Потерявший башню БТР

Українські сили продовжують розширювати плацдарм на лівому березі річки Дніпро на Херсонщині та вести наступальні дії на Мелітопольському напрямі.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій на фронтах визвольної війни українського народу проти російсько-фашистських загарбників, що відбулися 10 листопада 2023р.

  • Російські війська 10 листопада продовжили наступальні операції на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна і нещодавно досягли незначного підтвердженого просування. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 і 9 листопада, показують, що російські війська незначно просунулися на південний захід від Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська). У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська відбили російські атаки поблизу Синьківки (8 км на північний схід від Куп’янська), Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська), Стельмахівки (15 км на північний захід від Сватового), а також на північний схід від Петропавлівки на Куп’янському напрямку, а також поблизу с. Новоєгорівка (16 км на південний захід від Сватового) та Серебрянське лісництво (11 км на південний захід від Кремінної) у напрямку Лиману. Речник Сухопутних військ ЗСУ підполковник Володимир Фітьо заявив, що російські війська дещо посилили свою увагу на штурмових операціях на куп’янському напрямку та починають використовувати більше техніки в штурмах.

    Речник Західного угруповання військ РФ Сергій Зибінський заявив, що 10 листопада російські війська відбили три українські атаки в районі Тимківки (20 км на південний схід від Куп’янська) та Синьківця на куп’янському напрямку.

  • 10 листопада українські війська продовжили наступальні дії на південному фланзі Бахмута та підтвердили незначне просування. 9 листопада російський мілблогер опублікував і заявив, що має геолокаційні кадри, які показують, що українські сили трохи просунулися на північ від Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута). Український Генштаб повідомив, що українські війська продовжували штурмові дії на Бахмутському напрямку.

    10 листопада російські війська продовжували атакувати українські позиції на північному та південному флангах Бахмута та здобули підтверджені територіальні здобутки. Геолокаційні кадри, опубліковані 10 листопада, показують, що російські війська незначно просунулися в лісистій місцевості на північ від Кліщіївки. Російський мілблогер стверджував, що російські війська відновили деякі раніше втрачені позиції на північ від Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута) поблизу водойми та закріпили позиції в лісосмузі за залізничною колією, відтіснивши українські війська від траси T0513. Мілблогер додав, що українські війська продовжують утримувати позиції на північ від Кліщіївки за залізницею, і зазначив, що міни, українські безпілотники та взаємний вогонь артилерії ускладнюють російські атаки на південному фланзі Бахмута. Один російський мілблогер так само стверджував, що російські сили продовжують контратаку біля Кліщіївки та Берхівки (безпосередньо на північ від Бахмута) і успішно відкинули українські сили «на кілька сотень метрів» від залізниці поблизу Кліщіївки. Російські мілблогери також стверджували, що російські війська продовжують наступ біля Берхівського водосховища та просуваються далі на захід вздовж залізниці на північ від Бахмута. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські штурми поблизу Богданівки (5 км на північний захід від Бахмута), Іванівського (6 км на захід від Бахмута), Кліщіївки та Андріївки. Міністерство оборони Росії заявило, що підрозділи російського 331-го гвардійського повітряно-десантного полку (98-а гвардійська повітряно-десантна дивізія) продовжують діяти на Бахмутському напрямку.

  • Російські війська 10 листопада вели наступальні дії в районі Авдіївки, але не підтвердили наступ. Російські міліблогери стверджували, що російські війська досягли та увійшли до околиць Степового (3 км на північний захід від Авдіївки) і продовжують бої в цьому районі. Пов’язаний із Кремлем мілблогер додав, що російські сили також убезпечили позиції на залізничній лінії, дозволивши російським силам досягти тактичних успіхів біля Степового. Російський мілблогер заявив, що російські війська намагаються як створити котел навколо Авдіївки, так і позбавити українські сили можливості утримувати позиції в тилових районах на Авдіївському напрямку. Російські мілблогери стверджували, що російські війська продовжували атакувати в напрямку Авдіївського коксохіму на північ від Авдіївки, а основні бої ведуться в напрямках Степове, Бердичі (5 км на північний захід від Авдіївки), Сіверне (6 км на захід від Авдіївки) та Тоненьке (5 км на захід від Авдіївки). Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські атаки на схід і південний схід від Новокалинового (7 км на північ від Авдіївки); Степове, Авдіївка, Сіверне, Первомайське (11 км на південний захід від Авдіївки); і на південь від Тоненьке. Речник українського Таврійського угруповання військ полковник Олександр Штупун заявив, що найважливішою ціллю російських військ є Авдіївський коксохімічний завод, оскільки захоплення заводу дозволить російським військам створити оборонні позиції в промисловій зоні, а не в лісистій місцевості.

