ЗСУ танк

Фронт 28 листопада залишався статичним із незначними поступами в той чи інший бік. Росіяни безуспішно намагалися вибити українські сили на лівому березі річки Дніпро у Херсонській області.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що відбулися на фронтах російсько-української війни 28 листопада 2023р.

  • 28 листопада російські війська продовжили локалізовані наступальні дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна та підтвердили успіхи. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 і 28 листопада, показують, що російські війська просувалися на північ від Синьківки (9 км на північний схід від Куп’янська) і на захід від Першотравневе (20 км на північний схід від Куп’янська). У Генштабі ЗС України повідомили, що на Куп’янському напрямку українські війська відбили понад чотири російські атаки поблизу Синьківки та Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська) та понад 12 російських атак поблизу Стельмахівки (15 км на північний захід від Сватового), Ямполівки (17 км на захід від Кремінної), Терни (18 км на захід від Кремінної), Торське (15 км на захід від Кремінної), Серебрянське лісництво (10 км на південь від Кремінної) в напрямку Лиману. Російський мілблогер стверджував, що російські війська продовжували наступ в районі Орлянки (22 км на схід від Куп’янська), але не просунулися. Український командир, який діяв на куп’янсько-лиманському напрямку, заявив, що російські війська зазвичай ведуть штурм піхотними групами чисельністю від 10 до 30 осіб без підтримки бронетехніки.

    Міністерство оборони Росії стверджувало, що частини 6-ї загальновійськової армії РФ (Західний військовий округ) та інші невизначені підрозділи Західного угруповання військ РФ 28 листопада відбили чотири українські атаки на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки.

  • 28 листопада українські сили продовжили наземні атаки на південь від Бахмута, але не зробили жодного підтвердженого або заявленого просування. Український Генштаб повідомив, що українські війська продовжували штурмові дії на південь від Бахмута. Російське МО стверджувало, що російські сили відбили українські атаки поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) та в напрямку Часів Яр (13 км на захід від Бахмута).

    28 листопада російські війська продовжили наземні атаки навколо Бахмута, але не зробили жодного підтвердженого просування. Генштаб України повідомив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута), Іванівського (6 км на захід від Бахмута), Кліщіївки та Андріївки (13 км на південний захід від Бахмута). 27 листопада російський мілблогер заявив, що російські війська просунулися в саме Хромове (безпосередньо на захід від Бахмута), просунулися в районі Берхівки (3 км на північ від Бахмута) і досягли тактичних успіхів біля Кліщіївки та Андріївки. Інші російські міліблогери 28 листопада заявили, що російські війська безуспішно атакували переважаючі тактичні висоти на північний захід від Кліщіївки та поблизу Хромового. Російський мілблогер стверджував, що підрозділи 137-го гвардійського повітряно-десантного (ПДВ) полку (106-ї гвардійської дивізії ПДВ) діють поблизу Соледара (9 км на північний схід від Бахмута).

  • 28 листопада російський мілблогер заявив, що російські сили відбили українську атаку на північний захід від Горлівки поблизу Майорського (10 км на північний захід від Горлівки).

    Український Генштаб повідомив, що 28 листопада українські сили відбили російські атаки на північний захід від Горлівки в районі Північного (11 км на північний захід від Горлівки).

  • 28 листопада російські війська продовжили наступальні дії в районі Авдіївки та підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 28 листопада, показують, що російські війська незначно просунулися в промисловій зоні на південний схід від Авдіївки. Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися в промисловій зоні здебільшого через те, що російські військові перекинули на передову бронетехніку російського 239-го танкового полку (90-та танкова дивізія 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу (ЦВО). Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили російські атаки на схід від Новобахмутівки (13 км на північний захід від Авдіївки); на північний схід від Бердичі (7 км на північний захід від Авдіївки); поблизу Авдіївки, Степове (3 км на північ від Авдіївки), Опитне (4 км на південь від Авдіївки), Сіверне (6 км на захід від Авдіївки), Первомайське (11 км на південний захід від Авдіївки); і на південь від Тоненьке (7 км на захід від Авдіївки). Кілька російських милблогерів стверджували, що російські війська просунулися на 1,5 кілометри на схід від Авдіївського коксохімічного заводу [59]. Український військовий оглядач Костянтин Машовець стверджує, що підрозділи 55-ї ОМСБр РФ (41-а ОМСБр) безуспішно атакували поблизу Опитного, а 35-а гвардійська ОМСБр (41-а ОМСБр) безуспішно атакували поблизу Водяного (7 км на південний захід від Авдіївки) та по лінії Піски-Первомайське (8-11 км на південний захід від Авдіївки). Російські мілблогери стверджували, що бої тривають на південь від Новокалинового (7 км на північ від Авдіївки) і біля Красногорівки (6 км на північний захід від Авдіївки). Інший мілблогер спростував російські заяви про те, що російські війська повністю захопили виноградники на південь від Авдіївки. Відомий кремлівський мілблогер заявив 27 листопада, що російські війська відступили з околиць Степового, щоб зберегти особовий склад, тоді як інші мілблогери стверджували, що поблизу населеного пункту тривають бої. У Генштабі України заявили, що російські війська наступають невеликими групами піхоти на Авдіївському напрямку, зазнавши значних втрат бойової техніки.

