Танк

За непідтвердженими даними, російські сили захопили сел. Хромово неподалік Бахмут. Українські сили завдали удару по будівлі з рашистами в сел. Ювілейний на Херсонщині, вбивши п’ятьох російських офіцерів.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій які відбулися 29 листопада на фронтах російсько-української війни.

  • 29 листопада російські війська продовжували наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але підтвердженого просування не зробили. У Генштабі ЗС України повідомили, що російські війська вели безуспішні штурми на Куп’янському напрямку на північний схід від Петропалівки (7 км на схід від Куп’янська) і поблизу Синьківки (8 км на північний схід від Куп’янська) і Стельмахівки (15 км на північний захід від Сватового), а також на Лиманському напрямку в районі Серебрянського лісу (10 км на південний захід від Кремінної), Торське (15 км на захід від Кремінної), Ямполівка (17 км на захід від Кремінної), на схід від Тернів (17 км на захід від Кремінної). Російський мілблогер, пов’язаний із Кремлем, стверджував, що російські війська просунулися до Синьківки поблизу Загоруйківки (селище за 16 км на схід від Куп’янська, вимерле у 1987 р.) і Тимківки (19 км на схід від Куп’янська) і захопили невизначені позиції на південь і південний захід від Лиману Першого (11 км на північний схід від Куп’янська). Мілблогер стверджував, що російські війська також атакували на південь від балки Журавки (18 км на захід від Кремінної). Російський агрегатор новин стверджував, що 28 листопада російські сили також контратакували та наступали в районі Червонопопівки (6 км на північ від Кремінної). Як повідомляється, речник українського підрозділу, дислокованого на Куп’янсько-Лиманському напрямку, 29 листопада заявив, що російські війська продовжують атакувати, незважаючи на погіршення погодних умов.

    Російські джерела стверджували, що 29 листопада українські війська продовжували безуспішні контратаки на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Міноборони Росії стверджує, що російські війська відбили українські атаки біля Лиману Першого та Синьківки Харківської області, Ямполівки Донецької області, та Серебрянського лісництва. Російський мілблогер, пов’язаний із Кремлем, заявив, що українські війська безуспішно контратакували біля Тернів і балки Журавка.

  • 29 листопада російські війська продовжили наступальні дії на Бахмутському напрямку та, як повідомляється, просунулися. Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська захопили Хромове (на західній околиці Бахмута). Відомий російський мілблогер стверджував, що підрозділи 98-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії ПДВ захопили Хромове і додатково просунулися в районі Берхівського водосховища (3 км на північний захід від Бахмута). Проте ISW поки що не має візуального підтвердження того, що російські сили повністю захопили Хромове. Російські джерела стверджували, що бої тривають на північний захід і південний захід від Бахмута, а український офіцер запасу зазначив, що ситуація на південний захід від Бахмута вздовж лінії Кліщіївка-Андріївка-Курдюмівка (5 км-12 км на південний захід від Бахмута) є особливо складною через збільшення кількості російських військ, що воюють у цьому районі. Український Генштаб повідомляв про невдалі російські штурми поблизу Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута), Іванівського (5 км на захід від Бахмута), Кліщіївки та Андріївки.

    29 листопада українські війська продовжували контратаки на Бахмутському напрямку, але жодних заявлених чи підтверджених успіхів не досягли. У Міноборони Росії стверджували, що російські сили відбили українські атаки поблизу Хромового та Кліщіївки. Відомий російський мілблогер стверджував, що українські сили також безуспішно контратакували біля Берхівського водосховища. У Генштабі ЗС України заявили, що українські війська продовжують успішні штурмові дії на південь від Бахмута.

