обрабатывающий центр

Європейський Союз (ЄС), схоже, готовий заборонити експорт точних верстатів і основних компонентів обладнання для виробництва зброї до Росії.

Заборона, якщо вона буде введена в дію та буде ефективно виконуватися, може завдати значного удару по війсково-промисловому комплексу Росії (ВПК), враховуючи важливість точних верстатів у промисловому виробництві, вважає ISW.

15 листопада Bloomberg повідомив, що 12-й пакет санкцій ЄС передбачає заборону на експорт прецизійних верстатів і деталей машин, які Росія використовує для виробництва зброї та боєприпасів, таких як зварювальні апарати, літієві батареї, термостати, двигуни та двигуни для дронів. Bloomberg повідомило, що Росія імпортує високоточні машини та точні верстати з Європи, щоб підтримувати виробництво боєприпасів та інші зусилля ВПК. У червні 2021 року Bne Intellinews повідомило, що майже повна залежність Росії від європейських і американських точних верстатів робить цю країну особливо вразливою до таких санкцій, і зазначило, що на той час Росія імпортувала майже всі необхідні верстати.

У 2023 році Росія все активніше намагається розробити рішення щодо імпортозаміщення для закупівлі точних верстатів західного виробництва, ймовірно, у рамках підготовки до санкцій Заходу, спрямованих на цю вразливість. У травні 2023 року російський уряд схвалив «Концепцію технологічного розвитку до 2030 року», яка заохочує внутрішнє виробництво високотехнологічної продукції, наприклад прецизійних верстатів, і зобов’язує вітчизняні підприємства виробляти не менше 75 відсотків високотехнологічної продукції Росії до 2030 року. Російський державний оборонний конгломерат «Ростех» у серпні 2023 року повідомив, що російська група «СТАН», найбільший вітчизняний виробник високоточних машин, який Ростех придбав у 2019 році, є основним елементом російської програми імпортозаміщення. Глава дочірньої компанії Ростеха RT-Capital Семен Якубов заявив 26 жовтня «Коммерсанту», що Ростех сподівається за допомогою групи «СТАН» задовольнити «велику потребу» Росії в сучасних точних машинах за відсутності західного імпорту. Якубов заявив, що санкції Заходу і війна в Україні різко підвищили військовий і цивільний попит Росії на верстати вітчизняного виробництва. Якубов зазначив, що «СТАН» не зміг виконати навіть третини загального обсягу російських замовлень на прецизійні машини в 2023 році на суму близько шести мільярдів рублів (приблизно $67,1 млн). Якубов заявив, що попит Росії на прецизійні верстати «набагато перевищує» поточні виробничі можливості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × 2 =