БМП ВСУ

Українські війська 5 листопада продовжували наступальні дії поблизу Бахмута та досягли підтверджених успіхів у західній частині Запорізькій області та на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував аналіз подій, що відбулися на фронтах російсько-української війни 5 листопада 2023 року.

У Генштабі України повідомили, що українські війська продовжували наступальні дії на південь від Бахмуту та в Мелітополі (Запорізька область). Геолокаційні кадри вказують на те, що українські війська здійснили обмежене просування на захід від Вербового (10 км на схід від Роботиного на заході Запорізької області), а також на східному березі Херсонської області поблизу Підстепного (12 км на схід від міста Херсона та 3 км від р.Дніпро), та в Кринках (30 км на схід від м. Херсона та 2 км від р. Дніпро).

  • 5 листопада російські війська продовжували наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але жодного підтвердженого просування не зробили. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські сили відбили російські атаки на північний схід від Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська) та поблизу Синьківки (8 км на північний схід від Куп’янська), Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська), Білогорівки (13 км на південь від Кремінної) та Спірного (25 км на південь від Кремінної). Російський мілблогер стверджував, що російські війська також проводили наступальні операції поблизу Степової Новоселівки (18 км на південний схід від Куп’янська), поблизу Макіївки (22 км на північний захід від Кремінної) та від Діброви (7 км на південний захід від Кремінної) у напрямку Серебрянського лісу (11 км на південь від Кремінна). Російський агрегатор новин стверджував, що російські війська просунулися поблизу Кислівки (20 км на південний схід від Куп’янська) і атакували поблизу Макіївки 4 листопада.

    Міністерство оборони Росії заявило, що 5 листопада українські війська здійснили невдалі атаки на лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна.

  • 5 листопада українські війська продовжували контрнаступальні дії під Бахмутом, але підтверджених наступів не зробили. У Генштабі України повідомили, що українські війська продовжують наступальні дії на південь від Бахмута. Російський мілблогер стверджував, що українські сили нещодавно досягли успіхів на схід від залізничної лінії біля Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута) і що тривають бої біля Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута).

    Російські війська 5 листопада продовжували обмежені наступальні операції поблизу Бахмута і нещодавно підтвердили успіхи на південний захід від Бахмута. Геолокаційні кадри, опубліковані 4 листопада, показують, що російські війська досягли незначних успіхів на захід від ділянки залізничної колії поблизу Кліщіївки. Генштаб України повідомив, що українські сили відбили понад 10 російських атак біля Богданівки (7 км на північний захід від Бахмута), Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута), Кліщіївки, Андріївки та Південного (21 км на південний захід від Бахмута).

  • 5 листопада російські війська продовжили наступ у районі Авдіївки, але підтверджених успіхів не досягли. У Генштабі України повідомили, що українські війська відбили понад 20 російських атак поблизу Степового (3 км на північ від Авдіївки), Авдіївки, Північного (6 км на захід від Авдіївки) та Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки). Російський мілблогер стверджував, що російські війська закріпилися біля Степового та просунулися на захід від ділянки залізничної колії поблизу населеного пункту. Інший російський мілблогер стверджував, що російські війська досягли невизначених успіхів на південний схід від Авдіївки та продовжили наступ у напрямку Новокалинового (8 км на північ від Авдіївки) після потужного вогню з РСЗВ. Голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш заявив, що російські артилерійські та авіаційні підрозділи продовжують завдавати потужних ударів по українських позиціях в районі Авдіївки та що російські війська регулярно здійснюють від чотирьох до 10 важких авіабомбардувань на день.

    Українські чиновники повідомили, що станом на 5 листопада російські війська продовжують зазнавати великих втрат під Авдіївкою. Речник командування Сухопутних військ України Володимир Фітьо 5 листопада заявив, що за минулу добу російські війська втратили 212 осіб особового складу під Авдіївкою. Начальник Головного управління ракетних військ і артилерії і безпілотних систем України бригадний генерал Сергій Баранов 4 листопада заявив, що за минулу добу під Авдіївкою російські війська втратили 250 осіб убитими і пораненими та 20 одиниць бронетехніки.

    Російський мілблогер стверджував, що українські війська контратакували на північ від Авдіївки в районі Красногорівки (5 км на північ від Авдіївки) 5 листопада, але не уточнив результат штурму.

