Танк Т-72EA

Українські сили продовжували розширювати плацдарм на лівому березі Дніпро на Херсонщині. На інших ділянках фронт загалом продовжував залишатися статичним, але активним.

Аналіз подій російсько-української війни, що відбулися 13 листопада 2023 року, опублікував американський Інститут вивчення війни (ISW).

  • Російські війська 13 листопада продовжили локалізовані наступальні дії на рубежі Куп’янськ-Сватове та підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 13 листопада, показують, що російські війська просунулися на захід від Володимирівки (19 км на північний захід від Сватового). Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили понад 15 російських атак поблизу Синьківки (9 км на північний схід від Куп’янська), Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська), Іванівки (21 км на південний захід від Куп’янська), Кислівки (22 км на південний захід від Куп’янська) та Новоєгорівка (15 км на південний захід від Сватового). Речник командування Сухопутних військ ЗСУ підполковник Володимир Фітьо заявив, що українські війська на Куп’янському, Лиманському та Бахмутському напрямках обороняються від російських загонів із призовників та регулярних російських підрозділів, які складаються переважно з мобілізованих. Речник української бригади, яка діє на куп’янському напрямку, заявив, що російські сили в цьому районі часто атакують групами чисельністю до 10 осіб кожна та за допомогою чотирьох-п’яти одиниць техніки – одиниці розміру відділення з обмеженою бойовою потужністю.

    Російські джерела стверджували, що 13 листопада українські сили завдали невдалої контратаки на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Міністерство оборони Росії заявило, що частини російського Західного угруповання військ відбили чотири українські атаки біля Загоруйківки (16 км на схід від Куп’янська), Тимківкі (19 км на схід від Куп’янська) і що частини російського Центрального угруповання військ відбили п’ять штурмів поблизу Кремінної, Діброви (6 км на південний захід від Кремінної) та Білогорівки (12 км на південь від Кремінної). Фітьо заявив, що українські війська ведуть опортуністичні наступальні дії для покращення своїх тактичних позицій на Куп’янському, Лиманському та Бахмутському напрямках.

  • 13 листопада українські війська здійснили наземні атаки поблизу Бахмута, але не зробили жодного підтвердженого наступу. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські сили продовжують штурмові дії на Бахмутському напрямку. Міністерство оборони Росії та інші російські джерела стверджували, що російські сили відбили українські атаки поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута), Курдюмівки (13 км на південний захід від Бахмута) та Іванівського (6 км на захід від Бахмута).

    13 листопада російські війська продовжили локалізовані наступальні дії в районі Бахмута та підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 листопада, показують, що російські війська просунулися на захід від Ягідного (2 км на північ від Бахмута). Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили російські атаки на схід від Кліщіївки та поблизу Дубово-Василівки (8 км на північний захід від Бахмута), Іванівського та Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута). ​​Кілька російських мілблогерів стверджували, що російські війська перетнули залізничну колію поблизу Кліщіївки та консолідують контроль над позиціями в північній частині Кліщіївки, хоча ISW наразі не може підтвердити це твердження. Російський мілблогер стверджував, що російські сили витіснили українські війська з Кліщіївки кілька днів тому, тоді як інший мілблогер стверджував, що українські сили все ще контролюють Кліщіївку. ISW не спостерігала візуальних доказів російського просування до самої Кліщіївки. Деякі російські джерела стверджували, що російські сили просунулися в напрямку Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута) і зайняли нові позиції поблизу Берхівського водосховища (приблизно 3 км на північ від Бахмута). На кадрах, опублікованих 13 листопада, нібито видно, як підрозділи російської десантно-штурмової бригади «Олександр Невський» діють поблизу Васюківки (15 км на північ від Бахмута) та підрозділи російського 331-го повітряно-десантного (ВДВ) полку (98-а дивізія ВДВ), що діють на Бахмутському напрямку.

  • 13 листопада російські війська продовжили наступ у районі Авдіївки та підтвердили успіхи. Геолокаційні кадри, опубліковані 10 листопада, показують, що російські війська нещодавно просунулися до східної околиці Степового (3 км на північ від Авдіївки). Генштаб України повідомив, що російські війська здійснили невдалі атаки на південний схід і південь від Новокалинового (11 км на північний захід від Авдіївки), на схід від Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки) і Новобахмутівки (13 км на північний схід від Авдіївки), а також поблизу Авдіївки та Сіверного (6 км на захід від Авдіївки). Декілька російських мілблогерів стверджували, що тривають бої біля Авдіївського коксохімічного заводу та породного відвалу на півночі Авдіївки. [55] Інший російський мілблогер стверджував, що українські війська контролюють щонайменше половину Авдіївського коксохімічного заводу і що нібито повідомлення про захоплення заводу російськими військами є неправдивими. Проте ISW не помічає заяв Росії про те, що російські війська захопили Авдіївський коксохімічний завод. Російський мілблогер стверджував, що російські сили витіснили українські сили з кількох невизначених позицій у промисловій зоні на південному фланзі Авдіївки, хоча ISW не знайшло візуального підтвердження цієї заяви.

