Українська військова операція у курській області росії станом на 29.08.2024р. - ISW

Росія створює нові добровольчі загони територіальної оборони в прикордонних регіонах Росії у відповідь на українське вторгнення в Курську область. У Курській області продовжується вже повільний наступ українських сил, а російські сили відбивають деякі населені пункти.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій навколо транскордонної української військової операції у Росії, які мали місце 29 серпня 2024.

Російська влада створює нові добровольчі загони територіальної оборони у відповідь на українське вторгнення в Курську область, підкреслюючи небажання президента Росії Володимира Путіна більш серйозно протидіяти вторгненню шляхом мобілізації через ризики суспільного невдоволення або широкомасштабних передислокацій через можливі зриви поточних наступальних операцій Росії на сході України. Виконувач обов’язків губернатора Курської області Олексій Смирнов 29 серпня публічно оголосив про створення добровольчого загону “БАРС-Курськ” і заявив, що основною функцією загону буде “забезпечення безпеки” в Курській області під час вторгнення і відселення прикордонних населених пунктів в Курській області в невстановлений пізній час. Смирнов заявив, що загін співпрацюватиме з російськими військовими та антитерористичним оперативним штабом, який контролює поточні дії Росії в Курській області, а також надаватиме гуманітарну підтримку жителям прикордонних населених пунктів. Смирнов заявив, що добровольці підпишуть контракти на півроку, пройдуть навчання та отримають будь-яке «необхідне» озброєння для виконання своїх обов’язків. Офіційні особи Курської області опублікували оголошення про набір до загону 24 серпня. Речник Українського Харківського угруповання військ полковник Віталій Саранцев повідомив, що російська влада також формує загони «БАРС-Брянськ» і «БАРС-Бєлгород» і що ці три загони підтримуватиме російське Північне угруповання військ. За оцінками Саранцева, загальна кількість трьох загонів складатиметься з 4921 добровольця.

Формування цих нових добровольчих загонів БАРС (Бойового резерву російської армії) узгоджується з очевидною стратегією Кремля щодо уникнення передислокації досвідчених або боєздатних підрозділів, які брали участь у боях на Покровському чи Торецькому напрямках, до Курської області через побоювання щодо уповільнення темпів російських наступальних операцій на цих пріоритетних напрямках. Раніше ISW зазначав, що Кремль, схоже, значною мірою покладається на призовників і нерегулярні сили, передислоковані з менш пріоритетних напрямків в Україні, щоб захищатися від українського вторгнення в Курську область. Путін вказав на можливе бажання продовжувати покладатися на російських добровольців для вирішення проблеми українського вторгнення, натякнувши на збільшення готовності підписувати контракти на військову службу серед майбутніх добровольців. Путін постійно покладався на добровольчі та нерегулярні формування, щоб полегшити обмеження російської сили під час війни, і уникав оголошення загальної мобілізації чи іншого раунду часткової мобілізації, обидва з яких були б неймовірно непопулярними серед російського суспільства. Путін майже напевно залишається вкрай несхильним до оголошення загальної мобілізації та, ймовірно, продовжуватиме покладатися на нерегулярні формування для протидії триваючому українському вторгненню в Курську область, поки російські наступальні операції не досягнуть кульмінації на сході України — тоді Путін може розглянути питання про передислокацію більшої частини ефективних російських сил з цих напрямків, щоб відкинути українські підрозділи через кордон.

Українські сили нещодавно трохи просунулися на північ від Суджі, коли російські війська відвоювали деякі райони Курської област. Геолокаційні кадри, опубліковані 29 серпня, показують, що українські сили досягли Нижньої Парової (на північ від Суджі) і просунулися в північно-західну частину населеного пункту. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 29 серпня, показують, що російські війська, ймовірно, відбили Уланки (на південний схід від Суджі) і східне Коренево. Українські війська продовжували наступати поблизу Коренево, Комарівки (на південний захід від Кореневого), Крем’яного (на схід від Кореневого), Любимівки (на південний схід від Кореневого), Леонідівки (на північний захід від Суджі), Малої Локні та Руського Поріччя (обидва на північ від Суджі), Мартинівка (на північний схід від Суджі), а в межах Борків (на південний схід від Суджі). Російські джерела стверджували, що українські сили продовжують штурмувати Коренево, намагаючись створити шлях до Рильська (на північний захід від Коренево).

Добою раніше:
Огляд подій навколо транскордонної української військової операції у Росії, які мали місце 28 серпня: ISW

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 + fifteen =