  • Російські війська продовжували 5 листопада наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк, але не зробили жодного підтвердженого просування. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські сили відбили понад 20 російських штурмів поблизу Мар’їнки (безпосередньо на південний захід від Донецька) та Новомихайлівки (11 км на південний захід від Донецька). Речник Таврійського угруповання військ ЗСУ полковник Олександр Штупун заявив, що за минулу добу на Таврійському напрямку (від Авдіївки до західної Запорізької області) відбулося 42 бойових зіткнення, більшість бойових дій точилася поблизу Мар’їнки.

    Міністерство оборони Росії заявило, що 5 листопада російські війська відбили українські контратаки поблизу Новомихайлівки та Микільського (3 км на південний схід від Вугледара) на заході Донецької області.

  • Російські війська 5 листопада здійснили наземні атаки в районі кордону Донецько-Запорізької області, але не зробили жодного підтвердженого просування. Російські мілблогери стверджують, що російські війська, зокрема підрозділи 127-ї мотострілецької дивізії (5-а загальновійськова армія Східного військового округу), просунулися поблизу Приютного (15 км на південний захід від Великої Новосілки) та на захід від Старомайорського (10 км на південь від Великої Новосілки). ISW ще не спостерігала візуального підтвердження цих передбачуваних досягнень. У Генштабі ЗС України повідомили, що російські війська безуспішно атакували поблизу Староморського.

    Українські сили 5 листопада не завдавали жодних заявлених або підтверджених наземних ударів у районі кордону Донецько-Запорізької області.

  • Російські війська 5 листопада продовжили наземні атаки на заході Запорізької області (Мелітопольский напрямок) та здійснили незначне підтверджене просування. Геолокаційні кадри, опубліковані 4 листопада, показують, що російські війська здійснили обмежене просування до лінії окопів на захід від Вербового (10 км на схід від Роботиного). ​​Генштаб ЗС України повідомив, що російські сили також здійснили безуспішні атаки на північний захід від Вербового, поблизу Роботиного, на північ від Нестерянки (10 км на північний захід від Роботиного) та поблизу П’ятихаток (25 км на північний захід від Роботиного). Міністерство оборони Росії опублікувало 5 листопада кадри, на яких, як повідомляється, видно, як підрозділи російської 7-ї повітряно-десантної дивізії (ВДВ) очищають українські позиції під час активних оборонних заходів біля Вербового та Роботиного.

    5 листопада українські війська продовжили наступальні дії на заході Запорізької області (Мелітопольский напрямок) та досягли незначного підтвердженого прогресу. Геолокаційні кадри, опубліковані 4 листопада, показують, що українські сили досягли обмежених успіхів на північний захід від Вербового. Міноборони Росії стверджувало, що російські сили відбили українські атаки поблизу Роботиного та Вербового. Російський мілблогер стверджував, що українські війська здійснили невдалу атаку поблизу Новопрокопівки (на південь від Роботиного). Декілька російських джерел зазначили, що ситуація на лінії Роботине-Вербове залишається відносно незмінною, і стверджували, що бої мають переважно позиційний характер.

  • 5 листопада українські війська продовжували діяти на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області та досягли підтверджених успіхів. Геолокаційні кадри, опубліковані 4 листопада, показують, що українські сили незначно просунулися до південно-західного кута ферми сонячних панелей біля Підстепного (12 км на схід від міста Херсона та 3 км від річки Дніпро). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 4 листопада, підтверджують, що українські сили утримують позиції в будинках у Кринках (30 км на схід від міста Херсона та 2 км від річки Дніпро). Російський мілблогер стверджував, що позиційні бої тривають у Кринках і вздовж лінії Піщанівка-Пойма (10 км на схід від Херсона та 4 км від р. Дніпро).
  • 5 листопада російські війська продовжили наносити удари плануючіми бомбами по західному (правому) березі річки Дніпро в Херсонської області. Південне оперативне командування Збройних сил України заявило, що за минулу добу російські війська завдали 9 авіаударів 50 плануючими бомбами по населеним пунктам західного берега Херсонської області. Російський блогер опублікував кадри, на яких, як повідомляється, видно, як російська плануюча бомба завдала удару по Одрадокам’янці (50 км на схід від Херсона). Інший російський мілблогер стверджував, що російські війська випустили понад 40 плануючих бомб FAB-500 по українських цілях у Херсонській області протягом останніх 24 годин.
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 4 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    14 − twelve =