На врага БМП

12 листопада ЗСУ продовжували наступ на лівому березі річки Дніпро в херсонської області. На других ділянках фронту ситуація продовжувала залишатися низькодинамічною.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій на російсько-українській війні, що відбулися 12 листопада 2023р.

  • Російські війська 12 листопада продовжили наступальні дії на рубежі Куп’янськ — Сватове — Кремінна і підтвердили наступ. Російські сили просунулися до позицій на захід від Сергіївки (13 км на захід від Сватового), що підтверджує твердження росіян про те, що російські війська захопили Сергіївку. Російський агрегатор новин стверджував, що 11 листопада російські війська просунулися поблизу Лиману Першого (12 км на північний схід від Куп’янська), Кислівки (20 км на південний схід від Куп’янська) та Макіївки (22 км на північний захід від Кремінної). Генштаб ЗС України 12 листопада повідомив, що російські війська провели безуспішні штурми поблизу Синьківки (8 км на північний схід від Куп’янська), Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська), Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська), Стельмахівки (15 км на північний захід від Сватового), Надії (15 км). на південний захід від Сватового), Новоєгорівка (16 км на південний захід від Сватового) та Серебрянське лісництво (11 км на південь від Кремінної). Російський мілблогер також повідомив про продовження бойових дій біля Синьківки, Іванівки, Стельмахівки та Новоєгорівки. Речник командування Сухопутних військ України підполковник Володимир Фітьо заявив, що російські війська продовжували наступальні дії на куп’янському напрямку, але перегруповуються, оскільки за останній місяць боїв російські війська не досягли стратегічних успіхів. Інший російський мілблогер стверджував, що російські війська перехопили ініціативу в районі Куп’янська, але відтоді не змогли розвинути успіхи на полі бою.

    Українські війська 12 листопада продовжували наступальні дії на рубежі Куп’янськ — Сватове — Кремінна і незначно просунулися вперед. На відео з геолокацією, опублікованому 12 листопада, видно, як українські війська очищають російські позиції на південь від Першотравневого (24 км на схід від Куп’янська). Російські військові офіційні особи заявили, що російські сили відбили українські атаки поблизу Синьківки, Загоруйківки (16 км на схід від Куп’янська) та Білогорівки (13 км на південь від Кремінної).

  • 12 листопада українські війська продовжили наземні атаки поблизу Бахмута, але не досягли жодних підтверджених успіхів. Український Генштаб повідомив, що українські війська продовжували штурмувати південніше Бахмута. Міністерство оборони Росії стверджувало, що підрозділи Південного угруповання військ РФ відбили п’ять українських штурмів поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) та Курдюмівки (13 км на південний захід від Бахмута).

    Російські війська 12 листопада продовжували обмежені локалізовані наступальні операції поблизу Бахмута, але не зробили жодного підтвердженого просування. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили понад 10 російських атак поблизу Дубово-Василівки (8 км на північний захід від Бахмута), Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута), Кліщіївки та Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута). Речник командування Сухопутних військ України підполковник Володимир Фітьо повідомив, що українські війська також відбили російські штурми поблизу Іванівського (6 км на захід від Бахмута) і що російські війська ведуть активну оборону поблизу Бахмута. Командувач Сухопутних військ України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що російські війська посилили спроби відбити раніше втрачені позиції на Бахмутському напрямку. Російські мілблогери стверджували, що російські сили витіснили українські сили з позицій біля Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута) та Кліщіївки, а російські війська закріпилися в Кліщіївці.[26] Російський мілблогер стверджував, що російські війська відновили контроль над Берхівським водосховищем на північ від Бахмуту, хоча незрозуміло, чи мав на увазі мілблогер, що російські війська контролюють усі позиції навколо водосховища. Інший російський мілблогер 11 листопада розширив кадри, нібито показуючи частини російської 106-ї повітряно-десантної (ПДВ) дивізії, які діють на Бахмутському напрямку.

