Денис Шмыгаль

Верховна Рада України 16 липня проголосувала за відставку прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Це автоматично означає відставку всього уряду.

Рішення підтримав 261 народний депутат.

Денис Шмигаль напередодні написав заяву з проханням звільнити його з посади глави уряду. Його п’ятирічна каденція — найдовша серед усіх українських прем’єрів за час незалежності України.

Цього тижня Президент України Володимир Зеленський повідомив про реформування Кабміну. На посаду прем’єр-міністра глава держави запропонував Юлію Свириденко.

Денис Шмигаль в новому уряді обійматиме посаду Міністра оборони України. Нинішній очільник оборонного відомства Рустем Умєров стане послом України в США.

Президент аргументував ці зміни необхідністю посилення власного оборонного виробництва та концентрації досвіду в секторі безпеки.

Володимир Зеленський також провів нараду щодо оборонної сфери з Рустемом Умєровим та Денисом Шмигалем та обговорив українське виробництво зброї, домовленості з партнерами, постачання для нашої армії.

Затвердження нового прем’єр-міністра очікується у Верховній Раді 17 липня. Далі глава уряду вносить подання на призначення міністрів, окрім глав Міноборони та МЗС, кандидатури яких пропонує Президент України.