8 листопада українські війська продовжили контрнаступальні дії поблизу Бахмута та на заході Запорізької області.
Американський Інститут вивчення війни опублікував аналіз подій, що відбулися на фронтах визвольної війни України від російсько-фашистських загарбників 8 листопада 2023р.
У Генштабі України повідомили, що українські війська продовжили наступальні дії на Мелітопольському (захід Запорізької області) та Бахмутському напрямках. Російські джерела стверджували, що українські сили проводили штурм поблизу Роботиного, Новопрокопівки (на південь від Роботиного) та Вербового (9 км на схід від Роботиного). Президент України Володимир Зеленський під час відеозвернення до конференції Reuters NEXT у Нью-Йорку 8 листопада заявив, що українські сили мають план бойових дій на 2024 рік, який він не може розголошувати. Зеленський заявив, що українські війська мають кілька шляхів подальшого просування на півдні України, сході України та в Херсонській області. Є також плани просування до конкретних окупованих міст. Українські сили продовжують безперервні контрнаступальні операції на кількох ділянках фронту, і українські офіційні особи продовжують вказувати, що ці операції триватимуть і цієї зими.
Міністерство оборони Росії стверджувало, що підрозділи Західного угруповання військ РФ 8 листопада відбили два українські штурми на південний схід від Куп’янська в районі Тимківки (20 км на південний схід від Куп’янська).
Російські сили продовжували наступальні операції поблизу Бахмута і, як повідомляється, просунулися 8 листопада. Російські мілблогери стверджували, що російські війська здійснили незначне просування від Берхівки (6 км на північний захід від Бахмута) до Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута). Російський мілблогер стверджував, що російські сили також успішно контратакували поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута), а інший мілблогер стверджував, що російські війська повернулися в населений пункт. Проте ISW не знайшло візуальних доказів цих тверджень. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Богданівки, Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута), Іванівського (6 км на захід від Бахмута), Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) та Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута).
Українські офіційні особи зазначили, що російські сили залишаються прихильними зусиллям в Авдіївці, незважаючи на значні втрати та негоду. Український військовий речник Антон Коцуконь заявив, що російські війська зосередили 40 тис. «резервів» на Авдіївському напрямку, хоча незрозуміло, скільки з них залучено до наступальних операцій. Українські офіційні особи нещодавно заявили, що російські сили мають 40 000 особового складу в районі Авдіївки. Коцуконь заявив, що останнім часом російські сили атакували групами по 10-20 чоловік і використовували велику кількість безпілотників для виявлення українських контрбатарейних елементів. Голова Авдіївської військової адміністрації Віталій Барабаш заявив, що російські війська, ймовірно, готові провести третю хвилю штурму Авдіївки, але погана погода завадить використанню російської техніки.
Повідомляється, що українські сили 8 листопада досягли незначних успіхів під час контратак поблизу Авдіївки. Російський мілблогер стверджував, що українські сили досягли часткового успіху під час контратаки на російські позиції біля Водяного.
Російські війська 8 листопада провели наступальні операції на заході Донецької області і нещодавно просунулися. Геолокаційні кадри, опубліковані 6 листопада, показують, що російські війська просунулися на північ від Микільського (3 км на південний схід від Вугледара). Російські джерела зробили подібні заяви про просування росіян у цьому районі та стверджували, що на дачній ділянці на захід від Микільського ведуться додаткові бої та що бойові дії поблизу Вугледара активізувалися останніми днями.
Українські сили 8 листопада не проводили заявлених або підтверджених наступальних дій на західних і південно-західних околицях міста Донецька та на заході Донецької області.
8 листопада російські війська здійснили безуспішні атаки в районі кордону Донецько-Запорізької області. Генштаб України повідомив, що російські війська здійснили безуспішні штурми поблизу Старомайорського та на південь від Пречистівки (17 км на південний схід від Великої Новосілки). Російський мілблогер заявив, що в районі кордону Донецько-Запорізької області діє 77-й окремий розвідувальний батальйон 127-ї мотострілецької дивізії РФ (5-а загальновійськова армія Східного військового округу).
8 листопада російські війська здійснили безуспішні наземні атаки на заході Запорізької області. У Генштабі України повідомили, що російські війська не вели наступальних дій на Запорізькому напрямку. Російський агрегатор новин стверджував, що російські війська здійснили контратаку біля Вербового 7 листопада. Російські мілблогери розширили кадри, на яких стверджується, що в районі Вербового діють підрозділи російського 237-го десантно-штурмового полку (76-ї дивізії ВДВ) і 22-ї гвардійської бригади спецназу. Російський мілблогер розширив кадри 8 листопада, стверджуючи, що на них видно частини російського 247-го гвардійського десантно-штурмового полку (7-а дивізія ВДВ), які також діють поблизу Вербового.
Окупаційний глава Херсонської області Володимир Сальдо 8 листопада заявив, що російська ППО збила три українські ракети над окупованим Генічеським районом Херсонської області. Російський мілблогер стверджував, що українські війська ціляться по Криму.
Раніше:
Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 7 листопада 2023 року: ISW