Самолеты ВВС Украины

Можливо, українські війська вживають заходів, спрямованих на деградацію російської протиповітряної оборони, що в разі успіху може дозволити Україні більш ефективно використовувати пілотовані літаки в довгостроковій перспективі.

Про це йдеться в аналітиці ISW.

12 червня Генштаб України повідомив, що в ніч на 12 червня українські сили обстріляли одну батарею ППО С-300 і дві батареї ППО С-400 поблизу окупованих Бельбека та Севастополя в Криму.

Генштаб України повідомив, що удари знищили щонайменше дві російські РЛС С-300/С-400 і спричинили детонацію вторинних боєприпасів, і що українські військові уточнюють бойові пошкодження. Геолокаційні зображення, опубліковані 12 червня, показують пошкоджені та знищені російські засоби С-300 на північ від окупованої Євпаторії та знищену російську радіолокаційну систему С-400 на південь від окупованого Джанкоя, що підтверджує доповідь українського Генштабу від 10 червня про удари по російських засобах ППО в цих місцях. Деякі російські джерела припустили, що українські сили використовували ATACMS під час удару 11-12 червня, хоча ISW не може підтвердити, які системи використовували українські сили. Засновник українського Головного військового розвідувального управління (ГУР) полку «Кракен» Костянтин Немічов підтвердив 12 червня, що українські сили використовували HIMARS для знищення чотирьох російських систем С-300 у Бєлгородській області в невстановлену дату (видання «Суспільне» повідомляло про знищення ППО у Бєлгородської області 1 або 2 червня). Як повідомляється, знищення українськими силами російських систем ППО в Бєлгородській області спонукало російське командування розгорнути засоби протиповітряної оборони з Криму до Бєлгородської області на початку червня 2024 року, як повідомляється, погіршивши прикриття російської ППО навколо Криму. Речник ГУР Андрій Юсов також уточнив 12 червня, що в результаті ударів українських безпілотників по аеродрому Ахтубінськ в Астраханській області 7-8 червня було пошкоджено два російські винищувачі Су-57, а не один, як повідомлялося раніше. Системи протиповітряної оборони С-300/С-400 і винищувачі Су-57 є значними російськими засобами протиповітряної оборони та авіації, які не дозволяють Україні здійснювати польоти літаків поблизу фронту та підтримувати російські наступальні операції в Україні.

Українські сили можуть намагатися активно деградувати російську протиповітряну оборону до того, як Україна отримає значну кількість літаків, щоб створити умови для майбутнього використання Україною пілотованих літаків ближче до зон фронту. Українські сили, можливо, намагаються погіршити російську протиповітряну оборону напередодні очікуваних поставок винищувачів F-16 в Україну, які, як повідомляється, почнуться в невеликих кількостях влітку та восени 2024 року. Українські сили можуть зрештою працювати над концепцією операцій, яка поєднує авіацію для підтримки наземних операцій, якщо українські військові отримають достатню кількість винищувачів, західні партнери підготують достатньо підготовлених пілотів і якщо Україні вдасться знизити можливості російської ППО.

Читайте також: Вночі в окупованому Криму лунали вибухи – що це означає

Західні офіційні особи зазначили, що Україна й надалі стикатиметься з матеріальними та навчальними обмеженнями, що, ймовірно, завадить Україні масштабно використовувати авіаційну силу у 2024 році. Українські та західні офіційні особи раніше зазначали, що для відповідної підготовки достатньої кількості українських пілотів і для оснащення української сили приблизно принаймні 150 F-16, необхідними для досягнення переваги в повітрі, необхідної для підтримки наземних операцій, знадобиться багато часу. Українські офіційні особи також визначили, що вони передбачають використання F-16 та інших літаків для стримування операцій російської авіації, а речник ВПС України Ілля Євлаш зазначив, що лише двох ескадрилій F-16, приблизно 18 літаків, буде достатньо істотно вплинути на ситуацію в українському повітряному просторі.

Ці обмеження не повинні принципово обмежувати здатність України використовувати повітряні сили в довгостроковій перспективі, якщо західні партнери України прагнуть підтримувати повітряну територію України та потужності глибоких ударів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + fourteen =