Танки грязи не боятся

Російські війська продовжували вести наступальні дії на лінії Куп’янськ – Сватове – Кремінна та штурмували у Бахмута. Українські сили також вели штурми біля цього населеного пункту, утримували оборону Авдіївки, наступали на Мелітопольському напрямі та на лівому березі річки Дніпро на Херсонщині, де відзначені просунення.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що відбулися на фронтах російсько-української війни 11 листопада 2023р.

  • 11 листопада російські війська продовжували наступальні дії вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але жодного заявленого чи підтвердженого просування не зробили. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська безуспішно атакували на Куп’янському напрямку на північний схід від Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська) та поблизу Синьківки (8 км на північний схід від Куп’янська), Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська) та Стельмахівки (15 км на північний захід від Сватового), на Лиманському напрямку біля Надії (15 км на південний захід від Сватового), Новоєгорівки (16 км на південний захід від Сватового), Невського (18 км на північний захід від Кремінної), Серебрянського лісництва. Речник Сухопутних військ ЗСУ підполковник Володимир Фітьо заявив, що головна мета Росії на Куп’янсько-Лиманському напрямку – захоплення міста Куп’янськ.

    11 листопада Міноборони Росії заявило, що російські сили відбили українські атаки поблизу Синьківки та Загоруйківки (15 км на схід від Куп’янська) Харківської області та Діброви (7 км на південний захід від Кремінної) та Греківки (20 км на південний захід від Кремінної) у Луганській області.

  • 11 листопада російські війська продовжили штурм поблизу Бахмута, але не зробили жодного підтвердженого наступу. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські штурми поблизу Іванівського (6 км на захід від Бахмута), Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) та Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута). Командир української роти, який воює в районі Бахмута, заявив, що російські війська безуспішно намагаються відбити позиції біля залізниці поблизу Кліщіївки, а російські мілблогери стверджували, що російські сили мають на меті захопити домінуючі тактичні висоти поблизу Кліщіївки. Командир української роти заявив, що російські війська використовують різні типи живої сили, включаючи мобілізовану, рядову армію та контрактників, для наступу поблизу Бахмута. Російські джерела стверджували, що під Бахмутом діють російські 137-й повітряно-десантний полк (106-а дивізія ВДВ) і 331-й полк (98-а дивізія ВДВ).

    Генштаб України повідомив, що 11 листопада українські війська продовжували штурмові дії на південь від Бахмута.

  • Російські війська нещодавно підтвердили просування поблизу Авдіївки та тимчасово активізували наступальні операції в період з 10 по 11 листопада, ймовірно, щоб закріпити нещодавні досягнення в цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 і 10 листопада, показують, що російські війська просунулися до східу Степового (3 км на північний захід від Авдіївки), через залізничну колію на південний схід від Степового та в смугу дерев на північ від Степового. Російські джерела переважно стверджували, що російські війська зміцнили позиції на східній околиці Степового та просунулися на південь від Авдіївки в районі ресторану «Царська охота». Відомий російський мілблогер заявив 10 листопада, що російські війська увійшли в Степове, провели розвідку, а потім відступили. Генштаб України повідомив, що українські сили відбили російські атаки на схід від Новокалинового (11 км на північний захід від Авдіївки); Степове, Авдіївка, Сіверне (6 км на захід від Авдіївки), Первомайське (11 км на південний захід від Авдіївки); і на південь від Тоненьке (5 км на захід від Авдіївки). Речник Генерального штабу ЗС України та Таврійського угруповання військ полковник Олександр Штупун зазначив, що російські війська збільшили кількість наземних атак поблизу Авдіївки за минулу добу, але український Генштаб у звіті про ситуацію ввечері 11 листопада повідомив, що російські війська здійснили лише 14 ударів протягом дня. Цей темп більше відповідає кількості російських нападів, про які повідомлялося в напрямку Авдіївки за минулий тиждень, вказуючи на те, що збільшення російських атак між 10-11 листопада, ймовірно, призвело до консолідації досягнень біля Степового.

    Російські джерела стверджували, що українські сили провели обмежені контратаки поблизу Авдіївки 10 листопада. Російські джерела стверджували, що українські сили контратакували з Новокалинового в напрямку Красногорівки (5 км на північ від Авдіївки) і на північний схід від Водяного (7 км на південний захід від Авдіївки) 10 листопада. 11 листопада українські сили не проводили заявлених або підтверджених контрударів поблизу Авдіївки.

