Танк ВСУ

Російські війська не залишають спроб оточити та захопити Авдіївку, а також перехопити ініціативу в районі Бахмута. Вони проводять безуспішні атаки на лінії Куп’янськ – Сватове – Кремінна. Українські сили продовжують невеликі поступи на Мелітопольському напрямі та розширюють захоплений раніше плацдарм на Херсонському лівобережжі.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що відбулися на фронтах визвольної війни українського народу проти російсько-фашистських загарбників.

  • Російські війська 14 листопада провели наступальні дії на рубежі Куп’янськ — Сватове — Кремінна і підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 13 і 14 листопада, показують, що російські війська просувалися на південний захід від Першотравневого (21 км на схід від Куп’янська). Генштаб ЗС України 14 листопада повідомив, що російські війська безуспішно атакували на Куп’янському напрямку в районі Синьківки (8 км на північний схід від Куп’янська), Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська), Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська) та на Лиманському напрямку в районі Надії ( 16 км на захід від Сватового), Новоєгорівка (15 км на південний захід від Сватового), Торське (15 км на захід від Кремінної), Серебрянське лісництво (10 км на південний захід від Кремінної). Російський мілблогер стверджував, що російські війська безуспішно атакували поблизу Петропавлівки та Синьківки та що ведуться позиційні бойові дії в районі Серебрянського лісу. Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що російські війська продовжують наступ на Куп’янському напрямку, незважаючи на значні втрати.

    Російські джерела стверджували, що українські сили 14 листопада здійснили обмежені наземні атаки вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але не робили жодних заявлених або підтверджених наступань. У Міноборони Росії стверджували, що українські сили безуспішно атакували на Куп’янському напрямку в районі Синьківки і Загоруйківки (16 км на схід від Куп’янська) і на Лиманському напрямку в районі Торського (15 км на захід від Кремінної) і Кузьминого (3 км на південний захід від Кремінної). Російські мілблогери стверджували, що українські сили безуспішно контратакували в районі Тимківки (19 км на схід від Куп’янська), Райгородка (12 км на захід від Сватового) та лісових масивів поблизу Кремінної.

  • 14 листопада російські війська продовжили наступальні дії під Бахмутом і підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 14 листопада, показують, що російські війська досягли успіхів на північ від Берхівського водосховища, приблизно за 5 км на північний захід від Бахмута. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 14 листопада, показують, що російські війська просунулися на захід вздовж смуги дерев на захід від Оріхово-Василівки (10 км на північний захід від Бахмута). Російські мілблогери стверджували, що російські війська наступають біля Берхівського водосховища в напрямку Богданівки (5 км на захід від Бахмута). 14 листопада Міноборони Росії опублікувало кадри, на яких видно, як підрозділи 98-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії ПДВ «Штурм» захоплюють позиції на західному фланзі Бахмута. Російські мілблогери стверджували, що російські війська також відкидають українські війська з позицій біля Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) і намагаються наступати в районі Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута). Один мілблогер спростував заяви про просування росіян поблизу Кліщіївки та заявив, що російські сили безуспішно атакували поблизу населеного пункту. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Іванівського (5 км на захід від Бахмута), Кліщіївки, Андріївки та Богданівки. Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський 14 листопада зазначив, що російські сили атакують на північ і південь від Бахмута, намагаючись відновити ініціативу, але повідомив, що українські сили обороняють цей район. Командир української роти «Ахіллес» Юрій Федоренко заявив, що ситуація на Бахмутському напрямку ускладнилася через постійну зміну тактики Росії та інтенсивне використання російськими військами безпілотників [Повідомляється, що вдається збивати російські коптери за допомогою арбалетів.].

    Генштаб України заявив, що 14 листопада українські війська продовжували штурмові дії на Бахмутському напрямку. Сирський зазначив, що українська оборона в районі Бахмута заважає наступальним можливостям Росії. Один російський z-блогер, пов’язаний з ПДВ, заявив, що українські сили невдало контратакували поблизу Кліщіївки.

  • Російські війська 14 листопада продовжили наступальні дії на Авдіївському напрямку та підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 14 листопада, показують, що російські війська незначно просунулися в промислову зону Авдіївки біля Яснинуватого провулку, приблизно за 1 км на південний схід від Авдіївки. Російські мілблогери стверджували, що російські війська продовжували покращувати свої тактичні позиції на східній околиці Степового (приблизно 4 км на північний захід від Авдіївки). Російський мілблогер стверджував, що російські війська використовували «тактику Вагнера» під час нападу на схід Степового та проводили невеликі групові напади на укріплені українські позиції, припускаючи, що російські війська проводили фронтальний штурм на чолі з піхотою без підтримки бронетехніки. Інший російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися поблизу Новокалинового (7 км на північ від Авдіївки). Російські джерела також стверджували, що тривають важкі бої на південь від Авдіївки поблизу промислової зони, і що російські сили просунулися 13 листопада поблизу Сіверного (5 км на захід від Авдіївки) та Первомайського (10 км на південний захід від Авдіївки). Український Генштаб повідомив про невдалі атаки росіян поблизу Авдіївки, Сіверного, Тоненького (5 км на захід від Авдіївки), Водяного (7 км на південний захід від Авдіївки), на схід від Первомайського та на південь від Новокалинового.