    Російські міліблогери стверджували, що українські сили 13 листопада успішно контратакували та просунулися поблизу Авдіївки. Російський мілблогер стверджував, що українські сили просунулися до залізничної станції біля Степового та біля ресторану «Царська охота» на південь від Авдіївки. Інший російський мілблогер стверджував, що українські сили невдало атакували поблизу Красногорівки (5 км на північ від Авдіївки).

  • Російські війська продовжували обмежені наземні атаки на захід і південний захід від міста Донецьк, але не досягли жодних підтверджених успіхів. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські сили відбили російські атаки поблизу Мар’їнки (безпосередньо на південний захід від Донецька) та Новомихайлівки (11 км на південний захід від Донецька). Російський милблогер стверджував, що російські війська закріпилися біля Новомихайлівки, але наразі не можуть атакувати саму Новомихайлівку.

    13 листопада українські сили не здійснювали жодних заявлених або підтверджених наземних атак на захід і південний захід від міста Донецьк.

  • Російський мілблогер стверджував, що українські війська відновили наземні атаки в районі кордону Донецько-Запорізької області, але не просунулися 13 листопада. Російський мілблогер стверджував, що українські війська атакували на північ від Новодонецького (12 км на південний схід від Великої Новосілки) та Новомайорського і що в цьому районі тривають позиційні бої.

    Російські війська здійснили наземні атаки в районі кордону Донецько-Запорізької області, але не робили жодних заявлених або підтверджених наступів 13 листопада. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська безуспішно атакували на південь від Золотої Ниви (11 км на південний схід від Великої Новосілки) та поблизу Старомайрського. Російський мілблогер стверджував, що російські війська залишаються активними на північ від Приютного (16 км на південний захід від Великої Новосілки) та поблизу Урожайного, хоча ISW не спостерігає жодного значного просування Росії в цьому районі протягом кількох місяців.

  • Українські війська продовжували контрнаступальні дії на заході Запорізької області (Мелітопольский напрямок), але 13 листопада жодного заявленого чи підтвердженого просування не робили. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська продовжували наступальні дії на Мелітопольському напрямку. Російський мілблогер стверджував, що українські сили проводили масштабніші, ніж зазвичай, напади за підтримки танків на північ від Вербового (9 км на схід від Роботиного) і що взаємні обстріли тривають. Російські джерела, зокрема Міністерство оборони, стверджували, що українські сили безуспішно атакували поблизу Рівного (8 км на захід від Роботиного), Роботине, Новопрокопівки (2 км на південь від Роботиного) та Вербового. Російський мілблогер стверджував, що бойові дії вздовж лінії Копані-Роботине (до 5 км на північний захід від Роботиного) є позиційними.

    Російські війська проводили наступальні операції в західній Запорізькій області, але не робили жодних підтверджених наступів 13 листопада. Російські мілблогери стверджували, що російські війська захопили невизначену укріплену українську позицію поблизу Роботиного. Російське джерело стверджувало, що російські сили здійснили контратаку з Новофедорівки (21 км на південний схід від Оріхова), але не уточнило результат. Український Генштаб повідомив, що російські сили невдало атакували поблизу Роботиного.

  • Російські джерела стверджували, що українські війська продовжували наземні операції на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області та наступали 13 листопада. Російські мілблогери стверджували 12 і 13 листопада, що українські війська утримують позиції в Кринках (30 км на північний схід від Херсонської області та 2 км від р. Дніпро) і незначно розширили зону контролю на південь від поселення. 13 листопада російський мілблогер заявив, що російським військам вдалося витіснити українські сили з невизначених позицій поблизу Кринок. Російське джерело стверджувало, що українські сили провели невдалі наступальні маневри поблизу Кринок. Російський мілблогер стверджував, що українські сили наполегливо намагаються закріпитися біля Пойми (10 км на південний схід від міста Херсона та 4 км від річки Дніпро) та Піщанівки (13 км на південний схід від міста Херсона та 3 км від річки Дніпро). Російські джерела стверджували, що російські війська використовують вогневу потужність, щоб запобігти переміщенню українського персоналу та матеріальних засобів на східний берег. Російський мілблогер заявив, що під Кринками діють підрозділи російської 810-ї окремої морської піхотної бригади (Чорноморський флот). Повідомляється, що українські контрнаступальні операції призвели до того, що станом на 22 вересня 810-а ОМБр була небоєздатною.

    13 листопада російські війська завдали авіаційних і артилерійських ударів по західному (правому) березі Херсонської області. 13 листопада Південне оперативне командування Збройних сил України заявило, що за минулу добу російські війська завдали чотири авіаудари 41 плануючою бомбою по населених пунктах Херсонської області. Речник українського Південного оперативного командування капітан першого рангу Наталія Гуменюк заявила, що російські плануючі бомби завдають ударів по критичній інфраструктурі. Російський мілблогер стверджував, що російські війська постійно завдають ударів з термобаричних артилерійських систем ТОС-1А та плануючих бомб по західному березі.

  • Ранее:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 12 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    18 − 3 =