  • 12 листопада російські війська продовжували наступальні дії в районі Авдіївки, але підтверджених успіхів не досягли. Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська відбили понад 18 російських атак поблизу Авдіївки, Сіверного (6 км на захід від Авдіївки), Тоненького (6 км на захід від Авдіївки) та Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки). 11 і 12 листопада російські міблогери стверджували, що російські війська продовжували просуватися поблизу Степового (3 км на північ від Авдіївки). Деякі міблогери стверджували, що російські війська досягли околиць населеного пункту, а інші стверджували, що російські війська утримують позиції в населеному пункті. Український Telegram-канал, присвячений тактичній обстановці навколо Авдіївки, 11 листопада заявив, що українські війська витіснили російські війська зі Степового після того, як російські війська тимчасово зайняли позиції в населеному пункті. ІSW не спостерігал візуальних доказів утримання позицій російських військ на околицях Степового чи в самому населеному пункті. 11 і 12 листопада російські мілблогери заявили, що російські війська ведуть потужні штурми на захід від Авдіївського шлакового відвалу (терікону) та поблизу Авдіївського коксохімічного заводу на півночі Авдіївки. 12 листопада російський мілблогер заявив, що російські війська незначно просунулися біля ресторану «Царська охота» на південь від Авдіївки, хоча ISW не знайшло візуального підтвердження цієї заяви.

    Українські сили нещодавно провели успішні контратаки поблизу Авдіївки та досягли незначних успіхів. Геолокаційні кадри, опубліковані 11 листопада, показують, що 10 листопада українські війська просунулися на південь від Авдіївки в районі траси E50 (Донецьк-Єнакієве). 12 листопада російський мілблогер заявив, що минулого тижня українські сили контратакували та відновили контроль над раніше втраченими позиціями в напрямку Водяного (7 км на південний захід від Авдіївки).

  • Російські війська 12 листопада продовжували наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецька, але не зробили жодного підтвердженого просування. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили понад 22 російські штурми поблизу Мар’їнки (безпосередньо на південний захід від Донецька) та Новомихайлівки (11 км на південний захід від Донецька).

    12 листопада українські сили не здійснювали жодних заявлених або підтверджених наземних атак на захід і південний захід від міста Донецьк.

  • Українські сили нещодавно досягли незначних успіхів у західній частині Донецької області та, як повідомляється, здійснили обмежені наземні атаки 12 листопада. Геолокаційні кадри, опубліковані 11 листопада, показують, що українські сили незначно просунулися на північний схід від Микільського (3 км на південний схід від Вугледара). 12 листопада Міноборони Росії заявило, що підрозділи російського Східного угруповання військ відбили український штурм біля Микільського.

    Російські війська 12 листопада здійснили обмежені наземні атаки на заході Донецької області, але не зробили жодного підтвердженого просування. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Вугледара. Російські мілблогери стверджували, що позиційні бої відбувалися поблизу Вугледара і що російські війська не збираються наближатися до населеного пункту через значні втрати, яких російські війська зазнали під час невдалих спроб захопити Вугледар під час російської наступальної кампанії зима-весна 2023 року. Російський мілблогер заявив, що минулого тижня російські війська намагалися прорвати українську оборону поблизу Микільського, але не уточнив результат.

  • 12 листопада українські сили не завдавали жодних заявлених або підтверджених наземних ударів у районі кордону Донецько-Запорізької області.

    Російські війська 12 листопада продовжували наступальні операції в районі кордону Донецько-Запорізької області, але не підтвердили жодного просування. Український Генштаб повідомив про невдалі російські штурми поблизу Золотої Ниви (10 км на південний схід від Великої Новосілки) та Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки). Російські мілблогери стверджували, що російські війська атакували на південь від Великої Новосілки, включно з невдалими атаками біля Старомайорського. Російський медіа-агрегатор стверджував, що 11 листопада російські війська наступали в районі Старомайорського та Новодонецького (11 км на південний схід від Великої Новосілки). Російський батальйон «Восток», який дислокується в районі кордону Донецько-Запорізької області, стверджував, що на всій лінії Урожайне — Старомихайлівка (9 км на південь до 19 км на південний захід від Великої Новосілки) спостерігається висока активність і що їхні сусідні російські війська перейшли в наступ, зробивши висновок, що 12 листопада буде «важливим днем».