    Російські джерела стверджували, що українські сили здійснили обмежені та безуспішні контратаки поблизу Авдіївки 14 листопада. Один російський мілблогер стверджував, що українські сили безуспішно контратакували в промисловій зоні на південь від Авдіївки.

  • Російські війська 14 листопада продовжували наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк, але не зробили жодного підтвердженого просування. Український Генштаб повідомив про невдалі атаки росіян поблизу Мар’їнки (на південно-західній околиці Донецька) та поблизу Новомихайлівки (10 км на південь від Донецька). Російський мілблогер стверджував, що російські сили штурмували українські позиції в Мар’їнці та досягли невідомого тактичного успіху. Російське джерело опублікувало кадри бойовика 110-ї окремої мотострілецької бригади «ДНР», який нібито воює в Мар’їнці.

    Міністерство оборони Росії заявило, що підрозділи Східного угруповання військ РФ відбили українську атаку біля Новомихайлівки.

  • Ні російські, ні українські джерела не повідомляли про наземні атаки українських військ на кордоні Донецько-Запорізької області 14 листопада.

    Російські війська 14 листопада здійснили обмежені наземні удари в районі кордону Донецько-Запорізької області та підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 13 листопада, показують, що російські війська просувалися на захід від Новодонецького (12 км на південний схід від Великої Новосілки). Російський батальйон «Восток», який дислокується в районі кордону Донецько-Запорізької області, стверджував, що погані погодні умови продовжуватимуть ускладнювати наземні операції, доки ґрунт не затвердіє, і стверджував, що бої в цьому районі стали позиційними. На кадрах, опублікованих 13 і 14 листопада, нібито видно, що в районі Великої Новосілки діють підрозділи російської 30-ї артилерійської бригади (36-ї загальновійськової армії Східного військового округу) і 336-ї морської піхотної бригади (ТОФ), а також підрозділи російської 69-ї окремої Бригада прикриття (35-та загальновійськова армія СВО), що діє поблизу Загірного (11 км на південний захід від Гуляйполя).

  • Українські війська 14 листопада провели наступальні дії на заході Запорізької області (Мелітопольский напрямок) та підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 14 листопада, показують, що українські війська просувалися на північний захід від Вербового (10 км на схід від Роботиного). Генштаб України повідомив, що українські війська продовжують наступальні дії на Мелітопольському напрямку (захід Запорізької області). Декілька російських джерел стверджували, що російські сили відбили українські атаки поблизу Роботиного, Новофедорівки (15 км на північний схід від Роботиного) та на північ і північний захід від Вербового. Російський мілблогер стверджував, що частини російського 1430-го полку (нібито складався з мобілізованих з Московської області), 291-го та 70-го мотострілецьких полків (обидва 42-ї мотострілецької дивізії 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу) відбивали українські атаки вздовж лінії П’ятихатки-Роботине-Вербове (від приблизно 25 км на північний захід від Роботиного до 10 км на схід від Роботиного).

    Російські війська 14 листопада вели наступальні операції на заході Запорізької області, але не підтвердили наступ. Російський мілблогер стверджував, що російські війська захопили кілька невстановлених українських позицій поблизу Роботина, хоча ISW не знайшло візуальних доказів цього твердження. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Роботиного. Один російський мілблогер стверджував, що російські війська «активізувалися» поблизу П’ятихаток (25 км на північний захід від Роботиного) і захопили кілька невстановлених нових позицій, а інший мілблогер стверджував, що ділянка фронту поблизу П’ятихаток і Жереб’янок (27 км на північний захід від Роботиного) стабільна з періодичними обстрілами.

  • 14 листопада українські війська продовжили бойові дії на східному (лівому) березі річки Дніпров в Херсонської області та підтвердили наступ. На геолокаційних кадрах, опублікованих 13 листопада, видно, що українські війська просунулися до Кринок (30 км на північний схід від Херсонської області, 2 км від річки Дніпро та приблизно 3,6 км на північ від траси Е-58). 14 листопада російські міліблогери заявили, що українські війська намагалися розширити зону контролю поблизу Кринок. Відомий пов’язаний з Кремлем мілблогер стверджував, що російські військові перекидають підрозділи з невизначених місць для відбиття українських атак під Кринками. Російський мілблогер стверджував, що російські війська витіснили українські війська з невизначених позицій поблизу Кринок, хоча ISW не знайшло візуальних доказів на підтримку цієї заяви. Російський мілблогер стверджує, що інтенсивні бої точаться біля н.п. Пойма (10 км на південний схід від Херсона і 4 км від Дніпра), Піщанівки (13 км на південний схід від Херсона і 3 км від Дніпра) і Підстепного (17 км на схід від Херсона і 4 км від р. Дніпро). Російські джерела стверджували, що російські війська використовують вогонь, щоб запобігти переміщенню українського персоналу та техніки на східний берег.

    14 листопада російські війська завдали повітряних і артилерійських ударів по західному (правому) березі Херсонської області. Південне оперативне командування України повідомило, що за минулу добу російські війська завдали п’ять авіаударів 33 плануючими бомбами по цивільних районах Херсонської області. Російські z-блогери стверджували, що російські війська продовжують наносити удари з повітря, артилерії та термобаричної артилерії ТОС-1А по західному березі.

  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 13 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    11 + eight =