У Запорізькій області триває робота з локалізації осередків сарани, виявлених на території Кушугумської громади. Паралельно фахівці здійснюють фітосанітарний моніторинг за ситуацією в межах міста.
Про це повідомила під час брифінгу заступник начальника управління – начальник відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Людмила Кир’ян, передає прес-служба цього контролюючого органу.
19-20 липня було зафіксовано масову міграцію сарани по плавневій зоні Кушугумської громади, а також на територію Комунарського району Запоріжжя, розповіла чиновниця, у зв’язку з цим було ініційовано запровадження особливого режиму на території всього району.
За попередніми оцінками, орієнтовна площа зараження шкідником у Комунарському районі станом на 22 липня 2025 року становить 2991,6 га.
Також повідомляється, що поодинокі випадки виявлення сарани фіксувалися в Олександрівському районі, однак на сьогодні підстав для введення обмежень там немає. Ситуація залишається стабільною, фахівці продовжують проводити моніторинг.
У місті діє план реагування, що передбачає моніторинг, оперативне інформування та локалізацію виявлених осередків. До роботи залучено фахівців Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, представників районної адміністрації та інших структур.
“Ми тісно співпрацюємо з Держпродспоживслужбою, і коли отримуємо звернення, спільно виїжджаємо на місце та фіксуємо ситуацію. Наразі спостерігається міграція шкідника. Заходи зі знищення сарани у випадках виявлення «вогнищ» проводять балансоутримувачі відповідних територій”, – зазначив заступник міського голови Андрій П’ятницький.
За словами фахівців, превентивна обробка приватних територій не рекомендується, якщо відсутні підтверджені випадки «вогнищ». Невиправдане застосування інсектицидів може бути небезпечним, особливо за несприятливих погодних умов.
Паралельно триває робота в Кушугумській громаді, де ще раніше було виявлено перший активний осередок сарани. Територію вже оброблено інсектицидами, дозволеними для використання в Україні згідно з «Державним реєстром пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».