  • 12 листопада українські війська продовжили наступальні дії на заході Запорізької області та, як повідомляється, просунулися вперед. Російські мілблогери стверджували, що українські сили незначно просунулися поблизу Новопрокопівки (на південь від Роботиного) і зайняли позиції на північний захід від Вербового (10 км на схід від Роботиного). Український військовий оглядач також повідомив, що українські сили досягли успіху на захід від Роботиного та вибили частини російської 136-ї мотострілецької бригади (58-а загальновійськова армія, Південний військовий округ) з позицій на тактичних висотах у цьому районі.

    12 листопада російські війська продовжили наступальні дії в західній частині Запорізькій області та здійснили незначне підтверджене просування. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 листопада, показують, що російські війська досягли незначного успіху на північ від Копані (6 км на північний захід від Роботина). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 6 листопада, показують, що російські війська нещодавно відбили позиції на раніше втрачених окопах між Роботиним і Новопрокопівкою. Український Генштаб повідомив, що російські війська вели невдалий штурм поблизу Роботиного. Російський мілблогер стверджував, що підрозділи 392-го мотострілецького полку (ймовірно, мобілізованого підрозділу) штурмують українські позиції під П’ятихатками (26 км на північний захід від Роботиного), хоча північноосетинські добровольчі батальйони «Шторм Осетія» і «Аланія», які діють під П’ятихатками, стверджують, що активності поблизу поселення не було. Північноосетинські добровольчі батальйони стверджували, що нещодавно відбулися невизначені контратаки поблизу П’ятихаток, що свідчить про певний рівень наземної активності на ділянці фронту в західній частині Запорізькій області, який здебільшого перебував у стані спокою з перших тижнів поточного українського контрнаступу.

  • 12 листопада українські війська досягли незначного успіху на східному (лівому) березі Херсонської області в ході наземних операцій, що тривали. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 листопада, показують, що українські сили незначно просунулися далі до Кринок (30 км на північний схід від міста Херсона та 2 км від річки Дніпро). Російські мілблогери продовжували стверджувати, що російські війська намагалися та не змогли відтіснити українські війська від Кринок і що українські війська ведуть наступальні операції біля Пойми (10 км на південний схід від Херсона та 4 км від річки Дніпро), Піщанівки (13 км на південний схід від Херсона та 3 км). від р. Дніпро), і Підстепне (17 км на схід від м. Херсон та 4 км від р. Дніпро). Мілблогери стверджували, що українські сили перекинули додатковий особовий склад в район Кринок і що українські сили мають намір перерізати російські лінії матеріально-технічного забезпечення та нанести удари по інфраструктурі, яка з’єднує російську лінію фронту з тиловими районами в окупованому Криму, Херсонській та Запорізькій областях. Один мілблогер стверджував, що українські сили просуваються до траси E58 Олешки-Кам’янка, і висловив занепокоєння тим, що українські сили можуть загрожувати російським позиціям біля перехрестя E58-E97 на південь від лінії Пойма-Піщанівка-Підстепне. Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що російські війська направили відносно невелику кількість підрозділів для захисту дороги Олешки-Нова Каховка та для реагування на українські операції на східному березі, ймовірно, щоб зберегти бойову міць у ширшій групі сил «Дніпро».

    12 листопада російські війська завдали повітряних і артилерійських ударів по західному (правому) березі Херсонської області. Південне оперативне командування Збройних сил України повідомило, що російські війська завдали 5 авіаударів 31 плануючою бомбою та 55 артилерійських ударів 290 снарядами по цілях на західному березі, включаючи м. Херсон і Антонівку, а також Очаків Миколаївської області. Російський мілблогер опублікував кадри ударів підрозділів російського угруповання військ «Дніпро» по українському складу боєприпасів на західному березі Херсонської області. Українські джерела повідомляли, що 11 листопада російські війська завдали ракетного удару по бібліотеці імені Гончара в Херсоні.

  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 11 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    one × 4 =