Російські війська незначно просунулися на південь від вулиці Михайла Коцюбинського на північному сході Вовчанська, просунулися на південний схід від Виїмки, в межах Невельського.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронті 12 червня 2024р.
12 червня речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко заявив, що кількість російських диверсійно-розвідувальних груп, які діють на Сумському напрямку, зменшилася, а в Сумській області зараз “майже немає” активності цих груп. Інші українські офіційні особи нещодавно заперечили, що російські сили захопили будь-яку територію в Сумській області після заяв Росії про обмежений транскордонний рейд у Рижівку Сумської області 10 червня. ISW не спостерігав візуальних доказів, які б підтверджували російську діяльність біля Рижівці з 10 червня та оцінює, що російським військам не вдалося забезпечити тривалу присутність у цьому населеному пункті.
Російські війська незначно просунулися у Вовчанськ під час продовження наступальних операцій на північ і північний схід від міста Харкова. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 червня, показують, що невелика російська піхота за підтримки бронетехніки незначно просунулася на південь від вулиці Михайла Коцюбинського на північному сході Вовчанська. Російські милблогери стверджували, що російські війська захопили ще одну будівлю на північному сході Вовчанська в районі Агрегатного заводу, просунувшись углиб міста на 200 метрів, і що російські війська також просунулися на схід від Вовчанська. Мілблогер стверджував, що російські війська втратили кілька бойових машин піхоти та броньованих машин-амфібій МТ-ЛБ під час спроби проникнути на територію агрегатного заводу. Російські війська також продовжували наземні атаки поблизу Тихого (на схід від Вовчанська), Липців і Глибокого (обидва на північ від міста Харкова). Російські мілблогери стверджували, що українські війська проводять контратаки поблизу Глибокого.
Російські війська 12 червня продовжували обмежені наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але не зробили жодного підтвердженого просування. 11 і 12 червня український Генштаб повідомляв, що російські війська здійснили невдалі атаки на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та Петропавлівки; на південний схід від Куп’янська біля Піщаного; на північний захід від Сватового поблизу Берестового та Мясожарівки; на північний захід від Кремінної біля Дружелюбівки, Греківки, Невського; на захід від Кремінної поблизу Торського; і на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісу.
Речник Угруповання військ “Хортиця” підполковник Назар Волошин 12 червня зазначив, що розформованого населеного пункту Тимківка (на схід від Куп’янська), який, за заявою Міноборони Росії, захопили російські війська 11 червня, не існує з радянських часів і наголосив, що українські війська досі контролюють територію, де раніше була Тимківка. Волошин припустив, що Міноборони Росії стверджувало, що російські війська захопили Тимківку з чисто інформаційною метою, оскільки російське військове командування розраховує на те, що пересічний росіянин не знає, де Тимківка на карті, а тим більше, що її не існує як населеного пункту.
Російські війська нещодавно просунулися на Сіверському напрямку на тлі продовження наступальних операцій росіян у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 червня, свідчать про те, що російські війська нещодавно просунулися на південний схід від Виїмки (на південний схід від Сіверська). Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що російські війська безуспішно атакували Білогорівку (на північний схід від Сіверська) і намагаються наступати на Сіверськ з двох напрямків. 12 червня російські війська продовжили наступальні операції на південь від Сіверська поблизу Роздолівки та на південний схід від Сіверська поблизу Спірного.
12 червня російські війська продовжували наступ у районі Часового Яру, проте підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російські війська продовжували наступальні дії під самим Часовим Яром; на схід від Часів Яр біля Іванівського; і на південний схід від Часів Яру біля Кліщіївки та Андріївки. Сирський заявив, що російські сили намагаються захопити Часів Яр, Кліщіївку та Калинівку (на північ від Часів Яру) і що в цих районах тривають бої. Міністерство оборони Сполученого Королівства (Великобританії) заявило 12 червня, що російські війська, ймовірно, здійснили обмежений «прорив» на сході Часового Яру, ймовірно, маючи на увазі нещодавні підтверджені наступи росіян у промисловій зоні мікрорайону Канал. Міністерство оборони Великої Британії заявило, що російські сили, ймовірно, залишаються на східній стороні каналу Сіверський Донець-Донбас і ще не перетнули водний об’єкт. Міністерство оборони Великої Британії заявило, що російські сили зачищають східну околицю Часового Яру спішеною піхотою та зазнають великих втрат.
Російські сили нещодавно просунулися поблизу Авдіївки на тлі продовження російських наступальних операцій у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 червня, показують, що російські сили нещодавно просунулися в межах Невельського (на південний захід від Авдіївки). 11 і 12 червня російські війська продовжували наступальні операції на північний захід від Авдіївки в районах Калинового, Новоолександрівки, Євгенівки, Новопокровського, Новоселівки Першої та Сокіла та на південний захід від Авдіївки в районі Карлівки. Сирський заявив, що російські війська зосереджують свої зусилля в на Покровському (Авдіївка) та Кураховому (захід і південний захід від Донецька) напрямках, де російські війська зосередили найбільшу кількість штурмових підрозділів восьми «ударних» бригад.
Російські війська 12 червня продовжували наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк, але підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. Російські війська продовжували наступальні операції на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Парасковіївки.
12 червня російські сили продовжили наземні атаки в районі кордону Донецької та Запорізької областей, але підтверджених змін на лінії фронту не було. 11 і 12 червня тривали бої на південь від Великої Новосілки в районі Урожайного та Старомайорського.
Геолокаційні кадри, опубліковані 11 червня, показують, що російські сили досягли незначного успіху в західній частині Запорізькій області, але українські сили відновили деякі позиції після проведення контратаки. На кадрах видно, як російські війська просунулися вздовж смуги на північ від Мирного (на північний схід від Роботиного), після чого українські сили контратакували та відновили деякі обмежені тактичні позиції вздовж смуги. 11 і 12 червня тривали позиційні бойові дії поблизу Роботиного, Вербового і Малої Токмачки.
11 та 12 червня на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області тривали обмежені позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту не було.
Російські війська завдали великої серії ракетних і безпілотних ударів по Україні в ніч з 11 на 12 червня. Українські військові джерела повідомили, що російські війська запустили чотири крилаті ракети Х-101/555 із Саратовської області; одна балістична ракета «Іскандер-М» з окупованого Криму; одна аеробалістична ракета Х-47 «Кінжал» з Тамбовської області; і 24 безпілотника Shahed 136/131 з Єйська та Приморсько-Ахтарська Краснодарського краю. Українська ППО збила всі ракети та безпілотники, за винятком «Іскандер-М». 12 червня Міністерство оборони Росії опублікувало кадри удару російського «Іскандер-М» по українському аеродрому в Полтавській області. Київська міська та обласна адміністрації зазначили, що українська ППО спрацювала над Києвом у відповідь на пуски крилатих ракет, а згодом українські джерела повідомили про пожежу в житловому районі через падіння уламків від удару. Крім того, 12 червня російські війська завдали балістичного ракетного удару по Кривому Рогу Дніпропетровської області. Українські джерела повідомили, що в результаті удару було пошкоджено адміністративну та житлову інфраструктуру, загинули та були поранені мирні жителі.