  • Російські війська 11 листопада продовжували наземні атаки на захід і південний захід від міста Донецька та в західній частині Донецької області, але не зробили жодного заявленого чи підтвердженого просування. Український Генштаб повідомив, що російські війська здійснили наземні удари за підтримки авіації поблизу Мар’їнки (на південно-західній околиці Донецька), Новомихайлівки (12 км на південний захід від Донецька) та Вугледара.

    11 листопада українські сили не здійснювали жодних заявлених або підтверджених наземних атак на захід чи південний захід від міста Донецька або в західній частині Донецької області. Геолокаційні кадри, опубліковані 11 листопада, показують, як українські сили завдають удару HIMARS по російській станції радіоелектронної боротьби Р-934 на північний схід від Путепроводу (17 км на північний схід від міста Донецьк).

  • 11 листопада українські сили не завдавали жодних заявлених або підтверджених наземних ударів у районі кордону Донецько-Запорізької області.

    Російські війська 11 листопада продовжували наступальні операції в районі кордону Донецько-Запорізької області, але не робили жодних заявлених чи підтверджених наступань. Український Генштаб повідомляв про невдалі російські штурми поблизу Золотої Ниви (10 км на південний схід від Великої Новосілки) та Старомайорського (10 км на південь від Великої Новосілки). Російський мілблогер стверджував, що російські війська атакували поблизу Старомайорського та Новодонецького (11 км на південний схід від Великої Новосілки), але не просунулися.

  • 11 листопада українські війська продовжили контрнаступальні дії на заході Запорізької області (Мелітопольський напрямок) та, як повідомляється, просунулися вперед. Російський мілблогер стверджував, що українські сили атакували на північний захід від Вербового (10 км на схід від Роботиного) і поблизу Новопокровки (13 км на північний схід від Роботиного) і змусили російські війська відійти з тактичних висот у Вербовому та вздовж дороги Новопокровка-Пологи. Російські джерела також стверджували, що російські сили відбили українські атаки поблизу Роботиного та Копані (5 км на північний захід від Роботиного). Проте ISW не спостерігала візуальних доказів відступу росіян із цього району. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська продовжували контрнаступальні дії на Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямку.

    11 листопада російські війська продовжували наступальні операції в західній Запорізькій області, але жодного підтвердженого просування не зробили. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Роботиного. Один російський мілблогер стверджував, що російські війська атакували на захід від Роботина, але не просунулися. Інший мілблогер стверджував, що російські війська незначно просунулися на північний захід від Вербового та захопили в цьому районі українських військовополонених.

  • Російські джерела 11 листопада продовжували обговорювати українські операції на східному (лівому) березі річкі Дніпро в Херсонської області. Російські міліблогери стверджували, що українські війська атакували поблизу Пойми (10 км на південний схід від Херсона та 4 км від річки Дніпро) та Піщанівки (13 км на південний схід від Херсона, та 3 км від річки Дніпро) і мали частковий успіх у лісових масивах на південь від Кринок (30 км на північний схід від міста Херсон та 2 км від річки Дніпро), де тривають бої. Кілька мілблогерів стверджували, що російські війська захопили групу українських військовополонених біля Кринок. Відомий пов’язаний із Кремлем мілблогер поскаржився, що недоліки російської радіоелектронної боротьби (РЕБ), систем протиповітряної оборони та використання безпілотників ускладнюють здатність Росії знищити українське угруповання на східному березі.

    Українські сили 11 листопада наступали на острів у дельті річки Дніпро на південний захід від Херсона. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 листопада, показують, як російські війська завдають ударів по українських військах у північно-східній частині острова Білогрудний, приблизно за 10 км на південний захід від Херсона.

  • Російські та українські джерела повідомили, що 11 листопада українські війська обстріляли російські тили в Запорізькій області. Російські мілблогери стверджували, що російська ППО збила дві ракети Storm Shadow поблизу Бердянська. Мер Мелітополя Іван Федоров повідомив, що мешканці Мелітополя та Бердянська повідомляли про гучні вибухи, ймовірно, від спрацьовування ППО.
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 10 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    thirteen + fifteen =