залп

Російські війська завдали удару плануючою бомбою по українському понтонному мосту через річку Оскіл біля Куп’янська-Вузлового, просунулися до південно-східної околиці Орлівки, до східу Бердичів, на схід від Побєди та незначно на півдні Новомихайлівці.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронті 1 березня.

  • 1 березня тривали позиційні бойові дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Російські та українські джерела стверджували, що позиційні бойові дії тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та Петропавлівки; на південний схід від Куп’янська біля Табаївки; на захід від Кремінної біля Тернів і Ямполівки; та на південь від Кремінної біля Білогорівки. Російські мілблогери опублікували кадри, на яких нібито видно, як російські війська завдають удару плануючою бомбою по українському понтонному мосту через річку Оскіл біля Куп’янська-Вузлового (безпосередньо на південний схід від Куп’янська), і стверджують, що російські війська знищили всі стаціонарні мости через річку Оскіл. Російські війська, ймовірно, пошкодили стаціонарні мости через річку Оскіл під час скоординованої ударної кампанії у вересні та жовтні 2023 року, хоча ці зусилля не змогли в той час ізолювати українську оборону на північний схід від Куп’янська, і українські війська, схоже, ще не стикаються з серйозними труднощами із забезпеченням позицій на східному березі р. Оскіл. Посилення російських ударів по українських переправах вздовж річки Оскіл було б показником того, що російські війська можуть мати намір активізувати поточну російську наступальну операцію на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Повідомляється, що поблизу Білогорівки діють підрозділи чеченського спецназу Ахмата «Аїда» та російського загону «ГОРБ».
  • 1 березня поблизу Бахмута тривали позиційні бої. Окремі російські мілблогери спростували попередні російські заяви про те, що російські сили захопили Іванівське (на захід від Бахмута), і стверджували, що російські сили продовжували просуватися поблизу та в межах населеного пункту. ISW не спостерігав візуального підтвердження нещодавніх помітних тактичних досягнень Росії в районі Іванівського. Позиційні бої тривали на північний схід від Бахмута в районі Берестового та Роздолівки; на північний захід від Бахмута біля Богданівки; на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки, Андріївки, Курдюмівки; і на південь від Бахмута біля Південного та Нью-Йорка. Повідомляється, що підрозділи 98-ї дивізії повітряно-десантних військ та 11-ї бригади ПДВ продовжують діяти на Бахмутському напрямку.
  • 1 березня речник українського угрупування військ “Хортиця” капітан Ілля Євлаш повідомив, що українські сили зайняли значні оборонні позиції поблизу Часового Яру (на захід від Бахмута). Євлаш заявив, що українські війська почали готувати Часів Яр до оборони відразу після захоплення Росією Бахмута в травні 2023 року і що навколо населеного пункту є кілька українських оборонних «кілець». Євлаш заявив, що українські сили створили десятки оборонних позицій розміром у відділення та десятки оборонних позицій розміром взводу поблизу Часового Яру, а також укріплення та вогневі точки в самому Часовому Ярі. Євлаш також заявив, що українські сили створили мінні поля та інші оборонні перешкоди в районі Часового Яру. Наявні зображення, які ISW наразі не буде надавати чи описувати більш детально, щоб зберегти оперативну безпеку України, показують, що українські сили створили значні укріплення у формі кільця в районі Часів Яр. Євлаш заявив, що потенційне захоплення Росією Часового Яру відкриє російським силам шляхи просування в напрямку Костянтинівки (на південний захід від Часового Яру) і що головною оперативною метою російських військ у Донецькій області залишається Краматорсько-Слов’янська агломерація (приблизно 35 км на північний захід від Бахмута).
  • Російські війська 1 березня просунулися на захід від Авдіївки на тлі продовження російських наступальних операцій у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 29 лютого, свідчать про те, що підрозділи 114-ї мотострілецької бригади (1-й армійський корпус “ДНР”) нещодавно просунулися до південно-східної околиці Орлівки (на захід від Авдіївки). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 1 березня, вказують на те, що підрозділи російської 15-ї мотострілецької бригади (2-ї загальновійськової армії, Центральний військовий округ) нещодавно просунулися до східу Бердичів (на північний захід від Авдіївки). Російський мілблогер повторив існуючі російські заяви про те, що українські війська відійшли з Тоненького (на захід від Авдіївки) і що російські війська повністю захопили Орлівку. ISW не спостерігав візуального підтвердження того, що російські сили діють у Тоненького чи Орлівці. Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новобахмутівки та Семенівки та на південний захід від Авдіївки в районі Невельського та Первомайського. Командувач Таврійського угруповання військ ЗСУ бригадний генерал Олександр Тарнавський заявив, що на Авдіївському напрямку російські війська посилюють вогонь з непрямого наведення та збільшують чисельність штурмових груп до розміру «батальйонної тактичної групи». Тарнавський заявив, що російські сили направляють підкріплення для наступальних операцій в районі Авдіївки, і визнав, що російські сили нещодавно досягли невизначених локальних успіхів.
  • Читайте також: Аналіз втрат російської армії у лютому