    Російські джерела стверджували, що українські сили безуспішно контратакували поблизу Степового 27 та 28 листопада.

  • Російські війська 28 листопада проводили наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк, але не досягли жодних підтверджених успіхів. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Красногорівки (безпосередньо на захід від Донецька), Мар’їнки (безпосередньо на південний захід від Донецька) та Новомихайлівки (11 км на південний захід від Донецька). Машовець стверджував, що підрозділи російського 103-го мотострілецького полку (150-а мотострілецька дивізія, 8-а ОВС Південного військового округу (ПВО)) безуспішно атакували поблизу Георгіївки (9 км на південний захід від Донецька), а підрозділи російського 255-го мотострілецького полку (20-й Гвардійська мотострілецька дивізія 8-ї ОМСБр) безуспішно атакувала поблизу Новомихайлівки. Російський солдат, який нібито діяв у напрямку Мар’їнки, стверджував, що російські сили не мають достатніх можливостей протиповітряної оборони та засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ), оскільки українські сили швидко обстрілюють російські позиції, змушуючи російські підрозділи постійно передислокуватися на нові позиції.

    У Міноборони Росії заявили, що 28 листопада російські війська відбили українську атаку під Георгіївкою.

  • 28 листопада українські сили не завдавали жодних заявлених або підтверджених наземних ударів у районі кордону Донецько-Запорізької області.

    Повідомляється, що 28 листопада російські сили атакували та просунулися в районі кордону Донецько-Запорізької області. Російські джерела стверджували ввечері 27 листопада та 28 листопада, що підрозділи російського 349-го мотострілецького полку (127-а мотострілецька дивізія 5-ї загальновійськової армії, Східний військовий округ (СВО)) атакували вздовж лінії Приютне — Старомайорське (15 км на південний захід до 9 км на південь від Великої Новосілки) і захопили невизначені висоти на північ від Старомайрського. У Генштабі України повідомили, що російські війська не проводили наступальних дій у районі кордону Донецько-Запорізької області.

  • 28 листопада українські війська продовжили наступальні операції на заході Запорізької області та, як повідомляється, просунулися вперед. Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська продовжували наступальні дії на Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямку. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що за останні кілька днів українські сили досягли невідомого успіху на захід від Роботиного в напрямку Копані (5 км на північний захід від Роботиного). Російські мілблогери стверджували, що українські сили за підтримки важкої техніки та бронетехніки безуспішно атакували на захід від Роботиного та поблизу Новопрокопівки (на південь від Роботиного). Відомий російський мілблогер стверджував, що російські війська відбили українську бронетехнічну атаку поблизу Вербового (9 км на схід від Роботиного). У Міноборони Росії стверджували, що російські сили також відбили українську атаку поблизу Новопокровки (9 км на північний схід від Роботиного).

    28 листопада російські війська продовжили наземні наступи на заході Запорізької області, але не зробили жодних підтверджених наступів. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Роботиного та Новопрокопівки. Російський мілблогер заявив, що російські війська відбили позиції в невизначеній лісовій зоні на заході Запорізької області. Російський агрегатор новин стверджував, що 27 листопада російські війська здійснили контратаку біля Вербового та Роботиного. 28 листопада російський мілблогер заявив, що погана погода продовжує створювати проблеми для російської та української аеророзвідки.

    28 листопада українські та російські джерела повідомили, що російські війська завдали удару по підприємству в місті Запоріжжя, ймовірно, із застосуванням балістичної ракети малої дальності «Іскандер-М».

  • Українські сили 28 листопада утримували позиції та, як повідомляється, атакували на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області. Генштаб України повідомив, що українські сили продовжували утримувати позиції на східному березі в Херсонської області. Російські мілблогери стверджували, що українські війська атакували поблизу Пойма (10 км на південний схід від міста Херсона та 4 км від річки Дніпро) та в лісовій зоні поблизу Кринок (30 км на північний схід від міста Херсона та 2 км від річки Дніпро).

    28 листопада російські мілблогери заявили, що російські війська продовжують намагатися витіснити українські сили з «міцно закріплених» позицій на східному березі Херсонської області. Відомий російський мілблогер стверджував, що бої в Кринках тривають і що російські війська зосереджують значну живу силу вздовж лінії Пойма-Кринки. Російський мілблогер заявив, що під Кринками діють підрозділи 810-ї гвардійської бригади морської піхоти (Чорноморський флот) і 61-ї бригади морської піхоти (Північний флот) РФ. Машовець заявив, що частини новосформованої російської 104-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії ПДВ розгорнулися безпосередньо на північ і північний схід від Кримського Перекопського перешийка, далеко від боїв у Херсонській області.

  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 27 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    14 − four =