 31 000 вбитих та поранених у бою, і що з липня 2024 року Росія отримала близько 0,038 квадратних кілометрів (38000 кв. м) території на кожного вбитого солдата. Заступник керівника Офісу президента України Павло Паліса раніше заявляв, що станом на 4 червня Росія зазнавала приблизно 167 вбитих та поранених у бою на квадратний кілометр наступу, або близько 0,0059 квадратних кілометрів на одного вбитого чи пораненого солдата.
Російські війська, ймовірно, продовжуватимуть знищувати особовий склад у поточних літніх наступальних операціях, спрямованих на захоплення решти Луганської та Донецької областей та просування в Дніпропетровську та Сумську області.
У четвер Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що від початку 2025 року Росія втратила на фронті 100 тисяч солдатів загиблими.
«Втрата життів дуже непокоїть президента Трампа. Важливо знати, що від січня цього року з російського боку вони втратили 100 тисяч солдатів загиблими. Не пораненими. Я говорю саме про загиблих», — сказав голова Держдепу. Він уточнив, що в України «цифри менші, але однаково дуже значні». Про яку саме цифру втрат України йдеться, Рубіо не уточнив.