  • Російські війська 1 березня просунулися на південний захід від міста Донецьк на тлі триваючих позиційних боїв на заході та південному заході від нього. Геолокаційні кадри, опубліковані 1 березня, свідчать про те, що нещодавно підрозділи 39-ї мотострілецької бригади (68-й АК, СВО) Росії здійснили незначне просування на півдні Новомихайлівці (на південний захід від міста Донецьк).[47] Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 1 березня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на схід від Побєди (на південний захід від міста Донецьк). Російські мілблогери стверджували, що російські сили продовжували діяти на південній околиці Красногорівки (на захід від Донецька), хоча українські військові офіційні особи заявили, що українські сили витіснили російські війська з Красногорівки 27 лютого. Позиційні бої тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Побєди та Новомихайлівки. Повідомляється, що поблизу Новомихайлівки діють підрозділи 155-ї ОМБР РФ (ТОФ), а поблизу Красногорівки – підрозділи 238-ї артилерійської бригади (8-а ОСУ Південного військового округу).
  • 1 березня тривали позиційні бої в районі кордону Донецької та Запорізької областей. Позиційні бої точилися на південний схід від Великої Новосілки поблизу Новодонецького та Золотої Ниви; на південь від Великої Новосілки біля Урожайного; і на південний захід від Великої Новосілки поблизу Марфополя, Шевченка і Малинівки.
  • 1 березня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного. Російський мілблогер стверджував, що руйнування в межах Роботиного ускладнюють російським військам встановлення плацдарму, і що російським військам доводиться регулярно маневрувати в межах спірної «сірої зони» в поселенні. Підрозділи російського 291-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія, 58-а загальновійськова армія, Південний військовий округ), як повідомляється, діють поблизу Роботиного.
  • 1 березня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Дніпра в Херсонської області в районі Кринок. Російський милблогер заявив, що російські війська намагаються зачистити територію поблизу Кринок.
  • Російські джерела стверджували, що українські війська завдали серії ударів по російських об’єктах поблизу Севастополя, Євпаторії, Саків і Сімферополя в окупованому Криму. Російські мілблогери стверджували, що російські війська збили до десяти невизначених повітряних цілей.
  • 1 березня ВПС України повідомили, що російські війська в ніч на 1 березня запустили по Україні п’ять ракет С-300 з Бєлгородської області та окупованої Донецької області та чотири безпілотники Шахед-136/131 з Приморсько-Ахтарська Краснодарського краю. В ЗСУ заявили, що українські війська знищили всі чотири шахеди над Харківською та Дніпропетровською областями. Голова Костянтинівської міської військової адміністрації Сергій Горбунов заявив, що російські війська завдали ударів по адміністративних та інфраструктурних об’єктах Костянтинівки Донецької області чотирма ракетами С-300.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 29 лютого 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    1 × 4 =