Шурма

Вищий антикорупційний суд заочно взяв під варту колишнього заступника глави Офісу президента Ростислава Шурму та його брата Олега, раніше оголошених у розшук, у межах справи про заволодіння 141 млн грн на “зеленому” тарифі. Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, але не вказує прізвищ фігурантів.

“21 квітня 2026 року за клопотанням детективів НАБУ, узгодженим прокурором САП, слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою колишньому заступнику керівника Офісу президента України та власнику мережі українських та іноземних компаній (близькому родичу колишнього заступника керівника Офісу). досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання щодо застосування цього запобіжного заходу”, — інформує САП.

Раніше НАБУ та САП викрили схему заволодіння коштами на виплатах за “зеленим” тарифом комерційними енергогенеруючими підприємствами на тимчасово окупованій території Запорізької області на понад 141 млн грн. Серед підозрюваних – колишній заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма (ще раніше – генеральний директор ПАТ “Запоріжсталь”).

За даними слідства, у 2019-2020 роках колишній депутат Донецької облради разом із братом взяли під контроль низку підприємств, які виготовляли електроенергію з альтернативних джерел. На території Василівського району Запорізької області фігуранти справи збудували сонячні електростанції загальною потужністю близько 60 МВт та уклали договори з ДП “Гарантований покупець” щодо продажу електроенергії за “зеленим” тарифом.

Зазначається, що після початку повномасштабного вторгнення Росії та окупації частини регіону сонячні електростанції втратили зв’язок із Об’єднаною енергетичною системою України, отримали пошкодження, а персонал було евакуйовано.

Слідчими було встановлено, що у звітності вказувалися свідомо недостовірні дані щодо обсягів генерації та технічної готовності станцій, зокрема у періоди повного знеструмлення. Отримані кошти виводили через пов’язані компанії, а загальна сума завданих державі збитків становить 141,3 млн грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 − два =