танк и собака

На лінії Куп’янськ – Сватове – Кремінна тривали бої. На Мелітопольському напрямі зафіксовано просування українських військ.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 9 листопада 2023 року.

  • 9 листопада російські війська продовжили наступальні дії на рубежи Куп’янськ — Сватове — Кремінна й підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 листопада, показують, що російські війська нещодавно трохи просунулися на південь від Першотравневого (24 км на схід від Куп’янська). Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Синьківки (9 км на північний схід від Куп’янська) Харківської області та Стельмахівки (15 км на північний захід від Сватового) і Новоєгорівки (16 км на південний захід від Сватового) Луганської області. Відомий російський мілблогер стверджував, що російські війська також атакували поблизу Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська) і досягли невизначеного «тактичного успіху» біля Синьківки. Російські мілблогери стверджували, що бої також йшли під Кислівкою (20 км на південний схід від Куп’янська). Російський мілблогер стверджував, що російські війська атакували район Серебрянського лісу та захопили кілька невизначених позицій. Мілблогер стверджував, що під Торським (15 км на захід від Кремінної) також йдуть позиційні бої.

    Російські джерела стверджували, що 9 листопада українські війська здійснили невдалі штурми на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська відбили українські атаки поблизу Тимківки (18 км на схід від Куп’янська) і Синьківки Харківської області та Кремінна Луганської області. Російські мілблогери стверджували, що українські сили контратакували за підтримки наданої Заходом бронетехніки на північний схід від Куп’янська та на захід від Сватового. Російські мілблогери стверджували, що бої точаться і біля Діброви (7 км на південний захід від Кремінної).

  • Російські війська посилили тиск на українські сили під Бахмутом: ISW
  • 9 листопада російські війська продовжили наступальні дії на Авдіївському напрямку та, як повідомляється, просунулися. Декілька російських мілблогерів стверджували, що російські війська досягли перемог поблизу Степового (6 км на північний захід від Авдіївки) і закріплюють нові позиції поблизу населеного пункту. Російські джерела також стверджували, що російські війська просунулися до 1 км за залізничну колію приблизно за 3 км від Бердичів (4 км на північний захід від Авдіївки). Один мілблогер стверджував, що російські сили зараз утримують позиції в межах 500 метрів від самої Авдіївки. Російські джерела також стверджували, що російські сили намагаються прорвати українські лінії на південний захід від Авдіївки біля Водяного. ​​Речник Таврійського угруповання військ України полковник Олександр Штупун зазначив, що російські війська за останні кілька днів посилили використання авіації на Авдіївському напрямку та використовують вертольоти Ка-52 і Мі-8, штурмовики Су-25. У Генштабі України повідомили, що російські сили за підтримки авіації здійснили невдалі атаки на південний схід від Новокалинового (10 км на північний захід від Авдіївки), а також поблизу Авдіївки, Кераміка (10 км на північний захід від Авдіївки), Степового, Сіверного (5 км на захід від Авдіївки) та Первомайське (10 км на південний захід від Авдіївки).

    Українські сили 9 листопада не проводили заявлених і підтверджених наземних ударів на авдіївському напрямку.

  • 9 листопада російські війська продовжували наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк, але не зробили жодного заявленого чи підтвердженого просування. Штупун зазначив, що російські війська на Мар’їнському напрямку (на південно-західній околиці Донецька) зосереджують наступальні зусилля поблизу Мар’їнки та Новомихайлівки (10 км на південь від Донецька), а український Генштаб повідомив, що російські війська здійснили 23 безуспішні атаки поблизу цих двох розрахунків протягом доби. Один мілблогер стверджував, що російські війська припинили активне просування в напрямку Новомихайлівки і натомість зосередилися на зміцненні своїх нових позицій. Російський агрегатор новин стверджував, що ситуація в Мар’їнці залишається незмінною, а на західній околиці населеного пункту ведуться бої. Російські джерела також стверджували, що локальні бої тривають поблизу Вугледара (30 км на південний захід від міста Донецьк), зокрема на схід від Вугледара поблизу Микільського (3 км на південний схід від Вугледара).

    Українські сили не здійснювали жодних заявлених або підтверджених наземних атак на захід чи південний захід від міста Донецьк 9 листопада.

  • 9 листопада українські сили не завдавали жодних заявлених або підтверджених наземних ударів по ділянці кордону Донецько-Запорізької області.

    Російські війська продовжували обмежені наземні атаки в районі кордону Донецько-Запорізької області 9 листопада, але не досягли жодних підтверджених успіхів. У Генштабі України повідомили, що українські війська відбили російські атаки біля Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки) та на південь від Пречистівки (18 км на південний схід від Великої Новосілки).

  • 9 листопада українські війська продовжили контрнаступальні дії на заході Запорізької області та нещодавно підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 8 листопада, показують, що українські сили просувалися на північний захід від Вербового (9 км на схід від Роботиного). У Генштабі України повідомили, що українські війська продовжували наступальні дії на Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямку. Російські джерела, зокрема Міністерство оборони (МО), стверджували, що українські сили проводили невдалі штурми поблизу Роботиного, Новопрокопівки (безпосередньо на південь від Роботиного) та Вербового.

    Російські війська провели обмежені контратаки в західній Запорізькій області 9 листопада, але не досягли жодних підтверджених успіхів. В українському Генштабі повідомили, що російські війська провели невдалий штурм поблизу Вербового та Роботиного. Речник Таврійського угруповання військ України полковник Олександр Штупун заявив, що 8 листопада російські війська не проводили жодних штурмів на запорізькому напрямку. Російський медіа-агрегатор стверджував, що російські війська контратакували біля Вербового 8 листопада, але не уточнив результат.

  • Українські операції на Херсонщині можуть підірвати оборону росіян на Запоріжжі та послабити тиск у Авдіївки.
  • Російські джерела стверджували, що 9 листопада українські війська завдали удару по російському тилу на півдні України та вдарили по окупованому Криму. Глава окупаційного управління Херсонської області Володимир Сальдо стверджував, що українські війська випустили дві ракети по Скадовську Херсонської області, а російська ППО перехопила лише одну з них. Російські джерела стверджували, що українські війська завдали ударів по цивільній інфраструктурі у Скадовську. Українське ЗМІ та український військовий оглядач заявили, що українські сили завдали удару по готелі у Скадовську, який російські сили використовували для розміщення російських офіцерів. Радник мера Маріуполя України Петро Андрющенко заявив, що російські війська використовували готель як командний пункт. Міністерство оборони Росії стверджувало, що російська протиповітряна оборона перехопила українську протикорабельну ракету «Нептун» біля узбережжя Криму 9 листопада. Російські джерела розширили зображення, нібито показуючи хмари диму поблизу Севастополя після перехоплення.
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 8 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    13 − 7 =