  • 29 листопада російські війська продовжили наступ на Авдіївському напрямку і, як повідомляється, просунулися на північний захід від Авдіївки. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися на 300-500 метрів у напрямку Новокалинового (10 км на північний захід від Авдіївки) та біля Степового (7 км на північний захід від Авдіївки), хоча ISW ще не спостерігало візуальних доказів просування росіян у жодному з цих районів. Російські джерела також стверджували, що російські війська очищають і зміцнюють позиції в промисловій зоні на південний схід від Авдіївки. Російський військовий, який, як повідомляється, воює в промисловій зоні, заявив, що ситуація дуже складна і що російським силам важко пересуватися територією через використання українських безпілотників і постійний мінометний вогонь. Один російський мілблогер стверджував, що російські сили захопили кілька невизначених українських позицій поблизу Сіверного (5 км на захід від Авдіївки). Українські джерела повідомили, що російські війська також намагаються захопити Авдіївський коксохімічний завод (АКХЗ) на північний захід від Авдіївки, а командир українського батальйону, який, як повідомляється, оборонявся поблизу коксохімічного заводу, охарактеризував російські атаки в цьому районі як дуже виснажливі фронтові атаки розміром загону. Командувач Таврійського угруповання військ ЗС України бригадний генерал Олександр Тарнавський зазначив, що за минулу добу активність росіян поблизу Авдіївки значно зросла, і повідомив, що російські війська використовують бронетехніку. Український Генштаб повідомив про безуспішні наступальні дії росіян біля самої Авдіївки, Степового, Новокалинового, Сіверного, Первомайського (10 км на південний схід від Авдіївки), на схід від Новобахмутівки (11 км на північний схід від Авдіївки) і на південь від Тоненького (6 км на захід від Авдіївки).
  • 29 листопада російські війська продовжували наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк, але не досягли жодних заявлених чи підтверджених успіхів. Український Генштаб повідомив про невдалі російські штурми південно-західної околиці Донецька в районах Красногорівки та Мар’їнки, поблизу Новомихайлівки (10 км на південний захід від Донецька) та поблизу Водяного (25 км на південний захід від Донецька). Російський мілблогер заявив, що елементи “Каскаду” формування МВС “ДНР” ведуть бої поблизу Новомихайлівки та Вугледара (30 км на південний захід від Донецька).
  • 29 листопада російські війська продовжували обмежені наземні атаки в районі кордону Донецької і Запорізької областей, але не досягли жодних підтверджених успіхів. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили більше двох російських штурмів на південь від Пречистівки (18 км на південний схід від Великої Новосілки) та на південний захід від Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки).
  • 29 листопада українські війська продовжували контрнаступальні дії на заході Запорізької області, але підтверджених успіхів не досягли. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська продовжували наступальні дії на Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямку. Російські мілблогери стверджували, що російські сили відбили українські атаки на захід від Роботиного, поблизу Новопрокопівки (3 км на південь від Роботиного) і на північний захід від Вербового (9 км на схід від Роботиного). Російський мілблогер розширив кадри, на яких нібито видно, як елементи російського 247-го десантно-штурмового полку (7-ї дивізії ВДВ) завдають ударів по українській піхоті під Вербовим.

    Російські війська 29 листопада здійснили контратаку в західній частині Запорізькій області і, як повідомляється, просунулися вперед. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили понад дев’ять російських штурмів біля Роботиного та на захід від Вербового. Російський мілблогер стверджував, що російські війська захопили кілька невизначених українських позицій поблизу Роботиного. Інший мілблогер 28 листопада заявив, що російські війська здійснили контратаку вздовж лінії Копані-Роботине-Новопрокопівка-Вербове (7 км на північний захід від Роботиного до 9 км на схід від Роботиного) і що частини російського 70-го, 291-го та 136-го мотострілецьких полків, також стрілецька бригада (всі 58-а загальновійськова армія (ЗВО) Південного військового округу) просунулася до 800 метрів на кількох ділянках поблизу Копані та Роботине. Мілблогер стверджував, що російські війська також захопили невизначені українські опорні пункти поблизу Вербового. ISW не спостерігала візуального підтвердження цих стверджуваних російських просування в районі Роботиного. Відомий російський мілблогер 29 листопада заявив, що російські війська зосереджені на захопленні тактично вигідних позицій у районі Роботиного і не мають наміру здійснювати більші контратаки.

  • 29 листопада українські сили продовжили наземні атаки на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області та, як повідомляється, просунулися. Російські джерела стверджували, що українські сили просунулися на південний захід від Кринок (30 км на північний схід від міста Херсона та 2 км від річки Дніпро) і закріпилися в сусідньому лісовому масиві. Російські мілблогери стверджували, що під Кринками тривають бої, по цьому району завдають потужних ударів російська авіація та артилерія. Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська утримують позиції на східному березі р. Дніпро. Російські мілблогери стверджували, що українські сили продовжують перекидати нові штурмові групи на лівий берег і що під Кринками діють від 300 до 400 українських бійців. Постійні заяви Росії про прибуття українських підкріплень на східний берег річки Дніпро свідчать про те, що російські війська намагаються перешкодити зусиллям України постачати та зміцнити свої позиції на східному березі Херсонської області.

    Українські війська 28 листопада завдали удару по будівлі в окупованому Ювілейному Херсонської області під час наради російських окупаційних правоохоронців. Кремлівський інформаційний канал ТАСС повідомив, що український удар HIMARS забрав життя чотирьох окупаційних поліцейських і ще 18 поранено. Центр Українського Спротиву повідомляв, що українські війська за інформацією місцевих українських партизанів завдали удару по окупаційному мітингу правоохоронців у Ювілейному (49 км на південний схід від Херсонської області) та вбили п’ятьох високопосадовців Росії.

  • Нещодавній циклон у Чорному морі 27 листопада зруйнував водні перешкоди, які російські сили побудували для захисту військово-морських засобів і наземних ліній зв’язку в окупованому Криму. Супутникові знімки від 27 листопада показують, що недавній шторм зруйнував захисні споруди Росії біля Керченського мосту, який з’єднує Росію з окупованим Кримом. Супутникові знімки від 29 листопада показують пошкодження штормом оборонних загороджень на вході в порт в окупованому Севастополі. Російський мілблогер відреагував на зображення, висловивши занепокоєння щодо вразливості Росії до ударів українських морських безпілотників.
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 28 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    13 + nine =