    Російські мілблогери стверджують, що українські війська 10 листопада здійснили контратаку на Авдіївському напрямку та нібито відбили втрачені раніше позиції. Пов’язаний з Кремлем мілблогер стверджував, що українські війська контратакували на північний схід від Водяного (7 км на південний захід від Авдіївки) і повернули собі частину своїх раніше втрачених позицій. Інший мілблогер стверджував, що українські сили послідовно намагаються контратакувати, щоб повернути втрачені позиції.

    Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний повідомив, що українські війська протягом майже місяця під час штурму росіянами Авдіївки знищили понад 100 російських танків і 100 бронетехніки, близько 50 артилерійських систем і сім літаків Су-25. Залужний додав, що втрати росіян в живій силі на авдіївському напрямку становлять близько 10 тисяч осіб. Штупун повідомив, що щоденні втрати росіян становлять у середньому від 400 до 600 осіб, і зазначив, що українські сили використовують повітряну розвідку та розвідку, щоб не дати російським силам підсилити свої війська, які діють на Авдіївському напрямку.

  • Російські сили атакували на захід і південний захід від міста Донецьк 10 листопада, але не зробили жодного заявленого або підтвердженого просування. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили російські штурми поблизу Мар’їнки (на західній околиці Донецька) та Новомихайлівки (12 км на південний захід від Донецька). Штупун заявив, що російські війська продовжують наступати на Мар’їнку та Новомихайлівку підрозділами «Шторм-Z», які переважно складаються з російських засуджених. Російський агрегатор новин заявив, що 9 листопада російські війська атакували українські позиції поблизу Красногорівки (безпосередньо на захід від Донецька) та на західній околиці Мар’їнки.

    Російський мілблогер стверджував, що російські війська намагалися просунутися поблизу Вугледара на заході Донецької області 10 листопада, але не уточнив результат цієї спроби.

  • Міністерство оборони Росії заявило, що українські війська 10 листопада здійснили невдалий наступ на кордоні Донецько-Запорізької області біля Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки). У Міноборони Росії заявили, що минулого тижня російські війська відбили три українські атаки в районі кордону Донецько-Запорізької області.

    У Генштабі ЗС України повідомили, що 10 листопада російські війська безуспішно атакували в районі кордону Донецько-Запорізької області поблизу Старомайорського та на південь від Золотої Ниви (11 км на південний схід від Великої Новосілки).

  • Російські джерела стверджували, що українські сили проводили наступальні операції в західній частины Запорізькій області (Мелітопольский напрямок), але не робили жодних заявлених або підтверджених наступів 10 листопада. Російські мілблогери стверджували, що українські сили невдало атакували поблизу Копані (5 км на північний захід від Роботиного) і Новопрокопівки (2 км на південь від Роботиного) і що тривають бої за висоту на північний захід від Вербового (9 км на схід від Роботиного). Російське джерело стверджувало, що біля Роботина відбуваються сутички. Міноборони Росії стверджує, що минулого тижня російські війська відбили 14 українських атак поблизу Вербового та Роботиного.

    Російські війська вели наступальні дії в західній Запорізькій області, але 10 листопада не зробили жодного підтвердженого наступу. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Роботиного та Вербового. Російський агрегатор новин стверджував, що російські війська контратакували та просунулися в напрямку Роботиного 9 листопада.

  • Українські сили здійснили обмежені наземні атаки на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області 10 листопада. Російський мілблогер стверджував, що українські сили атакували поблизу Пойми (10 км на південний схід від Херсона та 4 км від річки Дніпро), Піщанівки (13 км на південний схід від Херсона та 3 км від р. Дніпро), Підстепне (18 км на схід від м. Херсона та 4 км від р. Дніпро) та Кринки (30 км на північний схід від Херсонської області та 2 км від р. Дніпро). Відомий російський мілблогер стверджував, що українські сили частково закріпилися на південь від Кринок 9 листопада, але згодом відступили через російський обстріл. Російські джерела стверджували, що прогалини в російській протиповітряній обороні дозволяють українським силам діяти ударно-тактичною авіацією на фронті біля Кринок. Опубліковані 10 листопада геолокаційні кадри вказують на те, що російські війська просунулися на південь від Кринок.

    Російське джерело стверджує, що українські ракети в Скадовську Херсонської області 9 листопада завдали удару по 126-му військовому слідчому управлінню Слідчого комітету Росії. Джерело стверджує, що дві українські ракети HIMARS влучили в будівлю під час наради, убивши вісім-десять російських офіцерів і військовослужбовців, у тому числі виконувача обов’язків начальника 126-го військового слідчого управління. Численні геолоковані кадри та відео із загиблими та пораненими російськими військовими поширилися у мережі.

  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 9 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    eight − three =